Hotové příkrmy: Ano nebo ne?

lidka_hipp
2. jún 2014

Ahojte, mamičky a budúce mamičky! Jsem Lidka a budu se s vámi potkávat během příštích Dnů s HiPP. Chci, aby vám s námi bylo dobře dozvěděly jste se všechno, co chcete vědět o výživě a péči o vaše nejmenší. Sama moc dobře vím, že mateřství s sebou nese nejen krásné chvilky, ale i spoustu obav a nejistoty, a proto v HiPP děláme vše proto, aby vaše děti dostaly jen to nejlepší z přírody.

A teď pro vás mám diskusi o příkrmech. Nejen mě zajímá, jestli svým dětem vaříte kašičky samy nebo kupujete hotové příkrmy. Co o u vás rozhodlo, že budete příkrmy připravovat sama nebo kupovat? Podle čeho vybíráte příkrmy? Jsou podle vás pro děti dobré? Sledujete původ surovin, ze kterých vaříte? Nebojíte se, že při domácím vaření nevyprchají všechny vitamíny?

klincek
2. jún 2014

@lidka_hipp varila som sama, zo surovin od babky, takze super zdrave🙂. hotove prikrmy som mala v zasobe, "keby nieco," ale mojim detom nechutili.
urcite je fajn, ze tieto prikrmy existuju, obcas clovek z akykolvek dovodov nemoze nachystat jedlo doma. ale ja osobne to nepovazujem za vhodne jedlo na kazdodenne krmenie, porovnala by som to s konzervovanym jedlom pre dospelych..no a vieme, ze raz za cas sa to da, ale nie kazdy den 😉

zuzkamacken
2. jún 2014

striedame hipp prikrmy s doma pripravenymi jedlami... hipp nam velmi chuti, obcas viac ako doma navarene ;)

marylis
2. jún 2014

Aj my streidame domacke s Hippkami. Ked clovek nema cas navarit, tak je to super riesenie 🙂

dasamo
2. jún 2014

My ficime len hippikoch. Vyberam podla mesiacov. Domacu stravu odmieta. Dokonca starsia dcera dojeda po malom.

keira
2. jún 2014

nie

merynka3
2. jún 2014

najradsej som ked mu mozem dat domace teple jedlo...ale! su dni kedy mi stoja vlasy na hlave nemam cas sa ani napit,a vtedy volim kupovane...samozrejme si vzdy nastudujem, co to obsahuje a podla toho kupujem...

beatrixka77
2. jún 2014

Aj mojmu chutí hipp viac ako domáce 🙂 ale snažím sa aby mal viac domáceho a na cesty berieme hipp 🙂

zuzgol
2. jún 2014

no u nas ficime iba na hipp-kach.. 🙂 malemu som kazdy den varila vselijake kombinacie zeleninky, maska a neviem uz coho, zjedol mi to mozno 2-krat za tyzden.. vsetko som vacsinou vyhadzovala.. raz som sa nahnevala a kupila zeleninku od hipp a zjedol to ako keby nic.. 😀 skusala som aj ine znacky kupit, ale iba hippky chutia, takze kupujeme len tie.. 🙂 no co mam robit, verim ze je tam vsetko co moj maly potrebuje.. 🙂

pandica
2. jún 2014

Tiež striedame kúpne s domácimi...no Hipp mu chutí najviac.

mabliss
2. jún 2014

Varím hlavne doma na pare, aby sa zachovalo čo najviac vitamínov. Ked sme začali s prikrmami, kupovala som len Hipp Bio vyzivky. Až som v jednej našla mušku. Viem, stane sa, ale odvtedy som prešla na inú značku. Aj ked je možné,že aj samotná muška bola BIO. 🙂

donna11
2. jún 2014

..tak ja davam len prikrmy bud hipp bio al inu znacku bio, kedze v zime a na jar je vsetka zelenina a ovocie prechemizovane a zdaleka to nie je to, co to byvalo, je to len "umelina"..nemam momentalne este moznost dopestovat svoje bez chemie, tak preto volim hotove prikrmy bio..samozrjeme v lete uz budeme varit z overenych zdrojov, ale kym nie je cas danej potraviny, nekupujem ju..a urcite to nie je "konzervovane" jedlo, neobsahuje ziadne E ani nic podobne, ziadne postreky ani stabilizatory, inak by to predsa nebolo bio a tieto prikrmy prechadzaju prisnou kontrolou..moj nazor 🙂

dadka1982
2. jún 2014

domáca strava malému moc nechutí, tak som začala dávať Hipp a to môj drobček zje všetko bez problémov. A čo si budeme nahovárať, aj pre mňa je to jednoduchšie a rýchlejšie.

