Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

millada
1. jan 2010

a ako často a kolko sa dava čajiku pri dokrmovani? Alebo ak davam aj materske mlieko, nemusim davat čajik? 😕
Baby, dakujem vam za rady 😉

millada
1. jan 2010

a uz posledna otazka 😅 Moze sa nutrilon ohrievat? Ako to robite v noci? Zarobite si viac do flase a potom prihrejete v teplej vode, ked sa male zobudi? 😕

emanka
1. jan 2010

ak máš MM, nemusíš dávať čajík a teraz už aj nutrilon je aj od smädu, takže ak by pila len nutrilon, tak čajík nemusí...
nutrilon nemôžeš mať dlho zarobený...na krabici to je aj napísané, že ako dlho...malá, keď zaspala, tak za 20 min som jej to ešte dala, ale ak sa zobudila, neskôr, tak som jej zarobila nové...
v noci som to robila tak, že som mala v termoske prevarenú vodu, naliala do flašky, dala mlieko a bolo...ak to bolo horúce, ochladila som to v studenej vode...keď mala 3 mesiace, zohrievala som v mikrovlnke...

bibione
1. jan 2010

milada: jej...ty mas take male babatko skoro ako ja 😉 ...cajik alebo prevarena voda...aspon ja davam...ten nutrilon podla mna neni az tak aj od smadu...uz mam vykukane,ked je smadny...staci,ked das prckovi malicek do pusinky a ked ma v nej teplo a sucho a place,tak vies preco 🙂 ...a vypije...no kolko sam stiahne...obycajne to neje nejak vela cca 20ml...a to uz musi byt moc smadny
nutrilon od zarobenia musis dodat dietatu do 2h...potom uz treba nanovo...ale v mikrovlnke to prosim ta nerob...myslim to zohrievanie 😉 a chladim tak,ze konvicu strcim do okna a za 5 munut v poho podavam

bibione
1. jan 2010

beruna: ked sa rozhodnes,ze fakt nechces kojit,treba to povedat tvojmu gynekologovi,aby ti este pred porodom zastavil laktaciu...ke to normalne...keby som vedela,ze to takto dopadne,hned by som sa na to dala 😎

millada
2. jan 2010

bibione, no skoro rovnako stare mame babätka 😉 Dakujem za radu 🙂 A ty aj kojis alebo davas len UM?

Mala ma z UM na jazyčku taky biely povlak. Ako jej ho mozem vyčistit? Skusala som mokru plienku na prst, ale nejako som sa nevedela prstom dostat dnu a mala kričala o 106 ☹

sakura77
2. jan 2010

milada,ak to nepojde dole,zeby to bolo z mliecka alebo "grcka" tak to bude ta "žabka",na to je taka vodicka z lekarne,to si namocis v gaze a tym jej to vytries,treba to cim skor aby sa jej to nerozsirilo nejak dalej...potom babatka aj horsie papaju a su nervozne...
my tiez mame aventku,zatila spokojnost
a mliecko davam zatial HA,rozhodla som sa ze po 2 ukoncenom mesiaci prejdeme na klasicke uz...u nas nemame alergie,tak snad to bude ok,doktori odporucaju na zaciatku aspon mesiac davat to Ha-uz ci nutrilon alebo bebu,co pasuje babu,aby sa predislo alergii,taka prevencia
a co sa tyka nocneho mliecka,tiez mam nachystanu prevarenu vodu,bud v termoske,a ked nie tak zohrejem v mikrovlnke(len vodu,nie s mliekom)a potom zarobim do toho,ved to je rychlovka,zarobene by som uz druhykrat neohrievala,nicia sa tym tie probiotika co su v nom 😉

evulebobule
2. jan 2010

já dělám mlíčko v noci podobně. Než jdu spát dám si trochu studené převařené vody do lavičky a když se malej ráno probudí doleju horkou z termosky a mám telotu akorát, jen dosypu mlíčko a okamžitě krmíme. 😉

millada
2. jan 2010

a z čoho sa robi ta zabka? čo to vlastne je? 😕

kupila som len obyčajny nutrilon, nie HA. My nemame alergie s mm, tak hadam nevadi, ked začnem s tymto 😨

ten napad s termoskou je dobry, musim to aj ja tak spravit. dakujem za rady 😉

millada
2. jan 2010

mm mi kupil v lekarni dojčensky čaj. Ale klasicky bylinkovy, nie HIPP granulovany. A neviem, či to mozem pouzit. A ako dlho ho nechat vyluhovat. Tam je, ze 10 - 15 min., ale to sa bojim taky silny bylinkovy odvar davat. Nie je tam ani napisane, od kedy sa moze pouzit. Ktovie, či to nie je pre staršie detičky 😨

nika
2. jan 2010

millada mi malou dokrmovali už v porodnici normálním. a taky už papáme normální 🙂

já mám taky termosky i na cestování, dvě, jdnu s horkou vodou na umývání a druhou na baštění. kdo chcete tip na nerezové termosky za dobrou cenu tak v Ikei za 130,- půllitrovka a má hezký design.

