Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

amy14
15. sep 2009

lily plne súhlasím....

janulla84
4. nov 2009

Zacinate nekdo uz s prikrmy potrebovala by jsem se poradit dik

janulla84
4. nov 2009

ono je to u neko trosku rychlejsi uz od 4 mes a v okoli mam same uspesne kojici maminy

evulebobule
4. nov 2009

janulla: no my budeme taky brzy začínat s příkrmy.... 😉

janulla84
4. nov 2009

Brzy 😀 my uz zitra no moc se na to netesim,uvidime jak nam bude chutnat mrkev 😝

evulebobule
4. nov 2009

janulla: snad bude, já se na to tak těším. 😉

lienka43
4. nov 2009

Janulla my mame 14 mesiacov a tiez sme tak skoro zacinali, zacali sme mrkvou potom brokolicou, zemiakmi, a potom sme kombinovali. Kazdu zeleninu treba testovat 3-4 dni kvoli alergii. Ja som potom trosku zrychlila :D ale je dobre zeleninu davat dovtedy kym si na to dieta poriadne nezvykne aby potom kvoli presnidavkam neprestalo jest zeleninu.
Inak ja som davala najskor kupovanu mrkvu od Hami ale mala mi to jest nechcela takze som jej mrkvu varila a to mi jedla. Vsetko treba vyskusat niekedy to chce vela trpezlivosti :D. Vela stastia a trpezlivosti....:D

lenka1smejka
4. nov 2009

lili1983 a vsetky co nekojite-ja som kojila vseho vsudy asi tyzden.Vycitala som si to,plakavala som ale malu nenecham o hlade a ono sa to ani ten plac neda vydrzat.Od kedy mala je na UM je usmevava,vesela a velmi dobre dieta.Samozrejme,ze mame problemi hlavne s kakanim sme mali teraz sa to nastastie upravilo...Ked som prisla z porodnice tak som mamu prosila o pomoc a povedala ,ze ked nekojim nepotrebujem pomoc ,co ma doteraz boli!V mojom okoli ziju same ktore koja a su nonstop chore a mi sme este nemali ani soplik.Mame uz 12zubkov a bez bolesti ani neviem kedy nam rastu.Ja by som ani svoje druhe dieta nekojila aj ked niekedy by som chcela mat ten pocit ked mi mala zaspi pri prsu ale no co uz narobim

janulla84
5. nov 2009

No za chvili jdu na tu mrkvinu 😀 jsem zvedava jak bude chutnat zatim jsem koupila od Hami (i dr.doporucil zacit kupovanymi ze je to spesl pro deti zelenina a tak) ale jestli to bude o.k. od pristiho tydne varim jak diva 😅

janulla84
5. nov 2009

lenka1smejka:To neres ja si taky toho tolik vyposlechla ze jsem strasna matka ze nekojim atd... ale ted Emicka je spokojena a usmevava a vsichni at mi vlezou na zada 😝

kristinka4m
5. nov 2009

Hlavne ze su deticky zdravucke a stastnucke aj ja som kojila len asi 14dni nepodarilo sa mi prekonat laktacnu krizu skoda pri druhom budem snad silnejsia.lenka1smejka to mate vazne 12 zubkov vau tak to vam teda zavydim mi este nic ☹

janulla84
5. nov 2009

Takze mazec mrkev litala vsude a snist me nesnedli skoro nic 😠 uz se tesim na zitrejsi druhy pokus 😀

lenka1smejka
5. nov 2009

kristinka4m-ano mame uz tolko zubkov a anastastie ani neviem kedy nam rastu len ich najdem v puse.Ale uz by mi mohla zacat sediet a to vobec nechce ☹

cvrcek33
9. nov 2009

Ahoj,

tady taky jeden nekojenec, moc děkuji za tuto diskuzi, sice už jsem se s tím, že nekojím smířila, ale ten začátek byl fakt děsnej. Jak jsem se bála porodu, tak nakonec porod byl sice šílenej, ale to trápení s kojením bylo tisíckrát horší. je to hroznej pocit, když malá řve hlady, přisaje se a nic jí neteče a tak řve a řve a když jdete poprosit o mlíčko se slzou na krajíčku, tak vám asi dvacetiletá sestřička, řekne, že to musíte zkoušet, že ví, že to je nepříjemný... a mlíčko vám nedá. Tři dny jsme hubli, až potom nám milostivě trošku mlíčka dali. Navíc vedle mě na pokoji ležela holka, která mlíka měla tolik, že ho odstříkávala a lila ho do umyvadla. No děs, byla jsem vystresovaná jako blázen, furt jsem čekala, když už se mi ty prsa konečně nalijou a ono pořád nic. Všichni furt tvrdili, že to přijde, ale ono nic nepřišlo... v nemocnici sice stoprocentně podporují kojení, ale přijde mi, že jenom u těch, kterým to jde, já jsem od nich žádnou pomoc nezaregistrovala, vyjma jedné sestry, která u mě opravdu proseděla skoro celou noc a poctivě mi pomáhala přikládat. Jinak podpora kojení spočívala pouze v tom, že mi řekli, že mi dokrm nedají a že to mám zkoušet dál ☹

