Nutrilon comfort na predpis. Aké sú podmienky?

bobulka34
8. jan 2008

dopocula som sa, ze nutrilon je mozny na predpis, ake su podmienky? zaujima ma to, pretoze moja lekarka ma nikdy o nicom neinformuje.

lolitkamtc
17. jún 2010

...a maly bude mat 27.6 5 mesiacov....

siska07
19. nov 2010

my mame s malinkou 6 tyzdnov, vratili sme sa z nemocnice a musime popri kojeni aj dokrmovat nutrilonom HA. my rodicia ani malinka nie sme alergici, ale ze pre take male babatka je lepsi nutrilon HA ako obycajny. v nemocnici mi ale povedali ze doktorka mi ho moze dat na predpis a zhruba polovicu mi preplati poistovna. no moja dr. je nejaka neochotna, a ze to iba ak sme alergici tak mi ho predpise, inac musim hradit plnu sumu sama.. ideme este na gastro vysetrenie, tak uvidime co nam tam povedia a poradia... ale zase dr. nemoze len tak predpisat, je jedno ci ide o ochotu alebo nie, oni mavaju tiez revizne kontroly co sa tyka predpisovania receptov.... ale aj tak, polovica lacnejsie, to je dost usetreneho....

evuliatko74
19. nov 2010

ahoj
my tiez papame nutrilon 1 Ha a lekarka nam ho tiez nehcce predpisat.
my s manzelom nie sme alergici a maly zatial ma "len" nabeh na atopicky ekzem.
Mne sa to nezda "LEN", ale ona nie je ochotna nas poslat nijakemu odbornikovi, ze zatial netreba a mliecko ale mame pit len HA. Samozrejme bez predpisu.
A je to riadna financna palka.
Myslite. ze je to OK?

evuliatko74
19. nov 2010

@vesi
Staci ked je alergig napriklad moja mama?
A to musim doniest nejake potvrdenie od jej alergologicky?
Diky.

jarunka111
19. nov 2010

@evuliatko74 určite to nie je v poriadku 😒 ja by som si na vlastnú žiadosť vypýtala žiadanku na odborné vyšetrenie a na základe toho vyšetrenia(ak sa potvrdí nejaká predispozícia na ekzém) ti to musí dr. predpísať! Mlieko je drahé, ak ho môžeš mať na recept, tak prečo nie! My sme mali tiež HA a na predpis je nárok len do 1.roku veku dieťaťa (teraz ho stále kupujem, malý bude mať 17mes.). Alergička som ja, doniesla som o tom potvrdenie. Ale nemyslím si, že by stačilo potvrdenie o tom, že alergička je tvoja mama.

vesi
19. nov 2010

@evuliatko74 áno, môže byť alergik aj babka, treba potvrdenie od jej alergologa, sesternici stačilo potvrdenie, že je alergik jej sestra, teda teta dieťaťa.

evuliatko74
20. nov 2010

@vesi dakujem,tak to skusim... 🙂

usiko
24. nov 2010

no, mne alergologicka povedala, ze musim mat zle krvne testy a potvrdenu alergiu teraz, aby mi vedela pomoct, lebo Dovera to velmi silno kontroluje.....takze asi u nas nula bodov....

evuliatko74
25. nov 2010

@usiko To nie je pravda, precitaj si vyhlasku o kategorizacii liekov a dietetickych potravin na stranke ministerstva zdravotnictva.
Alergicky musi byt niekto z prvostupnovych pribuznych a musi to mat pisomne od alergologa a narok na predpis je do 10 mesiacov veku dietata.
Nic podrobnejsie tam nie je. ziadne podmienky, tak nech alergologicka nevymysla a napise ti proste potvrdenie, ze si alergik a ty chod s tym za pediatrom a basta. Clovek sa musi niekedy branit, ked chce dosiahnut svoje a hlavne byt informovany a sam si nastudovat veci.
Odporucam Ti stranku min. zdrav. a nastuduj si to. 😉

meduliacik
25. nov 2010

@bobulka34 Ja som sa k Nutrilonu Comfort na predpis dopracovala tak, ze som ho zacala najprv sama kupovat ( lebo maly mal hrozne koliky-moje mlieko pil len odstriekane, ale bolo ho uz velmi malo a od neho ho nafukovalo aj najviac). Ked nas detska lekarka poslala ku gastroenterologicke, tej som povedala, ze maly pije N. Comfort a ona suhlasila, ze s nim mame pokracovat. Detska lekarka mi potom na zaklade toho "odporucania" z gastra predpisovala stale po 3 krabice N. Comfort na jeden recept, po ktory som si stale prisla, ked uz mi dochadzalo mlieko. Vyslo to o dost lacnejsie, ako keby som to mala kupovat bez predpisu, dokonca to bolo lacnejsie ako obycajny Nutrilon z obchodu. Po pol roku sme to uz nepotrebovali, lebo koliky uz davno prestali (uz medzi 2 a 3 mesiacom) a presli sme na lacnejsie obycajne Hami z obchodu.

usiko
25. nov 2010

@evuliatko74 no,ale ja mam alergiu vyliecenu,mala som prach, perie, kozusiny....a vyliecila ma ako 12 rocnu...teda to potlacila tato lekarka uplne...takze vsetky vysledky mam , teda mala som pred rokmi v [poriadku....a pre poistovnu potrebujes, aby si bola realne aj teraz alergicka...tak sa modlim, aby mi tie vysledky krvi na nieco poukazali.....

evuliatko74
25. nov 2010

@usiko Sorry, ale alergia na prach , perie sa vyliecit neda. Ja ju mam tiez.
ak by si zas zacala pouzivat napr, periny s perim a bola by si v prasnom prostredi, urcite zacnes mat alergiu.
U mna sa to prejavi hned napr, ked dojdem po zime na chalupu a je tam zaprasene, tak kycham ako blazon.
Inak - ja mam iny problem, moja karta od detskej alergologicky sa stratila (resp. mi ju vyhodili), tak sa idem dat odznova testovat k dospelackej alergologicke..... 😠

usiko
25. nov 2010

@evuliatko74 da sa, ale na to treba dobru lekarku...ja pouzivam u starkej bezne perny z peria, lebo ona ine nema [stara skola, duchny su duchny/ doma mame prachu habadej, lebo mame stare byvanie a ked su otvorene okna,tak kopec prachu ide zvonka a mam aj macky od malicka, vlacim ich po rukach, svokra ma psa.......a nic mi nie je...proste dobra lekarka je to......mala som na nu stastie ked som mala cca 7 rokov, teraz mam 32 a od tych 12, ked mi skoncila injekciova kura 6-rocna, som v poriadku...javiem, ze je to nevyliecitelne ale je to tak potlacene, ze si zijem tak fajne, ze mi asi ani ten nutrilon nebude moct predpisat.... 🙂

evuliatko74
25. nov 2010

@usiko Hmm, chapem. No a nebola by ti ochotna dat tvoja alergologicka potvrenie, ze ti diagnostikovali alergiu vtedy a vtedy a dalej nech sa nevyjadruje?
Ved Nutrilon predpisuje pediater a pochybujem, ze by to niekto kontroloval....
Ci myslis, ze bezia nejake kontroly???
Inak este mi napadlo, a neskusila si ist kupit Nutrilon do PL? viem, ze ludia z vychodu chodia a aj tu na konikovi v bazare najdes na predaj.

liluu
25. nov 2010

dievčatá, mi papáme nutrilon ha od 8 týždnov, doktorečka v pohode predpisuje, ocko a ja niesme alergici

usiko
26. nov 2010

@evuliatko74 no, Dovera chodi na kontroly...aj kvoli mame bola pred 2 mesiacmi o neurologa, ze ci skutocne musi brat tak dlho a take drahe lieky na tie nervy na nohe, ktore jej pri operacii klbu pred 4 rokmi poskodil lekar-chirurg. Keby ze ich nestretla v cakarni, tak neuveri, ze si daju tu namahu a dolezu az za lekarom ......
NO a ja som bola u imunologa -alerhologa pred par rokmi na testy na alergiu a okre,m minimalnej reakcie na brezu, ci co mi uz nic zle nevyslo...a na tom sa stavat neda....

Ale vcera sme volalai znamym a v Madarsku je 900 g balenie nutrilonu za 5 Eur, takze sa ideme uberat tym smerom...do madarska mame 2o km...takze skusime tam......lebo v dovere mi povedali,ze nutrilon sa da vypisat,ale je na to limit, takze aj keby i vypislala lekarka 3 balenia po 400g, tak aj tak pri dokupeni dalsich baleni potrenych na mesiac by som zaplatila viac o 5 eur, nez keby som si kupovala za vlastne peniaze 800g nutrilon obycajny. Lebo 800g nutrilon HA neviem zohnat a 400g stoji 10-11 eur....

evuliatko74
26. nov 2010

@usiko Nutrilo Ha 800g totiz ani neexistuje, nevyraba sa. Len 400g. Aj my papame ten a je brutalne drahy.
Aj my sa chystame tento vikend do Madarska, ale pozor, ten 900g Nutrilon , ktory spominas, je tusim len ten obycajny.
Nutrilon HA madarsky je 600g, ale aj to je fajn.
A nevies kolko stoji ten HA? Ten 600g?
A kde budete kupovat, v lekarni, ci v supermarkete?

usiko
26. nov 2010

@evuliatko74 no, ved svine jedne,aby brutalne zarobili, takpre istotu ho ani velky nerobia...inak, vies co? ja som citala, ze toto cele je len marketingovy tah, proste tie rozne ine formule, a ono to nie je taky zazrak ako sa pise...napriklad nutrilon HA ti nezabrani alergiam, pretoze alergie mas v genoch zdedene po rodicoch..a podobne....som citala o tom nestranny clanok....d alsia vec, znamej dietatko papalo HA mliecko a ma alergiu na prach a nejake travy...take male dietko.......chudatko....no proste rie firmy, co vurabaju mleka, je to iste ako farmaceuticky priemysel..nejde im o to, aby veci pomahali a ludia boli v poriadku,ale o to,aby sa co najviac nabalili......

Takze my teraz papame obycajny nutrilon, lebo malej nic nie je a radsej ju budeme od malicka navykavat na tie alergeny, co mne robili zle...teda prach, perie a kozusiny...tiez na travy, ked budu kvitnut a tak...boli sme uz preistotu aj v ZOO,doma utieram prach len sporadicky a chystame sa k mackam...ku psovi chodime.....tak dufam, ze sa to neobjavi....je to na radu alergologicky, ktora mna vyliecila...ma 60 rokov a cely zivot studuje. Ona je ta nejlepsia lekarka, aku som za cey svoj zivot mala......niekto ma musi mmat velmi rad, ze mi ju zoslal..... 🙂 takze na jej rady dam.....ono,ak mas alergiu zdedenu po rodicoch, takje naivne si mysliet ze vdaka mlieku, ci uz materskemu alebo HA umelemu, sa to neprejavi......to je len taky klam, aby sa to lepsie predavalo....

neviem,kde kupime, my sme z KE, takze asi zastavime v najblizsom nejakom meste a kupime kde bude.......ale najprv nam znami donesu bud. tyzden jedno balenie na skusku..aby som nekupila 10 krabic a vysvitne,ze to nie je to iste alebo tak nejak..ved vies....

evuliatko74
26. nov 2010

No ved hej, ani ja nie som presvedcena, ze HA je nejaky zazrak, no bojim sa aby som nieco nepos....la, ked budem davat malemu len obycajny.
Ale bavili sme sa s muzom, ze ak mi nevyjde to s alergologickou a s receptami, tak koniec HA a ide sa na normalne a basta.
My sme z Bratislavy a ideme zajtra do Rajky, to je hned za hranicami a potom az budeme pit madarske, tak Ti napisem, ze ako to znasame. Tiez neplanujeme hned kupit 10 krabic.... 😉

siska07
30. nov 2010

tak sme boli na gastro vysetreni, (lezali sme v nemocnici a do tyzdna sme mali ist na gastro vysetrenie) a kedze moja Dr. mi nechcela dat recept na Nutrilon HA lebo ze mimi a ani jeden z rodicov nie su alergici, spytala som sa na gastre - a doki mi predpisal...potom moja Dr. ze kedze je to na odporucanie gastra, tak ze to mi uz moze predpisat, ze nie je problem....tak skuste aj takouto cestou...

evuliatko74
1. dec 2010

@siska07 A z akeho dovodu ste isli na gastro vysetrenie? Mali ste nejake problemy?

siska07
1. dec 2010

na gastre sme boli koli neprospievaniu, nase babatko slabo papalo a schudlo, v nemocnici sme zacali popri kojeni s dokrmovanim nutrilonu HA a potom sa to zlepsilo. na gastro nas poslali ci tam nie je aj nejaky iny problem. nastastie nebol a babatko nam uz pribera. s kojenim to je uz tazsie - malo mlieka a odmieta prsnik, co ma mrzi lebo ma len 2 mesiace a je bez materskeho mlieka :( no ale hlavne ze pribera a je zdravucka...

siska07
1. dec 2010

@evuliatko74 na gastre sme boli koli neprospievaniu, nase babatko slabo papalo a schudlo, v nemocnici sme zacali popri kojeni s dokrmovanim nutrilonu HA a potom sa to zlepsilo. na gastro nas poslali ci tam nie je aj nejaky iny problem. nastastie nebol a babatko nam uz pribera. s kojenim to je uz tazsie - malo mlieka a odmieta prsnik, co ma mrzi lebo ma len 2 mesiace a je bez materskeho mlieka :( no ale hlavne ze pribera a je zdravucka...

bosorka3113
14. júl 2012

Da sa este Nutrilon 1 Comfort dat na predpis? treba aj niake vysetrenia? Maly ma 6 tyzdnov a po NUtrilone mi kaka ledva 1x za den tak by som chcela skusit tento typ a zaroven si ho dat aj predpisat ak by nam vyhovoval, len chcem vediet ci sa da, aby ma doktorka neodmietla a neoklamala...

sia19893
25. júl 2016

Dobrý chcem sa opýtať mám 3.mes syna a začali u nás koliky sme na um nutrilon ha. Keby som šla s nįm na gastro budú ho normálne vyšetrovať alebo stačí si vyžiadať len odporúčanie na predpis. Ďakujem 😒 🙂