janka124
2. jún 2014

Snazim sa dbat na kvalitu potravin, kt. davam nasej 6mesacnej. Ja to kombinujem. U nas, v nasom Freshi, vieme kupit bio ovocie a zeleninu a z tychto surovin pripravujem doma prikrmy, kt. davam malej. Vo vode, v kt. zeleninku varim, ju aj mixujem, tak snad tie vitaminky tam nejake aj ostanu. Mame znamych, kt. maju zase kraliky, cize od nich mame kralicie masko a ostatne maska, ako hovadzie al. morcacie kupujeme hipp, kvoli chuti a kvoli tradicnym surovinam. Vyskusali sme aj ine prikrmy inych firiem, ale su nanajvys nechutne, pokial nie je pridany cukor v ovocnych prikrmoch a zeleninove tiez. Mam skusenost, ze hippko chuti vynikajuco, kym sme si dokazali zohnat bio zeleninku al. ovocie prikrmovali sme drobca hippko a nelutujeme, mala papa skvelo, a vobec jej nechyba sol v jedle a zje nam akukolvek zeleninku. apetit nam nechyba. Tolko moj nazor.

adulka25
2. jún 2014

Zeleninové alebo zeleninovo-mäsové príkrmy kupujem naozaj len zriedkavo, keď už fakt nemám čas niečo navariť, inak malému varím doma na pare a chutí mu to viac ako z pohárika. Kým bol menší a zjedol len pár lyžičiek tak som dávala zeleninové Hippky. Jakubko neskutočne miloval hippkovu tekvicu a miluje ju aj doma spravenú. Priznám sa však, že ovocné príkrmy kupujem a striedam s čerstvým ovocím, hlavne cez zimu toho ovocia nebolo až toľko a tak som okrem jabĺk, hrušiek a banánov kupovala radšej hotové, cez leto sa to zase zredukuje. Kupujem prevažne len Bio výrobky či už Hippkové alebo aj inej značky.

demara
2. jún 2014

malý má rok vyskúšali sme aj iné značky ale neuspeli ☹ takže u nás boduje jedine hipp alebo niečo uvarené doma, iný výrobok nemá šancu takže už žiadny experiment 🙂

fopka
2. jún 2014

výlučne len doma uvarené jedenie, maličkému by som hotový príkrm nedala už aj preto, že sama by som ho nezjedla. Nezvyknem totiž ani pre nás s manželom kupovať hotové jedlá alebo polotovary (len výnimočne). Varím zo surovín z vlastnej záhrady, mimo sezónu z uskladnených. Malému varím aj kašičky, nakoľko ho po vyskúšaní z tých nezmyselných práškových kaší z obchodu celú noc bolelo bruško. Kupujem akurát detské vyživky, aj to len preto, že vlastné sa mi minuli už. Varím tak, aby sa zachovalo čo najväčšie množstvo vitamínov...

stanulienkat
2. jún 2014

@donna11 to si naozaj myslis, ze oznacenie BIO ti zaruci naozaj bio? To si uz jedna z mala, ktora tomu veri. Tolko bio pody ani neexistuje na svete, kolko veci sa oznacuje bio. Lebo sa to dobre predava. Koluje vtip: Aky je rozdiel medzi obycajnymi potravinami a BIO? BIO sa strieka v noci!! 😀