holky děláte UM výlučně z kojenecké vody /nebo některých vod které jsou k tomu potřeba/ nebo z normální z kohoutku. mi se totiž stalo že kojenecká byla hnusná - po převaření na ni byly skvrny. je fakt že těžko ovlivníme zda jsou ty petky správně skladovány v obchodě atd.

myslím že atesty na vodu z kohoutku jsou dobré a je vlastně pořád kontrolována a čerstvá co by na to????

nika
2. jan 2010

já mám pro maloujediněn granulovaný od Hipp - buď fenyklový nebo - pro celkovou spokojenost, ale dávám málokdy. tím že s části kojím nemá potřebu pití na žízeň.

millada
2. jan 2010

nika, tiez rozmyslam nad tou vodou, či musi byt kojenecka. Ja budem asi len prvy mesiac davat kojenecku a potom budem taku z kohutika prevarat. Ved u nas je dobra voda a ked to prevaris, tak či uz taka alebo taka, tym varom z nej vsetko vyprcha, nie? 😕

sunea
2. jan 2010

nika, nam v porodnici vysvetlovali, preco kojenecku / u niektorych deti by mohlo dojst k vaznej chorobe, ktoru sposobuju dusitany /mam taky pocit/ normalne pritomne v kohutikovej vode, dospelym to nevadi, ale malym detickam ano, su este citlive. Strucne vysvetlene.

millada
2. jan 2010

mozem vyvarit termosku? Nepoškodi to tu izolačnu gumu na vrchnaku? 😕

nika
2. jan 2010

ok díky sunea 🙂 ale z mé zkušenosti z brigád a ze studií vím jak to skaldují, stojí to i několik dní v létě na slunci, venku no nevím. probru to s pediatričkou.
zatím vařím z kojenecké ale abych řekla čato e mi na ni dělaj ty skvrny.

millada já vyvařila a v pohodě. však je to dělané na horké.

millada
2. jan 2010

a nevadi, ked vyvarim staršiu termosku? Alebo radsej novu kupit?

nika
2. jan 2010

milla já koupila novou, protože mi přišlo že ty starší použivané na čaj a druhá na kafe jsou zašlé a jdou cítit i po vyčištění.

millada
2. jan 2010

mam brat OK, ked ma male take "zachodove" chvilky, ze pozera na mna a tlači, prdka, kaka, tlači o 106? Nie je to nejaka zapcha alebo niečo? Maju babätka takto kakat? Ja som myslela, ze to tak pekne v spanku... Ale stolicu ma riedku 😨

millada
2. jan 2010

No a termoska zničena. Nejako sa tie plastove časti na vrchnaku pri vyvarani zničili ☹

lenka1smejka
2. jan 2010

ja som od narodenia pouzivala normalnu vodu z kohutika-ono je to stale kontrolovane a nemyslim si,ze vo flasiach je zdrava voda.

milada-nezohrievaj prosim ta mlieko v mikrovlnke-mne to pripada ako cista rakovina 😒 to je ale moj nazor,ja som pocula ako zacnes raz z mikrovlnkou tak sa u vas zacne prejavovat chripky a podobne...Ja som malej nedala este nic z mikrovlnky ani jedlo ohrejem jej to v hrnci s vodou a este nemala ani soplik takze na tom nieco moze byt ale moze to byt aj nahoda...A kakanie si myslim,ze je ok-mne mala kakavala z Nutrilonu kazdy druhy den ,zelene a tiez sa pucila pri tom a tlacila a mavali sme aj zapchy aj koliky

millada
2. jan 2010

leni, ja nič nezohrievam v mikrovlnke. To ma ani nenapadlo. Vzdy vodu zohrievam a prevaram v hrnci alebo kanvici 😉

a čo si pouzivala pre malu pri kolikach? Davala si ten nutrilon comfort? Alebo nejake kvapky, mastičky? 😕

sunea
2. jan 2010

nika, podla mna je kohutikova voda lepsia, su na to prisne normy, balenu vodu nepijem ani ja... ale co sa tyka tych deticiek, neviem, mam prve dieta a nie som odbornik. Ale suhlasim, ze skladovanie balenych vod je urcite katastrofa, radsej nevediet... co sa tyka tych vyzrazanych soli po prevareni, v knihe Jidelnicek kojencu a malych deti pisali, ze staci, aby voda presla varom, lebo cim dlhsie sa vari, tym viac soli sa vyzraza. U nas to tak bolo.