Strašně jsem se těšila domů, že tam na to budu mít klid a že to snad bude lepší, ale bylo to pořád stejný... Dokonce jsem si půjčila váhu, abych věděla, jestli jsme něco nakojili a podle toho, abych kdyžtak dokrmila. pak nás přišla prohlídnout naše doktorka, čekala jsem, že mi dá přednášku o kojení jak je to zdraví a že mě zprdne za ten dokrm... ale řekla mi jenom ať se tím nestresuju, buď to pujde nebo ne, ale že UM není žádná tragédie a hlavní je abysme byli všichni spokojený. Mockrát děkuju za její návštěvu, strašně se mi potom ulevilo a už jsem to nebrala tak vážně, něco jsme nakojili a zbytek jsme dokrmili, postupně se ale mlíčko ztratilo úplně, tak jsme už úplně na BEBĚ, ale myslím, že malá je spokojená a to je hlavní!!!!!!

janulla84
9. nov 2009

Jo jo to je hlavni cvrcku33 😀

hoogy
9. nov 2009

cvrvku33to ze je mala spokojna je uplne najhlavnejsie. my sme malinko priberali a trapili sme sa a trapili a nakoniec sme v 6 tyzdnoch skoncili na nutrilonceku. kojila som ciastocne do 5 mesiaca maly je spokojny a pekne prospieva ked si pozeram tie vychudnute fotky ked bol mesacny tak mi az casom dochadza aky bol hladnucky chudacik.

kjajule
9. nov 2009

Ahoj, já jsem kojila necelé dva měsíce.Sice mám dost velká prsa, ale bylo mi to spíše na obtíž... 😝 Podporování kojení v nemocnicích mi přijde spíš, poradte si každá sama...Ukážou vám techniku kojení a pak se v tom hezky vykoupejte...Malej sál pěkně, v tom byl ze začátku taky problém, měl šílenej tah a vydržel u prsu i 45minut i déle...Kde je to kojení 5-20minut co jsem slýchala na předporodním kurzu.Vím , že děti se nedají zařadit do učebnice, ale já měla po pár kojeních tak dodělané bradavky, že jsme brečela bolestí.Sestřička mi pak akorát řekla, že jsem asi špatně přiložila dítě k prsu... ☹ Kojila jsem 45minut , pak půl hodky přestávka a všechno nanovo...Hned jak sem přijela domů z porodnice, pomohla jsem si chráničema bradavek, ale kojení mi stejně moc nešlo.Zkoušela jsem ze začátku i odsávat, ale za hodinu jsem odsála max 100ml... ☹ V šesti týdnech úplně vyčerpaná a hotová jsem začala dávat UM.Od tédoby mám dokonale spokojené dítě, které nepláče, nemá hlad a je klidné...Kojení nám prostě nesedlo.Malej musím zatukat.... byl zatím jen jednou nemocný a ne nijak vážně...Takže nám kojení opravdu nechybí 🙂