gumimaci
2. jún 2014

My sme prikrmy robili z cerstvych surovin, ale na cesty sme brali hotovky. Najcastejsie Hipp, ked bol krpec starsi aj Hipp menu cestoviny.
Co ma mrzi je, ze Hipp na SK ma dost obmedzeny vyber, co sa aj druhov tyka, alebo velkosti paharikov. Syn ma 3,5r a 125g ovocny poharik mu je malo 😝 😅 Na Slovensku sa myslim predavaju ovocne pohariky 190g len musli ajogurt.. ☹ Ak sa mi podari, kupujem ich v Nemecku, alebo Chorvatsku (v Nemecku je dostat 190g aj 250).Maju na vyber z viacerych ovocnych druhov...
@lidka_hipp preto by som sa chcela spytat, ci sa na SK nebude rozsirovat ponuka ? 🙂

lidka_hipp
autor
2. jún 2014

@klincek Mezi konzervami pro dospělé a dětskými příkrmy je obrovský rozdíl. Stačí se podívat na složení 🙂 Nenajdete v nich umělá barviva, aromata, dochucovadla, zahušťovadla a ani konzervační látky. Všechny příkrmy HiPP jsou vyráběny jen z těch nejlepších surovin a nesou pečeť kvality HiPP BIO, která je ještě přísnější než předpisy EU pro biopotraviny. Ta zaručuje, že neobsahují žádné škodlivé látky. Proto testujeme suroviny pro výrobu dětské výživy na přítomnost 850 různých reziduí. Proto sortimentu HiPP nejsou žádné výrobky, které by obsahovaly jakékoliv zjistitelné množství reziduí pesticidů.

donna11
2. jún 2014

@stanulienkat vzdy lepsie ako striekane, rychlene a neviem ake..a nemci obzvlast nato dbaju, mam to overene..ale to je moj nazor..hadat sa nemienim..som v tom studovana, tak viem.. 🙂

deniseee
2. jún 2014

Prveho syna (uz dost vela rokov dozadu) som zacala dokrmovat v zime, a po prvej mrkve sa vyhadzal hrozne, od hlavy po paty... kupovala som obvycajnu z hypermarketu... Druhu som kupila na trhu, stalo sa presne to iste (pani na trhu mi napokon prezradila, ze kupuju z rovnakych skladov, ako hypermarkety, ale oni nemaju take dobre ceny, ako v hypermarkete, lebo im davaju vyssie ceny)... tretiu mrkvu som kupila v Bio obchode... a cuduj sa svete, konecne sa nevyhadzal... svokra mu zase dala obchodovu a zase sa vyhadzal... tak sme ostali len pri Bio potravinach az do jari a leta, kedy uz z nasej zahrady bolo vsetko mozne. Dovtedy sme kupovali Hippky a malemu moc chutili a hlavne od toho nevyzeral, akoby mal osypky. Potom sme presli na domace a uz sme si pekne odlozili aj na zimu zo zahradky do mrazaku. Varim rychlo, dobre, chutne a s vela vitaminmi, nemam problem. Akurat na cesty, dovolenky a pod. som vzdy kupovala Hippky, bol pokoj, po ceste som nemusela riesit skladovanie, balenie a pod., ani odnasanie miliona krabiciek domov. Ano, z pohodlnosti, priznavam. Aj dodnes tak fungujem. Hippky su u nas hlavne pokial ideme niekam na dlhu cestu, a v aute travime povedzme 12 hodin, tak po ceste asi varit nebudem... Inak suhlasim s Gumimaci... ked som chcela dobru ponuku, istilo to Rakusko... mali paradny vyber, uzasne ceny, aj ine znacky a hlavne, clovek to mal na jednom mieste vsetko... tu ked som chcela dva konkretne druhy... musela som do dvoch roznych obchodov a to sa mi veru nechce...