millada / nas maly tiez tak kadil, ked bol uplne malicky. Nahodil taky pohlad mimo, zadrzal dych, obcas trosku ocervenel a potom bol naramne spokojny. A mal to az po lopatky 🙂 /je kojeny, ale aj UM/ Kadil tak kedykolvek, ale nie v spanku. Teraz, ked je starsi, sa standardne dokadi pri jedeni, jednym koncom ide do bruska mlieko, druhym koncom... to, co z neho a zeleninky ostane 😀

millada
2. jan 2010

sunea 😀 😀 😀

ja osobne tiez pijem len kohutikovu vodu. Je jedna z najlepšich vo svete, ale neviem to ohodnotit, čo je lepšie pre babätko 😕

emanka
2. jan 2010

ja som až do 7.mesiaca dávala Lucku-úplne neperlivú, do 5.mes som ju prevárala a potom už len zohrievala...a preto majú piť dojčenskú vodu, lebo voda z vodovodu obsahuje dusičnany, na ktoré môže byť dieťa alergické a môže sa zadusiť...

babonr
2. jan 2010

Ahojte!Ahoj Milad 🙂 Takze ja mam presne taky isty problem ako miladka...Kojili sme a uz je malo mliecka.Mlieko som rozbiehala 3x a uz nemam na to trpezlivost.Zacali sme krmit umelym ale maly stale plakal tak sme mysleli,ze je hladny a davali sme mu viac a asi sme ho prekrmili....tak teraz krmime uz podla navodu a proste musi vydrzat 4hodinky.Len neviem ci ho mam v noci budit alebo nechat spinkat.Viete mi pomoct?Kakat kaka pekne ale neprdka...Takze sa trapime aj teraz s papanim.Viete mi niekto poradit?

babonr
2. jan 2010

Musim utekat bo zase placka.Ale zajtra si precitam.Dakujem:)

lenka1smejka
2. jan 2010

babonr-urcite ho v noci nebud,nech sa vyspi a vyspi sa aj ty.

milada-ja som na koliku nepouzivala ziadne kvapky,ani nic,len som jej mastila brusko s kremom vola sa PUPIK,taky vetrovy je.Ja neuznavam kvapky na prdiky.Cvicila som jej s nozickami a mastila brusko a pretrpela 3mesiace -potom nam to prestalo.

sunea-suhlasim s tebou ani ja nepijem vodu vo flasi-podla mna len na tom zarabaju a ked si zoberiem kolko stoji UM a este k tomu by som mala kupovat aj kojenecku vodu...ele zase co by som pre malu nespravila-ale osobne si nemyslim,ze voda vo flasi je zdrava

babonr
3. jan 2010

Ahojte!Baby,chcem sa este opytat.Ze maly sa mi napriklad teraz zobudil 3hodiny po krmeni s velkym revom.Ale na Nutrilone je napisane ze sa ma papat kazde 4hodiny.Mozem mu dat aj skor,alebo ho mame natahovat na tie 4hodiny?Bojim sa aby ho nebolelo brusko este viac ako boli.A este jedna otazka:Ked sa napapa napriklad o osmej,to znamena ze by mal papat o 11.A ked mi cely ten cas nespi a placka,mam mu dat aj Alebo ked mi tak?Alebo ked mi zaspi pred jedenastou mam ho budit alebo nechat spoinkagt?

bibione
3. jan 2010

babonr: neviem o tom,ze by& to bolo na krabici napisane,tiez davam nutrilon...ale k tym hodinam 😉 ...riad sa jeho rytmusu,nie podla hodin,ked sa sam zobudi a pyta si jest,len mu daj...ved ani ty si nepovies,ze este neni cas,budem jest neskor,hlavne ked odpadavas od hladu 😀 ...a vravi sa,ze ma papat a 3-4hod ...teraz moj dostal o pol 9 a stale je hore...co snim narobim,je vyspany...nemoze stale len spat,to by bolo velmi lahke 😝 ked ti zaspi konecne a je znova cas krmenia...nechaj ho spat...on sa sam prihlasi,ze chce papat...keby si ho zobudila,uz ho mozno neuspis...aj mne sa to stavalo,tak som ho nechala tak