Predčasniatko rýchlo priberá z umelého mlieka

lucinkali
6. jún 2015

Porodna vaha 2700 teraz 7tyzden ma skoro 5kg.doktorka vravela ze vela.mam mu davat menej jest,no on stale place,neda sa to.mate nejake skusenosti,rady?

pribinak
6. jún 2015

Nasim tabulkovym doktorkam asi ziadne babatko nevyhovie ;( jedno je tucne, druhe prichude, ine papa pricasto, druhe primalo a pomaly

Je inak zdrave? Tak je to papacik a bude to take baculate babo, vsak to potom vybeha ;)))

ivec16
6. jún 2015

@lucinkali moj mal tiez porodnu 2710 a veru 5 kg sme mali asi v 3 mesiacoch. Ale predcasniatka vacsinou zo zaciatku rychlo priberaju. Potom sa to spomaly. Moj bol plne kojeny, ani neviem ako sa zaraba umelemlieko, len ma napadlo, ci ho nemozes teda robit redsie? Ze das viac vody...

evka_evka
6. jún 2015

umele mlieko sa nemoze riedit ani davat menej prasku.

lucinkali
autor
6. jún 2015

Veru je papkac
A to sa moze robit redsie mlieko?nebude ho boliet brusko?

pribinak
6. jún 2015

@ivec16 to nie je dobry napad, riedke mlieko ho nezasyti a bude za chvilu oytat zas, akurat sa naleje vodou a moze ho boliet brusko

ivec16
6. jún 2015

@evka_evka
@lucinkali ved pisem, ze neviem, len ma to napadlo.., ked nie tak medzi jedlom (mliekom) viac vody alebo cajiku. Ale vzasade si myslim, ze 5 kg na 7 tyzdnove babatko nie je vela. Ved niektore sa tolko rodia.
@lucinkali v ktorom tyzdni si porodila?

lucinkali
autor
6. jún 2015

Porodila som v 35,nie az tak zle si myslim a bol o.k @ivec16

ivec16
6. jún 2015

@lucinkali tak to mal peknu vahu na 35, moj sa narodil v 37 takze keby sa tvoj narodil v termine tak by mal pravdepodobne viac, teraz len dobieha co zameskal... Netrap sa tym. Ked pyta tak mu daj papat a hotovo

libka1
6. jún 2015

@lucinkali no to je fakt dost, ale tak ked pyta jest tak mu nemozes asi odopriet... mne tiez lekarka vravela pri synovi ze nech ho tolko nekojim a kazde druhe kojenie mu nahradim vodou 😕 skusila som len raz, tak ma ovrieskal ze az, tak som si povedala ze mu budem davat kolko potrebuje. teraz ma 3 roky a je taky akurat. inac babo ma vahu zdvojnasobit do pol roka, co tvoje v podstate stihlo za 7 tyzdnov, ale zas u predcasniatok to je ine... mne sa dcera narodila 2 dni pred terminom a mala 2810 😅 😅 5 kg mala az niekedy koncom 5 mesiaca.

tina2014konik
6. jún 2015

skus to UM davat redsie ... nebude to taka kaloricka bomba... aj ja som davala redsie nez odporucali v navode, lebo po odporucanom davkovani malicka mala zapchu.

misipka
6. jún 2015

Nasa dcerka mala porodnu vahu 2750g a po UM zacala naberat priemerne kazdy mesiac jedno kilo, v siestich mesiacoch mala cez 9kg. Tiez som to riesila miernym riedenim mlieka, najskor som pouzivala nutrilon z porodnice, ale mala strasne koliky, tak som zacala pouzivat sunar premium a prdolke zacalo byt lepsie. Ale jej aj viac chutil, tak papala ako diva, tiez ma doktorka sprdla, ze je ako michelinko, no nedalo sa inak, ked som zarobila menej mlieka, ten rev poculi susedia cez dva vchody. Teraz ma dcerka dva roky, vahu 14kg a je rovnaka ako rovesnici. Inak mozno v tom ma prsty aj tato, svokra mi casto pripominala, ze mal v troch mesiacoch 9kg 🙂

charity
6. jún 2015

@lucinkali Nez nechat babo hladovat, overila by som si u ineho lekara, ci je to naozaj nutne.

majka381
6. jún 2015

Moje chalani vážili pri pôrode 3600g v 38tt. A v 5 týždňoch - 5 220g. A boli ako michelin. Teraz maju 5 rokov a chudy. Podľa mňa ked je hladné treba nakŕmiť,ved vravia že babo sa nepreje.vypije len kolko vládze.

h2
7. jún 2015

@lucinkali Ahoj, môj syn mal pôrodnú hmotnosť 1860 gramov, lekárka predpovedala, že bude 6 týždňov v inkubátore. Po pôrode začal priberať tak, že na 9-ty deň sme mohli ísť domov. 😀 Malému už ťahá na štvrtý rok, doteraz je veľmi dobrý jedák (čomu som veľmi rada, keď tu čítam, aké majú niektoré mamičky problémy s nejediacimi deťmi) a nie je vôbec tučný, až sa divím, kam to jedlo doňho ide. Ja by som na Tvojom mieste nedávala synovi menej jesť, 5 kg nie je žiaden extrém a neskôr sa to priberanie spomalí.

astonka
7. jún 2015

@lucinkali tiež sa mi maly narodil predčasne presne ako tvoj 35tt...ale s podstatne nižšou vahou...kojila som a dokrmovala potom doma UM...určite neried mlieko-čo ti tu radia to sa nesmie, dodržuj davkovanie ako sa ma ...ved mu davaš jest ako často , každe 3halebo viac?no neviem čo to je za mudru dr.,že dajte mu menej jesť,,,,davaj mu tak ako doteraz...

juliana30
7. jún 2015

Mne sa dvojičky narodili v 34tt,1740g a1890g,a tá menšia mala v 3.mesiacoch 5kg,pediatrička sa tešila,že krásne priberá-sama mi povedala,že to zastaví o pár mesiacov,no na gastre bola múdra,vraj v noci mám dať namiesto mlieka čaj...no jasné dala som a o 40 minút vrieskala,že je hladná.Akože ako môžeš nedať jesť takému babatku?ani menej odmerok nepomohlo,proste bola hladná.Menej začali priberať asi v 8 mesiaci.Teraz budú mať rok,majú cca.10 a 11kg.Podľa mňa sú akurat .Tučné určite nebudú,v oboch rodinách sme štíhly a keď pozriem na malú,tak ja som bola presne taká istá.Ja sa teda veľmi teším,že všetko dobehli,začínaju chodiť a sú zdravé 😃.

ajana1
7. jún 2015

Podla mna je uplne v pohode vahovo, nas krpec mal v 8 tyzdnov 6 kg ak ked z materskeho mlieka ale predsa. Zdvojnasobil vahu behom 2,5 mesiaca. Po 4-5 mesiaci priberanie ustalo a dostal sa do tabulky 🙂 ak ty nemas pochybnosti tak to neries a daj na svoj materinsky cit.

seahorse27
7. jún 2015

Podla mna je s vahou uplne ok, mala by sa dr. tesit, ze tak pekne pribera. Moj sa narodi na konci 37.tt s vahou 2900g a mal presne 5 kg v 6 tyzdnoch, ale bol plne kojeny. Doktorka sice hikala od udivu, ale bola skor rada 🙂 Teraz ma maly 7,5 mesiaca a cca 9,5 kg. Vôbec nie je tucny, je to celkovo velke dieta, je aj dlhy...cize na svoju dlzku ma primeranu vahu...vobec by som sa tym na tvojom mieste nestresovala...Neviem, si predstavit, ako nedas jest takemu malemu babu, ked ti vresti od hladu :/ A okrem toho je prirodzene, ze deti s nizkou porodnou vahou priberaju rychlejsie - organizmus sa predsa snazi vsetko dohnat.

leeenka26
7. jún 2015

Aj moj maly mal porodnu vahu 2890 g, tie deticky podla mna co sa narodia trosku skor a menej vazia to dobehnu rychlejsie, asi to priroda tak zariadila. Moj bol od zaciatku plne kojeny, zo zaciatku priberal menej, skor chudol ale potom sa tak rozbehol, ze dr takisto mi povedala ze vela pribera, za mesiac pribral aj kilo aj nieco. No a nijak som ho neobmedzovala, vodu nechcel, len materske mlieko nonstop a teraz ma 3 roky a je uplne akurat 15 kg ani chudy ani tucny. Treba dat ked si pyta, no a co. Je to malinke babatko to netreba obmedzovat pokial neboli brusko, pokial je spokojne, uplne v pohode neriesila by som a ani by som.neriedila v mensom pomere mlieko.

evittam
7. jún 2015

@lucinkali Vykasli sa na doktorku a ostatnych,pokial je to zdrave babo a nic mu nechyba,tak je dobre. Jednoducho mu chuti. Tie tabulkove lekarky a maminy mi vzdy vedia len zdvihnut tlak😀. Môj syn mal 10kg v 5.mesiacoch-kojeny. Dnes mu môzes rebra ratat.

matrix87
7. jún 2015

Neries doktorku,ked je hladny daj mu jest.moj krpec tiez vraj velmi priberal,ma rok,cca 15kg,a dr povedala,ze uz je v tabulke.nevyhovies doktorom.ono sa to zastavi samo,zacne chodit a nebude tak priberat.

