Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

lenka1smejka
12. nov 2009

Ahojky murecka76-No mala aj moja problemi s kakanim a pomohla jej slivkova voda od hipp.Skus aj ty a na tvojom mieste by som pockala tie 2tyzdne ale so stravou to nevyriesis skoro vsetky deti maju zacpu ked sa zacina s prikmami.Az ked sa to ustali tak je to ok ja som malej davala teplomer do ritky snad kazdy den aby sa vykakala a nakoniec sa nam to ustalilo az teraz ale aj to niekedy ma problem ale zase uz je jogurty tak tie jej zaberaju staci vydrzat.Ja uz som bola z toho v koncoch a vzdy som neznasala tu chvilu ked som jej musela pomahat s kakanim

kjajule
12. nov 2009

Tak musím dát za pravdu lenka1smejka.Pokud se začíná s příkrmy miminko mívá dost často tužší kakákní, takže příkrmama to nevyžešíš.Taky jsme ze začátku řešily teploměrem v zadečku, ale zkusila bych ty vločky co ti radila doktorka a i ta švestková voda od Hippu je vážně dobrá.

Já pokud se malej nemuže vykakat používám toto. http://www.lekarna.cz/lacidofil-cps-45-1/ krásně se mu uleví, podporuje to trávení a může se to od jenoho měsíce.Dá se to brát nepřetržite každý den.Doporučila mi to moje doktorka... 😉

badzova
13. nov 2009

ahojte
ja som vcera zacala s UM.
len prosim o radu: zda sa mi ze malá je zapečená, nevie sa vykykť. co na to pomaha?
musi jest pravidelne, alebo ju mam nechat spat a cakat kym sa zobudi?
a ci jej mam davat okrem UM aj nejaku vodicku, alebo tak.
v lekarni mi vraveli ze ano, ale pytam sa ci mi nevie niekto poradit.
nerada by som spravila nejaku chybu.
dakujem pekne za odpovede. 🙂

lenka1smejka
13. nov 2009

badzova-No na kakani pomaha bud teplomer do zadecku alebo jej masirovat brusko.S tym ci musi pravidelne jest-no na to ma kazdy iny nazor,cez den som malu budila na jedlo aby si vytvorila svoj rezim ale v noci som ju nechala tak az ked sa sama zobudila tak som jej dala papat.No zevraj sa ma davat vodicka kedze je na Um ale mne mala vobec nepila nic.

cikyta
13. nov 2009

Badzova,dávaj jej do UM trošku harmančekoveho čajíku 😉

janulla84
13. nov 2009

Nase Emi pije od 3 tydne fenyklovy cajik a s kakanim,jsme problemy nemeli ani ted kdyz zaciname s prikrmy 😀

emanka
15. nov 2009

Mne lekárka poradila, že jej môžem zarobiť mliečko vo feniklovom čaji a to jej dávať stále...ja som malú na papanie nebudila, vraj sa to ani nemá, veď hlad ju zobudí, nech si pospí koľko potrebuje...
Ani moja nechcela vôbec piť, ani čaj ani vodu, párkrát si potiahla a koniec...ale vraj aj umelé mlieka sú už také, že sú od smädu, konkretne o nutrilone som to čítala...ale aj tak jej skúšaj dávať vodičku, buď z flašky alebo s lyžičkou... 😉

dadule4
16. nov 2009

my dáváme nutrilon a dr. říkala, že voda není potřeba podávat, že to mlíčko je hodně podobnýho složení jako mateřský, zažene hlad i žízeň, přesně tak jak píše emanka. u ostatních mlík nevím jak to je. náš malej už baští příkrmy, takže to už vodičku dávám, i když jí spíš prská všude okolo 😉

emanka
17. nov 2009

aj my už dávame príkrmy, takže jej stále ponúkam čaj alebo vodu a ona to nechce...a inokedy zas vypije aj 80ml naraz, ale to je fakt iba občas...no neviem, asi nie je smädná...

lenka1smejka
17. nov 2009

Nasa mala nepila vobec nic okrem mlieka do 7mesiacov az teraz zacala a to vypije 130ml a vtedy som najstastnejsia 😀

katka2808
18. nov 2009

ahoj kočky,
nechodim do tejto temy, ale v podstate uz sem patrime, mam 5,5 mesacneho chlapceka a od dnesneho dna nekojim. davame uz prikrmy, aj ked zje len malicko a samozrejme umele mliecko. chcela by som poradit... ako naucit /donutit/ dietatko, aby okrem UM mi pilo aj nieco ine? nechce vodicku, ani cajik, nic na pitie, len mlieko. zatial je chrobacik spokojny a zda sa, ze mu to nechyba, ale ja som vsade citala, ze detom uz len na UM treba davat aj nieco ine pit... poradite mi? dakujem 😉

katka2808
18. nov 2009

citam, co ste tu napisali o nutrilone, lebo my ho tiez pijeme uz od zaciatku, teraz uz dvojku, ta je hustejsia. no, ak je to tak, ako pisete, to by bolo fajn, ze to detom zazenie aj smad...

