Prechod zo Sunaru na ovsené mlieko od Alnatury

janickomisicka
8. mar 2012

Ahojte vsetci, tak priviedlo ma sem najma to, ze by som velmi chcela vediet, co mi poviete na zmenu u 16 mesacneho dietata zo Sunara na ovsene mlieko od Alnatury. Maly nema ziadne alergie, len proste chcem zmenit mliecko za rastlinne. Stravujeme sa zdravsie, len neviem ci to nebude chyba. Ako som sa docitala tak dieta by malo denne 500 ml mliecnych vyrobkov zjest. Dakujem vam za rady, a som tu rada medzi vami 🙂)))

mummy01
8. mar 2012

@janickomisicka moj syncek pije ovsene mliecko od roka.My sme nanho presli kvoli intolerancii laktozy a pekne ho toleroval.Tvrdenie ze dieta ma vypit 500ml mlieka nieje na mieste,mlieko povazujem za rizikovu potravinu.My papame kyslomliecne vyrobky a syry ale mlieko deti nepiju.Jedine co sa mi na rastlinnych mliekach nepaci ze z nich neviem uvarit napr.puding-ten proste nezhustne.Takze pouzivam obcas aj mlieko ale bezlaktozove.Tak ja Ti fandim,hor sa do toho 😉 myslim ze nebudes lutovat.

mandragora22
8. mar 2012

@mummy01
@janickomisicka to pocujem prvy krat o takomto mliecku, aku ma chut, vonu? myslite, ze by pomohlo dietatu, ktore je vzdy zapecene, ked mu rastu zuby?

estterka
8. mar 2012

@mandragora22 su rozne rastlinne mlieka,ovsene nie je az take vyrazne na chut. mandlove je sladsie. potom je ryzove,to je tiez take jemnejsie chutou.

mandragora22
8. mar 2012

@estterka no mne ide o to, aby nesmrdelo (ako nutrilon, pri tom, ked som neumyla flasku hned, tak smrdela ako grcka) a aby aj chut bola co najblizsie k chuti mlieka, lebo inak to moja hviezda neda ani do ust 😒 😒 ak vies poradit, budem rada, konkretnu znacku a typ, ktore chuti ako mlieko a nesmrdi 🙂

estterka
8. mar 2012

@mandragora22 no tak ono to nechuti moc ako mlieko,ale nesmrdi. to mandlove je sladke dost-ak ma rada sladke. podla mna idealne skusit,v dmke ich napriklad predavaju,to sa kupuje tekute,ako bezne mlieko stoja 2-3 eura krabica a ak ti to nevypije,vypijes ty 😉 pit som nedavala nasej,ale robim v tom obcas kase alebo zalievam dake cerealie.

mandragora22
8. mar 2012

@estterka juj, tak to je dost drahe. nasa totiz vypije UM v sucasnosti denne tak 2x po 150 ml, takze by som hodne vela zaplatila, kebyze kazdy den jej to mam davat. mne ide o take mlieko, ktore mozem rozrabat denne, najlepsie praskove, co ma zaruku, z financnych dovodov, chapes? ale uz jej pridavam aj bezne krabicove mlieko, ma dva roky, takze nemam nejak obavu, ona to vsetko dobre znasa, ani vyrazky, ani hnacky, praveze naopak, jej vzdy, ked idu zuby, zapeka ju ako hrom, a nechce mi ani vlocky jest ani nic podobne, tak som myslela, ci nie je nejake mlieko UM, ktore podporuje vyprazdnovanie ☹

estterka
8. mar 2012

@mandragora22 no to mandlove sa da doma vyrobit,ale ja som sa k tomu este nedostala nikdy. jedine co ti mozem poradit je prehodnotit,ci to mlieko skutocne potrebuje pit ,ak si myslis,ze jej nerobi dobre. inak neviem,ja mlieko nedavam totiz,mozno niekto iny poradi 😒

mandragora22
8. mar 2012

@estterka no ja neviem, ci jej robi alebo nerobi dobre.. ona ho pije uz veeeeeeelmi dlho, ale idu jej patky a s tym spojene "zapekanie" trva momentalne tri tyzdne, ale brutalne zapekanie. takze mliekom to nebude, len som jej to chcela niecim podporit, preto som tu sla po nejaku radu 😉 ze ci neexistuje UM, ktore by trosku "zmakcilo" hovienka 😅 😅

mummy01
9. mar 2012

@mandragora22 myslim ze take UM nieje co by zmekcilo stolicu.Skor probiotika a ovocne stavy davat,ale denne.Najlepsia je slivkova a aj susene slivky a veeeela pit,polievocky....Ovsene mliecko v DM stoji 1.59,nechuti ako mlieko.Podla mna ziadne rastlinne mlieko nechuti ako kravske.Mozno najblizzsie je sojove ale tam bacha na alergiu.

didulka85
9. mar 2012

Moje dieta nezje ziadne mliecne vyrobky a nic jej nechyba. Ona nesmie ani maslo, jogurty, nic. Ale nastastie dojcim.
Bude to urcite velka zmena pre tvoje dieta. Dost mozne, ze to nebude chciet pit.
@mummy01 ja kupujem bio puding Rapunzel a ten sa da urobit aj z rastlinneho mlieka.

mandragora22
9. mar 2012

@mummy01 dakujem za odpoved. problem je, ze uz dva tyzdne denne ranajkuje ovocie, pije dost vody oproti tomu, co zvykne, zije vyslovene na polievkach a jogurtoch s tou "kulturou", do vsetkeho jedla jej miesam odvar z vlociek, napriek tomu "ide" raz za 3-4 dni a s takym utrpenim, az mne je do placu ☹ ☹ ☹ uz jej davame aj laktuozu, ci ako sa to vola, na zmekcenie stolice, stejne nechodi denne, je to velky problem u nas, ked jej idu zuby ☹ ☹ ☹