lidka_hipp
autor
2. jún 2014

@stanulienkat U nás v HiPP si za BIO kvalitou svých produktů stojíme a ručíme za ni. Společnost HiPP je největším zpracovatelem BIO surovin na světě. BIO produkty dodává společnosti HiPP více než 6 000 ekologických farem. Díky ekologickému obdělávání je 15 000 hektarů půdy a spodních vod ročně ušetřeno od aplikace 4 000 tun umělých hnojiv a 5 000 kg pesticidů. O BIO kvalitě produktů HiPP si můžete více přečíst na našem webu: http://goo.gl/w8AWkC

miroslavan
2. jún 2014

Malý má 3.mesiace a kedže nie je kojení, už teraz začíname rozmýšľať na zavádzaním príkrmov, ktoré nás o mesiac čaká 😉 Začneme určite domácou mrkvičkou a postupne budeme pridávať nové chute, v čom nám náramne pomôžu aj kupované príkrmy. Povedzme si na rovinu - Hippky nám ponúkajú také "mixy", ktoré si doma tak ľahko nevytvoríme - hlavne pre tie väčšie detičky a kedže u nás doma vládne rozmanitosť, doprajeme ju občas aj nášmu najmenšiemu v podobe hotových kúpených príkrmov. Presne tak ako sme to robili pred pár rokmi u staršieho 😀

saska.t
2. jún 2014

V domacom prostredi varim v zasade domace jedlo,kedze casto cestujeme na cestach pouzivame vyzivky Hipp

lidka_hipp
autor
2. jún 2014

@miroslavan Přeji hodně trpělivosti při zavádění příkrmů 🙂 Tady najdete celou řadu informací nejen o příkrmech HiPP, včetně těch, které jsou vhodné pro nejmenší děti od ukončeného 4. měsíce, tak také tipy pro úspěšné zavedení pevné stravy: http://goo.gl/Etmiee

lidka_hipp
autor
2. jún 2014

@mabliss Velmi nás mrzí, že jste nebyla spokojená s kvalitou našeho výrobku. Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě. Proto se na náš můžete kdykoliv obrátit, když narazíte na výrobek, který nesplní vaše očekávání. Jsme vám k dispozici na naši slovenské infolince na čísle: +421 905 759 001

klincek
2. jún 2014

@lidka_hipp ja viem (ze by to tak malo byt 😉, a vacsinou dufam aj je) a nemyslela som to takto, ide mi o rozdiel v chuti. a nemozem si pomoct, ale ja citim rozdiel medzi domacou a inou kuchynou, niektore deti asi tiez🙂

jaruska8
2. jún 2014

@lidka_hipp Mojej malej vždy chutili, na cestách neoceniteľné. 🙂

ellinka13
2. jún 2014

Dobry den, mam 4,5 mesacnu dceru, plne kojenu, raz som len jej dala ochutnat lyzicku mrkvy a brokolice, ze vraj sa ma davat ochutnavat medzi 4-6 mesiacom. Co si myslite o tom vy ? tych informacii je velmi vela . . .
skusim urcite aj ja HIPP a ked sa osvedcia, budem len rada.
Aky je postup vyroby tychto jedal ? to by ma zaujimalo - presne ako sa to vyraba. Kto to pozbera, kde sa to pestuje, kde su tie farmy . . .
Potom napr. LEPOK by som uz mala zaviest, co konkretne z HIPP by som mala dat dietatu a kedy ?
A co ma este zaujima je, ze ked su tie vyzivy poukladane v obchode a svieti na nich to svetlo umele, nejako sa neznehodnotia ? - viem, ze aj na ine potraviny svieti svetlo, ale mna to zaujima cisto z vedeckeho hladiska.
Som velmi rada, ze ste tu akurat teraz, ked prave toto riesim.
Dakujem za odpovede.

siska53
2. jún 2014

@lidka_hipp varila som vlastne a to i do mraznicky,lebo som vedela,co tam,davam. Prikrmy pred rokom,dostali len,obcas ovocne,kedze su narodene na jar,tak vlastne na jesen,sme s nimi zacinali,tak,v zime,obcas dostali na,spestrenie ovocny prikrm inej chute -jahodovy,marhulovy..(raz za dva-tri tyzdne).
po roku v case dovolenky,vyletu,alebo ak som,nemohla z nejakych dovodov navarit a zabudla som vybrat z mrazaka,tak,dostali kupene,hladala som,take,kde je,nieco,co ja, bezne nerobievam -jahnacie maso,kralicie,sprtku tuniaka..
no dcerke az tak, kupovane prikrmy nechutili,minimalne polovicu som,vzdy vyhodila.