dadule4
10. nov 2009

ahojky holčiny
teda, úplně mi všechny mluvíte z duše.. na kojení jsem se v těhu hrozně moc těšila, porod jsme měli těžší, malej byl hodně vyčerpanej, narodil se v deset večer, sestra řekla, že by ho teď nechala odpočinout a že má dostatek výživy ještě ze mě, že mlíčko ještě nepotřebuje ( což je blbost jak blázen, mlíko se přece netvoří hned, dost dlouho i trvá než začne téct jen mlezivo, žlázy se na to všechno připravují a potřebují k tomu sání miminka ), pak ráno probíhalo spousta vyšetření, tak jsem ho poprvé k prsu mohla přiložit až kolem poledne.. byl to boj, najednou už neměl tak otevřenou a připravenou pusinu na sání jak předtím, strašně dlouho trvalo, než se správně přisál - a když už konečně - ten pocit byl opravdu nádhernej, měla jsem neskutečnou radost. ovšem jen do dalšího kojení.. přísávání k prsu nám trvalo vždycky okolo půl hodiny se strašným křikem, pak tak půl hodinky bumbal, hodinku klid a pak zase neskutečnej křik. sestry neochotný, jedna k nám do pokoje přilítla, naštvaně se zeptala co mi to dítě tak řve, řekla o něm, že z něj bude určitě pěknej nervák 😠 , chytla mi prso a začala ho cpát malýmu do pusiny, bolelo mě to, no hrozný. ten chudina tak křičel.. pak už jsem jí řekla, že to zvládnem sami, že jí tu nechci, že jsem z ní akorát nervózní a malej taky. stěžovala si na mě, ráno jsem si to vyslechla od dr. přišli jsme domů, uklidnila jsem se a myslela si, že to půjde. ze začátku to bylo krásný, přicucnutí k prsu hrůza, ale ten pocit když sál 😵 , najednou měl malej málo načůraný plínky, pořád křičel, nedělala jsem nic jinýho než kojila ☹ a byla nešťastná, že nedokážu nakrmit vlastní dítě - tenle pocit byl ve mě hrozně dlouho a bylo mi z toho strašný smutno. však to všechny znáte. malej je od třech měsíců plně na UM, spokojenej, šťastnej a já taky...

maartinkaa
11. nov 2009

ahojte, my sme tiez nekojenci a zajtra ideme na vylet do prahy na viac dni a chceme si tam kupit nutrilon, tak by som sa len chcela spytat, ze kolko u vas stoji 800g 1 nutrilon diky 🙂

dadule4
11. nov 2009

ahojky martinka, u nás stojí jak kde, já kupuju v lékárnách lloyds za 334, přítel má poukázky z práce, takže je na to pěkně využívám. jinak je to pálka jako blázen, co?

maartinkaa
11. nov 2009

no to si este nekupovala nutrilon u nas na slovensku 😀 tam na detoch zarabaju ako sialeny stoji aj do 500 korun 😨

kjajule
11. nov 2009

Já kupuji v Tesco 339,- a v DM drogerii taky za 339,- 😉 Ted měli všude akci na nutrilon 3 za 299,- , ale na to jste ještě malincí..

to.beruska
11. nov 2009

Ajojky!tak my sme tiez nekojenci hned od zaciatku..no trosku mlieka sa mi spravilo ale asi tak ze ked odsavam kazdu hodinu tak nic a po deviatich hodinach neodsatia odsejem tak 40.ml.ale mliecko je ako voda iba a malemu to vobec nestaci.a ked som to miesala ze aj moje mliecko aj umele tak mu to asi nerobilo dobre.dvakrat sme to skusali.nemohol si ani prdnut a stale plakal.tak sme na bebe ha1 premium a vsetko ok.maly hned v nemocnici schudol 360 tak konecne aj pribral.mliecko raz za devät hodin odsajem ale vylievam ho.ale hlavu si z toho moc nerobim

sunea
11. nov 2009

To.beruska, to je skoda vylievat,zamrazuj. My sme to robili a robime tak, ze nakojit, kolko sa da a kolko maly chce a az potom dokrmit UM. Odsavam si len vecer, tiez je to takmer sama voda (ale to je normalne, MM tvori takmer 90% vody), ale v tej vode je vela uzasnych latok, ktore v Um nie su.

sunea
11. nov 2009

Este som zabudla napisat, ze to zamrazene MM mozes potom pouzit do kasiciek, ked uz bude male papat prikrmy.

to.beruska
11. nov 2009

sunea on ked vypil aj 50 jemu to nestacilo.a ked dam aj umele boli ho brusko a stale place

sunea
11. nov 2009

To.beruska, bolenie bruska moze mat vela pricin, my sme si tym tiez presli. Detickam musi brusko zosilniet, aby sa dobre vyprdkali, ale to je otazka casu. Ty mas este malickeho synceka, musi trosku vyrast, zosilniet, spevniet, potom uz brusko nebude robit neplechu. Bruska bolievaju aj z materskeho, aj z umeleho mliecka. Tu na Konikovi je toho vela popisaneho, cim to moze byt sposobene. Mojmu hladosovi tiez moje mlieko nestacilo, preto uz od porodnice prikrmujeme. Ale poviem ti, ze ja som sa "rozkojila" az po dvoch mesiacoch do tej miery, ze odvtedy maly stale pije za den rovnake mnozstvo prikrmu, aj ked ma uz dvojnasobnu hmotnost... mlieko mi viac nabehlo len tak, z nicoho nic, a to som predtym skusala rozne figle (caste kojenie, odsavanie, pitie roznych cajov, suplementor, atd. atd. atd.). Na druhej strane - umele mliecka su kvalitne, a ked mamicka nemoze alebo nechce kojit, su lahko dostupne. Drzte sa 😉