hoogy
18. nov 2009

ja mam tiez ten problem ze maly nechce nic pit mimo mliecka,aj ked je pravda,ze ked je smadne tak sa napije.tak mu stale ponukam. a k tomu nutrilonu minule ma tak potesil kamarat co je farmaceut a povedal,ze je to najlepsie UM.

katka2808
18. nov 2009

ja sa budem snazit vyskusat to na synceka s lyzickou, alebo striekackou... aj ked... nemyslim, ze ked nechce z flase /na ktoru je zvyknuty v podstate od narodenia/ bude chciet inak... no, uvidime. a ked to inak nepojde, budem mu robievat asi casto polievku. som zvedavaaaaaaaa... 😕 alebo sa poobzeram na trhu po nejakych inych cajoch, ci ovocnych stavach /samozrejme mu to budem riedit vodou, nechcem ho naucit na presladene jedla, ci napoje/.

emanka
18. nov 2009

Hoogy, veľmi si ma potešila, že nutrilon je najlepší, aj my ho máme od narodenia, nebola som si istá, ktorý je lepší - či nutrilon alebo france lait... 🙂

Katka, už od narodenia sa snažím prinútiť moju Leu piť čo najviac tekutín, ale nedarí sa, tak ti neporadím - ale ten nutrilon je aj od smädu a malá, keď je smädná, tak sa napije čajíku - hlavne večer po kašičke -raz za týždeň 😀 , po zeleninke nechce...

Ozaj, ak varíš mrkvu, tak jej skús dať tú vodu, v ktorej to varíš...ja som pozerala ako blázon, keď sa malá do toho pustila a vypila 180 ml naraz !!!

Veľa šťastia!!!

katka2808
18. nov 2009

emanka, dala si jej vypit tu vodicku z mrkvy zvlast? vo flasi? lebo ja to zatial robim tak /prikrmy davam zatial iba vyse tyzdna/, ze som mrkvu rozmixovala s vodou a bola to taka redsia kasa...

emanka
18. nov 2009

áno, dávam jej to zvlášť, tiež trochu rozmixujem s mrkvou a ostatnú vodu dám do fľašky, ale musíš to precediť cez sitko, lebo tam zostávajú kúsky mrkvy...ale ani to sitko niekedy nepomáha a dostane sa mi to do flašky a tá sa zapcháva ☹ ...ale väčšinou to robím vtedy, keď varím viac mrkvy, vtedy je aj viac vody a dám jej to také teplé, fakt jej to veľmi chutí 🙂
A snaž sa pri varení do tej mrkvy moc nestrkať, aby sa čo najmenej rozpadávala.....a teraz som aj kúpila čistú mrkvovú šťavu Hipp, ešte som jej to nedávala, ale snáď jej to bude chutiť...tie sladké ovocné jej budem dávať až neskôr...

dadule4
19. nov 2009

tak náš malej už bumbá docela pěkně, ze začátku to byly strašný boje 😉 dávám jen čistou vodu a to jenom po tom příkrmu, jinak má nutrilon. holky, chci zeptat, i když mu dám po jídle napít vody, stejně třeba po půl hodině brečí a chce ještě mlíčko, taky to tak máte? jestli joo, kolik UM vám ještě vypije?

katka2808
19. nov 2009

dadule,
my sme zacali davat prikrmy nedavno a kedze mi syncek zje len zopar lyziciek, davam mu mlieko za tym hned... dnes po obede vypil este okolo 160 ml.

emanka
20. nov 2009

dadule, mojej som dávala po príkrme mlieko iba 4 dni, lebo potom už zjedla toho dosť a mliečko nepotrebovala...ale tie 4 dni som jej dávala 120 alebo 150, ale to záleží od toho, koľko zje príkrmu a tiež koľko ml bežne vypije.

momin
23. dec 2009

Ahoj,rada bych obnovila tohle tema.. treba to tady nekomu pomuze a dostane rozum kdyz si procte par prispevku!!!!

lenka1smejka
23. dec 2009

Ako si to myslela,ze dostane rozum?

emanka
23. dec 2009

momin, tak to aj mňa zaujíma, že ako si to myslela???

momin
23. dec 2009

Tak jak sem to napsala... podle me je blbost kojit za kazdou cenu.... kdyz to nejde tak to nejde!!

lenka1smejka
23. dec 2009

A tak to ano,len to vyznelo uplne inak 😀 Tak ja som kojila si take 2dni a potom som si odsavala 3tyzdne asi 2davky denne.Ale ja by som nekojila ani svoje druhe dieta.Moja mala nebola este ani raz chora,nemala ani soplik

momin
23. dec 2009

noo ted mi to asi doslo jak to vyznelo. ze maji dostat rozum a dat vsichni detem UM misto kojeni co?! 😀
Tak sem to fakt nemyslela... 😉 😎

lenka1smejka
23. dec 2009

no ale tak to vyznelo 😀

emanka
23. dec 2009

ja som to zas pochopila tak, že nech všetky matky koja, že s UM je to zložité 😀

momin
24. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emanka
24. dec 2009

momin, to v akú nekresťanskú hodinu vstávaš? 😀 😀 😀