Je umelé kozie mlieko vhodné pre dvojmesačné dieťa?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na kŕmenie dvojmesačného bábätka kozím umelým mliekom Naše mléko českej výroby.

Je toto mlieko vhodné?

Doteraz sme mali Kendamil organic. Vzhľadom na prevenciu alergií a po mojom podozrení na ABKM (krvavé nitky v stolici a hlieny riešené s pediatrom - pri opakovanom výskyte krvi nás pošle na gastro) rozmýšľam nad touto variantou.

Ďalej by som sa chcela opýtať na farbu moču dieťatka. V posledných pár dňoch sa mi zdalo, že viac ciká. Uvedomila som si, že aj moč sa mi zdá žltší.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

moč je bežný, je to nromálne sfarbenie.

Kozie mlieko pri podozrení na ABKM je rovnako nevhodné. Môže ísť totiž o skríženú alergiu aj pri tomto mlieku.
Vtedy sa vyslovene predpisuje mlieko, ktoré je vyrobené s extemzívne hydrolyzovanou bielkovinou, ktorá potom dieťaťu nespôsobuje problémy.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička