Používate niekto ryžové a sójové mlieko?

ivka144
9. sep 2008

Ahojte, pouzivate niekto miesto UM ryzove alebo sojove mlieko?
Viem, ze niektore vegosky a makrobioticky tusim si robia same doma sojove mlieko...
Nas myla je velky alergik a tak som sa rozhodla ho dat trosku na uplne nemliecnu a bezlepkovu dietu.
Teraz pije ryzovy napoj z DMka. Mate s tym niekto skusenost? Alebo ake ine kupujete?
Kupila som aj sojove v DM, ale este som neskusala, lebo predsalen, soja je tiez alergen. Ale zas vyhoda by bola, ze Nutrilon ma sojove mliecko v prasku, takze je to sikovnejsie na cesta, ako krabicove ryzove.
Tiez ma zaujima, ci st emali problem s tym, ze ryzove mlieko neobsahuje skoro nic (ja kupujem aspon to s kalciom) a bezne UM maju napchateho v sebe kopu - vitaminy, mineraly a kadejake uzitocnosti. Nasa mudr sice vravi,ze to uz ani mlieko nieje, tie UM, ze tolko tam napchaju a zbytocne, ze sa len firmy predbiehaju, kto tam da toho "zdraveho" viac. Ked som jej dnes povedala, ze skusame taku dietu, nemala namietky, naopak.
No a tiez ma zaujima, v akom veku ste davali ryzove alebo sojove. (Mudr hovorila,ze sa jej zda, ze bezne sojove mlieko je az od troch rokov...)
Dik.

sirinka
7. nov 2011

@ivka144 ja davam detom ryzove obcas, vacsinou sojove, alebo aj pohankove sa da kupit v krabici, v pohode ho piju, su rozne druhy s pridanim calcia, vitaminov...vacsinou kupujem praskove, ale bio obchody ponukaju aj tekute....

tinki
7. nov 2011

@nikuskabee a má diagnostikovanú nejakú alergiu? Lebo ak je alergický na BKM tak nesmie nič z mlieka. Existujú aj náhrady. Moja dcéra má alergiu na kravské mlieko. Maslo nahrádzam Vetom a inak vynechávam všetko s obsahom mlieka, sušeného mlieka, cmaru. Pijeme ryžové mlieko s calciom. Pohánkové je tiež vhodné. Existuje aj sušené ryžové normálne v marketoch. Vápnik sa dá nahradiť stravou. A alergia na mlieko nie je doživotná, väčšinou stačí pol ročná diéta, ale prísna a potom sa postupne pridáva niečo s obsahom mlieka a sleduje sa reakcia. Ale len prísnou diétou sa dá z nej dostať. Ale ak píšeš, že má alergiu aj na rajčiny, tak to u vás bude komplikovanejšie, preto ma zaujíma, či máte robené krvné testy na potravinové alergie..

krpcek2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikuskabee
7. nov 2011

@tinki nemá,len atopický ekzém,robili testy na laktózu aj BKM,ale nič.Preto som to neriešila.Ale všimla som si,že ked zjedol rajčinu,tak sa mu ekzém zhoršil,potravinové alergie nezistené.Ani rajčiny nemá dokázané,len mne sa tak zdalo,že sa mu vtedy vždy zhorší ekzém.Tak sa poradím s mojou Dr.Tá je super a uvidím.Ďakujem Vám ale to ovsené som nepočula skúsim.

nikuskabee
7. nov 2011

@tinki a ešte by som sa spýtala,miesto jogurtov mu teda,čo dávaš?ked nič mliečne nepapáte?

tinki
7. nov 2011

@nikuskabee žiadne jogurty, na pokrytie dennej dávky vápnika stačia 3 dcl reiss drinku s calciom plus strava s obsahom vápnika, brokolica, karfiol, špenát, kapusta, kaleráb, sušené marhule, hlávkový šalát, pohánka a tiež mi boli poradené morské riasy. Ale k tým som sa ešte nedostala. Inak, ale to by ti poradila luthien.k, v sekcii alergia na bielkovinu KM. Tak ona má veľa skúseností s týmto ochorením a tiež tvrdí, že krvné testy nie sú veľmi smerodatné, pretože sú zavádzajúce. Lekári, ktorí o tejto alergii majú viac vedomostí, už ani deťom tieto krvné testy nerobia. Výsledky sú totiž opačné. Ak vyjde test pozitívne, väčšinou problémy nie sú a zasa niekto má ekzémy a bolesti bruška a test vyjde negatívne. Ona odporúča test a to taký, že na dva týždne vynechať všetko s obsahom mlieka a potom niečo zaradiť a sledovať reakciu. Ak sa ekzém objaví, je to alergia. Ale odporúčam ti poradiť sa s ňou.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/alergia-...

nikuskabee
7. nov 2011

@tinki Ďakujem

cora73
7. nov 2011

@nikuskabee ja mam tiez negativne testy na mlieko a robi mi zle a moj starsi syn takisto... 😉 testom uz davno neverim a bohuzial uz ani vacsine lekarom.. 😒 Tu dietu si uz moc nepamatam,uz su to 2 roky 😀 ,ale ani som nic moc nemenila,len uz jedava to,co my..Z toho ,ze by nejedol mliecne si nic nerob,je to len masivna reklama v televizii,nic ine tam nedavaju,len take a hentake lieky a take a este lepsie jogurty...My ficime na celozrnnom chlebe s domacim lekvarom,to moze FURT,obcas natriem aj domacu bravcovu mast-kto maze,ten jede 😀 ,chlieb vo vajicku,prazenicu,ale vacsinou tie ovsene vlocky v ovsenom mlieku a skoro stale psenovu kasu robenu vo vode s bananom a Grankom,niekedy chlieb s medom..Veto je humus a neskutocny,kebyze ho vidite pred upravou,nezjete ho,sivy glej..

http://tvnoviny.sk/spravy/radimevam/viete-co-je...

tu je nieco o soji:

http://badatel.sk/index.php?option=com_content&...

no a moj oblubeny clanok o mlieku 😉 :

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

tinki
8. nov 2011

@cora73
to o tom mlieku a soji, to poznám a súhlasím s tým, ale to Veto? Viem, že margaríny nepatria k zdravej výžive, ale ja ho jem už niekoľko rokov a som v poriadku. Nevidím na tom nič zlé, ak dám čas od času svojej dcére pečivo natreté Vetom. To vy jete všetko len po chemickom rozbore? Podľa mňa zaťažuje organizmus tak ako aj bravčová masť.

cora73
8. nov 2011

@tinki v pohode 😀 ,v dnesnej dobe sa tomu neda vyhnut,aj ked sa clovek snazi vybrat len to najlepsie.. 🙂 Tiez by som mu najradsej natrela maslovy chlebik,ale ked sa neda,tak hladam alternativy..Viem,ze ani bravcova mast nie je idealna,ale raz za cas nenarobi nejaku paseku,takisto ako Veto,len som dala link,nech nas vie viacej o potravinach,ktore mozno vyzeraju skvele a zdravo,ale nemusia take byt.. Napr moja mama tlaci Veto na kvanta a neda si povedat... 😒

nikuskabee
8. nov 2011

@cora73 No ja som tiež vyrastala na kravskom,milovala som ho v desiatich som ho pila na litre.No teraz veľmi mlieko nepijem a vlastne to krabičkové je už hnus,nie mlieko.Tak ani ja neverím všetkým lekárom.Malý má síce kezém slabý,ale o to viackrát máva soplíky a bojím sa ,že bude mať ten druh,že prejde do astmy a preto to chcem riešiť.Odhlieniť.No ale mi tiež papáme margaríny.Mliečne mi ako 7 mesačný prestal kaše,odmietal,reval,radšej ostal hladný,ani jogurty,či také veci nechcel.Teraz ako tak pribináčika,miláčik zje,iné moc nemusí.Len u mňa ide o to,že chcem to mliečko riešiť.Lebo Už je veľký dosť na to aby mohol rastlinné a tie UM sú na kravskom podklade.Vyskúšam baby.Idem do mesta zajtra a posliedim po ovsennom atd.

cora73
8. nov 2011

@nikuskabee My pijeme to z DMky a uplne nam vyhovuje,pokym bol mensi,dostaval viackrat za den,ten uz len 0,1 l vecer pred spanim,to mu staci..Sopliky mate z mlieka,a nechcem strasit,ale moj maly mal obstrukcnu bronchitidu minulu zimu a ostalo mu astmaticke dychanie,celu zimu sme boli doma chori a teraz to nevyzera lepsie ☹ ☹ ☹ ,u nas to najprv zacalo problemami s bruskom,tie som vyriesila,potom chytil atopicky ekzem,ten je akotak ok a teraz sa mu to presunulo do tej astmy,ale ta sa mu prejavuje iba v zime,nadychne sa studeneho vzduchu a uz v noci sipeme,sme na Ventoline,uz raz aj na Kramaroch sme boli,co nemohol vydychovat-debili,dali mu uplne zbytocne Zinnat 😠 😠 😠 a ja sprosta som mu ho dala 😠 😠 ,ani CRP nemal vobec zvysene,preto som nahnevana na lekarov,ze len aby boli kryti,predpisuju ATB ako na beziacom pase..No a vidis,moj maly nema hlieny,nema sople-malokedy,len ked je prechladnuty a astmu ma... ☹ ☹ Tie kase mliecne,to som tiez najprv skusala,ale odmietal ich a napr po spaldovej sa mi hned vyhadzal okolo ust,este ju ani nestihol dojest,preto som presla na Bio kase a robila ich s horucou vodou a su celkom chutne,ked tam das ovocie..Jeden jediny jogurt v jeho zivote v 11-tich mesiacoch mi vyplul do tvare-to som este nevedela,ze ma alergiu..Chod do DMky,tam maju normalne v Tetrapaku ovsene mlieko/napoj,je chutne,sladucke a podla mna syte..No a okolo roka som mu skoro do vsetkeho,co som varila davala ovsene vlocky,napr maso so zemiakmi som uvarila a nasypala tam vlocky,nechala trocha napucat a jedol..Ty sa uz teraz nemusis nejak extra nahanat po vydatnom mlieku,on uz bude rast z normalnej stravy,mlieko uz bude ako doplnok.. 😉
To ovsene mlieko sa vola Hafer drink,mozes obcas striedat s Reis drink mit Calcium,to je to ryzove s vapnikom,ale toho davaj menej,zvykne zapekat,teda aspon mojho maleho,ale my sme extremny pripad,pretoze on mal od narodenia malo traviacich enzymov a nikto na to nevedel prist..(hlavne nie lekari,ale pritom im to bilo do oci z laboratornych vysledkov!! 😠 😠 ) ach jaj,prepacte,vzdy,ked si na to spomeniem,tak som nahnevana,tolko noci zbytocne preplakanych od bolesti bruska.. ☹

nikuskabee
8. nov 2011

@cora73 Môžeš mi ešte napísať o tom kľudne IP.Bože ako som si to teraz prečítala,všetko uplne pasuje na nás,len mi ešte nie sme v astme,len častejšie soplíky a kašeľ a preto sa bojím že bude astmatik,lebo teraz máme podľa potreby singulair.Skúsim.A teraz ako píšeš,odkedy mu dávam ryžové 4 dni,menej a ťažšie kaká.To je že aj mi máme problém s trávením,no nemôže nič také ťažké.

martina46
29. nov 2011

ahojte, kupila som dnes ryzove mlieko z DM, chcela som ho pouzit na pecenie bezlaktozovej a bezlepkovej babovky, no az doma som si precitala na obale, vraj obsahuje prirodny lepok, to nie je nejaka haluz? ved ryza by mala byt bezlepkova...?

martina46
29. nov 2011

no, uz som na to prisla, na ryzovom napoji natur je uvedene bez lepku, no ja som kupila s calciom, tam je lepok udajne, dokelu!

cora73
29. nov 2011

@martina46 😕 tak to som si doteraz nevsimla..ale uz ho ani nekupujem,len ovsene...Vo stvrtok idem do DMky,tak na to kuknem,ale nejde mi to do hlavy,zeby len pridanie kalcia potrebovalo lepok..

martina46
29. nov 2011

@cora73 no mne to tiez nejde do hlavy, pozrela som aj zlozenie sojoveho a soja ryza mix a tiez, ked je tam to calcium, zrazu tam uz nepissu, ze bez glutenu. vid:
http://www.dm-drogeriemarkt.sk/Master_CMS/index...

cora73
29. nov 2011

Je to bez lepku.. 😉 Bohvie,kto to preklada z nemciny,takze mozno to tam zabudli prelozit,staci,ked si pozries zlozenie,a nie je tam nic lepkove.. 🙂

cora73
29. nov 2011

@martina46 ani ten Soja drink s calciom nema napisane,ze je bez lepku a v zlozeni nic lepkove nema..Ja ked na gastre spomeniem,ze ibcas si dam palacinky z ovseneho mlieka a ochutnam ovsene mlieko,ci nepali,ked ho davam malemu,tak dr len mavne rukou,ze to je nic,ze ovos co sa tyka lepku,nie je nic hrozne..

chovancova27
12. jan 2012

Môj synček má 11 mesiacov, kojím ho a na noc dávame ryžové mlieko z DM-ky do fľašky a to mu dávam celú noc vždy ked sa zobudí.... ked ho po roku odstavím, určite mu nechcem dávať žiadne UM, také chemie, to je brutal... rastlinné mlieka sú zdravé, výživné, a chýbajúce látky treba doplniť stravou. Dieťa nepotrebuje žiadne umeliny vo forme UM, len z toho rýchlo rastú, sú takí mackovia, veľké hlavičky... je to všetko len ,marketing.

dreamer4
12. jan 2012

@sirinka prepac, nemozem suhlasit s tym, ze kozie mlieko je uplne bez vitaminov a tuku...... ja som ako dieta nemohla ine ako kozie mlieko, kedze som bola alergicka na kravske......je to vhodne mlieko aj ako nahrada pre mladata (napriklad psiky...)prave koli vysokemu obsahu tuku a zivin.....Kozie mlieko je huste...omnoho hustejsie ako kravske...je to uplne iny typ mlieka. To pisem z vlastnej skusenosti, pretoze nie lej ja, empiricky, som bola krmena tymto mliekom, ale aj ja pri chove steniat dokrmujem (pri nedostatku materskehi mlieka) stenata kozim mliekom-najvhodnejsie.... Pokravskom mali steniatka krce, hnacky a zapal vnutornosti.... po kozom mlieku nemali ziadne problemy, naopak, prospievali. Tak ked aj steniatko dokaze zareagovat na kravske mlieko takto, tak ani nechcem vediet aky humus to je...

lovesista
5. mar 2012

@chovancova27 ahoj, chcela by som sa opytat od akeho veku si zacala syncekovi davat ryzove mlieko? ja maleho kojim + dokrmujem umelym (beba) chcela by som ho nahradit niecim zdravsim. syn ma 2 a pol mesiaca. dakujem

chovancova27
5. mar 2012

Ahoj, ja som ho kojila do 10 mesiaca bez dokrmovania, od 10 mesiaca ho kojim + davam obilne mlieka, striedam ryzove a ovsenné. Pokial kojíš je takéto dokrmovanie ok, ale ak prestanes kojit, neviem ci je ok davat mu len tieto obilne mlieka, aby neostal chudokrvny... sice môj homeopat svoje dieta odchoval len na obilnych mliekach bez kojenia... tazko povedat🙂 teraz pomaly prestavam kojit a ideme na kombinaciu kozie mlieko + obilne, na striedačku.

zuzana76
5. mar 2012

ahojte

aj ja chcem u deti prejst na sojove alebo ryzove mlieko, ktore je podla vas chutou najlepsie? aby im chutilo, starsi ma 4 roky, bol dojceny do 1 rok aj 9 mesiacvo, potom UM Sunar , potom kravske M, je velky zavislak na mlieku a predsa to kravske nic moc, tak chcem nejaku zdravsiu variantu, co by mu mohlo chutit? je aj nejake ochutene s kakaom napr,? mladsi ma rok aj 7 mesiacov, este je dojceny, ale potom by som presla tiez na sojove. Dakujem.

ninan2
5. mar 2012

@zuzana76 Ahoj, napr. v DMke predavaju sojove (tekute) mlieko, aj s prichutou kakaa alebo vanilky, chuti to fakt dobre... Stoja cca 1,80 Eur (neochutene trochu menej). Maju aj ryzove. Treba poskusat co bude chutit, kravskemu mlieku sa podla mna najviac priblizuje to sojove.
Tie praskove mlieka su o nicom, taka "umelinova" chut...

zuzana76
5. mar 2012

@ninan2 velkla vdaka, vyskusame

natty07
17. mar 2012

Ahojte, chcem sa opytat ci mozem napr. ryzove mlieko davat napr. do omacok, pudingov a napr. pri peceni zakuskov? dakujem sa info.

estterka
17. mar 2012

@natty07 ja som minule s mandlovym robila palacinky 😉

angellinka
17. mar 2012

@natty07 ryzove sa da pouzivat do vsetkeho,len je trochu nasladle,tak omacku musis potom spravne ochutit.Ale mojim detom velmi chuti 😉

angellinka
17. mar 2012

@zuzana76 moj syn ma celiakiu,dlho pil umele mlieko,a potom ked mal problemy-hnacky,sam od seba si pytal inu nahradu,nechce kravske mlieko,nerobi mu dobre.Pije ryzove alebo sojove s prichutou vanilky z DM.Tiez som za tieto nahrady mlieka. 😉