emanka
11. nov 2009

Ja som malú kojila cca 2 týždne...v pôrodnici strach a hruza, aj u nás sestrička len na začiatku ukázala ako sa to robí a koniec...ale ja som urobila chybu, že som si pred pôrodom o kojení nič nečítala-myslela som, že to pôjde automaticky - a tak som neskoro prišla na to, že mi to sestrička zle ukázala...stále mi tvrdila, že bábo má byť na chrbátiku(či už na rukách alebo na posteli) a prsník ide k dieťatku a nie dieťa k prsníku ...a pritom je to naopak!!! Krava jedna, nechápem, čo tam robí a ešte sa aj múdra robí.
...proste to neišlo, malá sa nevedela prisať a ked sa prisala, tak 3x potiahla a zaspala, 5minút trvalo než som ju zobudila, to už jej vypadol prsník z pusy, tak sa zas pol hodinu prisávala, zas hned zaspala a stále dokola...potom revala, že je hladná, ja som bola vyčerpaná z hrozného pôrodu-nevedela som asi mesiac sedieť, takže aj to urobilo svoje...ked som odsávala po celom dni nekojenia, tak som odsala 20ml...

...ale myslím si, že to spôsobili v nemocnici, lebo som tam mala zapálený prsník a lekári z gynekologického mi dali lieky na obmedzenie laktácie.....a hovorili, aby som si to mlieko vytlačila, ale nikto sa mi nevenoval, chodila som z novorodeneckého na gyndu a nikto nič...až v noci jedna sestrička mi to rozmasírovala, lebo videla, že už to vyzerá hrozne, tak mi to asi hodinu masírovala a potom som priložila malú, ktorá asi hodinu pila...a ona mi vravela, že som si nemala dávať tie lieky, že jedna mamina tak stratila mlieko, takže myslím, že to bol aj môj prípad...

...ale neľutujem, že malú nekojím, dávam jej nutrilon, teraz už aj zeleninku, malá je spokojná, krásna, zdravá...

lucyblack99
12. nov 2009

cauto...ja mam tiez hroznu skusenost s kojenim....strasne som sa tesila, ked sa mala narodila, prve dni som si myslela, ze vsetko ok, ale potom zacali problemy, mala sa nevedela prisat, bola strasne silna, rozhryzla mi bradavky az do krvi, strasne to bolelo, sestricky stale tvrdili, ze sa to casom zlepsi aby som neprestavala.
tak som trpezlivo trpela, odsavat sa uz nedalo, lebo to bolelo este viac. nakoniec som skoncila v depresiach a s placom ze som neschopna matka ze nedokazem nakrmit vlastne dieta. bolo to hrozne, vraj sa ma matka na kojenie tesit, ja som sa vzdy rozplakala ked sa mala zobudila, ze to zase zacne, ta bolest bola hrozna, horsia ako porod !!!
nikto mi nevedel poradit, nepoznam nikoho kto mal s kojenim problemy.
potom prisiel zapal prsnika a po dalsej neprespanej noci s horuckou 39c a s malou ktora v kuse plakala sa moj priatel rozhodol ze uz toho bolo dost a isiel kupit UM. od vtedy je vsetko v poriadku, mala pekne pribera, ja sa vyspim a vsetci sme spokojni....

murecka76
12. nov 2009

Ahoj holky,
měla bych na vás prosbičku, jsme na umělé výživě od narození, nejdříve Beba hypoalergení a teď Beba sensitive, máme totiž problém se stolicí, moc nám to nejde. Jsme narozený 36+5tt (2240g), v sobotu nám budou 4měsíce a vážíme 5990g, vypijeme 120ml cca 5-6x denně, můžete mi poradit kdy bych mohla začít přikrmovat něco jiného? Jestli už můžu od toho 4 nebo počkat o ty 3 týdny déle, a nebo ještě déle. Chtěla bych Terezce usnadnit to kakání, moc se s tím trápí a je neklidná. Možná nebude ani tato změna dobrá, už nevím jak jí pomoc, doktroka mi poradila odvar z vloček a do toho jí dělat mlíčko, ale to se mi nechce. ☹
Moc děkuji za váš názor a radu. Jitka