babajaga
7. jún 2015

ahoj,ja mam odlezane tehu,v nemocke som bola viac hladna ako syta,maly sa narodil v 37 tyzdni sekcia,mal 3kg,pytal papat kazdu hodinu a pol-az dve,tiez ychlo piberal...doktorka to nekomentovala,len som mala davat o kvapku viac vigantolu kvoli kostiam ked tak nabera...ze ona mi povie kedy vysadime...po dvoch mesiacoch maly prestal tak papat..zacal pytat kazde cca dve hodiny az tri,,tym padom uz tak nepiberal.tak pokoj..ma teraz take obdobie,ze potrebuje,v ziadnom pripade ale nerozmyslaj ze mu nedas papat....

lucinkali
autor
7. jún 2015

@astonka ano kazde tri hodiny papa,tiez mu davam prv cicu no z tej ma tak max 50ml nejde a nejde rozbehnut aby bolo viac mlieka.UM som mu robila 60ml no doktorka vravela zrazu ze vela,ze uz len 30. No lenze to ma biedak malo.aky pomer si mu davala ty

dai
7. jún 2015

@lucinkali ahoj. Ja som mojho syna sa snazila kojit do 4teho mesiaca vulucne - porodna vaha rovnaka ako u vas; v 4roch mesiacoch kedva 4kg - moj nemal saci reflex takze to bol boj.... lekary mi kazali dokrmovat kedze neprospieval a vahu deti potrebuju aby vobec motoricky napredovali, tak sme zacali dokrmovat um - za 2 mesiace pribral dalsie 4kg, v roku mal 12kg a vyzeral ako pneumatika od mischeljnu🙂 v kazdom pripade teraz bude mat 4 roky a ma 15kg... cize za 3 roky pribral 3kg a je to krasny chlapcek - proste tu tucnotu vybehal...
Komunikujes s viacerymi lekarmi ked mas predcasniatko - skus sa aj s nimi poradit ( inak moja dcera pila tiez um kvoli silnemu refluxu a v roku mala ledva 7kg - a to teda jedla fakt vela... tak som si neni ista ci to len s tym mliekom suvisi... )

zyzu
7. jún 2015

@lucinkali aj môj malý nakoniec bol na um, pri jednej návšteve mi lekárka povedala, keď sa rozplakal, že je to od hladu, riadila som sa tabuľkami... Asi o týždeň už som bola upozornená, že mu dávam veľa um 😃 pri ďalšej uz vážil veľa. Bol bacuľko ale vybehal to a za posledný rok a pol pribral kilo a pol. Je to moje prvé dieťa a bola som dosť vystresovaná, všetko som chcela mať tip tip a nedalo sa. To bol podľa mňa aj dôvod prečo sme skončili na um a malý bol uplakaný. Nakoniec som prestala študovať tabuľky a lekárku beriem ako poradcu, ale pri malom dávam na môj a mm pocit. Keď sa rozhodujeme pozrieme si nejaké odborne clanky, poradima sa so skúsenejšími a potom sa rozhodneme podľa potrieb malého ... Sme spokojný všetci 😉

astonka
7. jún 2015

@lucinkali presne aj u nas to tak bolo...prve som nakojila...no ked bol malinky tak tie davky boli tie že 30ml niekedy ani to nedopil( ja som staršie len kojila tak UM bolo pre mna novinka aj som z toho neštastna bola, no po zapale toho mliečka bolo menej.....potom ked rastol sa to stupnovalo ale stale som kojila až do jeho 1,5r....sama som videla napr.ked som mu dala vačšiu davku mlieka a napr. po sebe viac krat to nedopil tak som zarabala menej....tiež to bolo každe 3h. napr. v nosi som to robila tak že po kupkani nakojila-niekedy dokrmila niekedy nie,to som boldla nehov videla či treba..a potom napr. cez noc do rana len čisto kojila...ono potom si systém nájdeš...
ja si myslim,že to robiš super-daš tolko kolko dieťa potrebuje...a nie mu odopierať,lebo dr. sa to nejako nezda...

alexandra1805
7. jún 2015

@lucinkali
Moj mal porodnu váhu 1680g. A teraz výše 10kg. A tiez sa km nepaci ze ma tolko .. .ze ma 5nasováhy a to svojej vahy a to je vela 🙂 no ked mu chuti

micuchova
7. jún 2015

Ono je dôležité dodržať minimálne 3 hodiny medzi jednotlivými mliekami. Zaťažuje to obličky, nie jak materské mlieko, ktoré môže bábätko koľko si zaziada. Aspoň takto mi to vysvetlila doktorka, moja tiež z um veľa a rýchlo nabrala

kuceravasue12
7. jún 2015

ahoj aj moja veľmi rýchlo priberala z um, doktorka mi vravela, že váži priveľa, potom som stretla mamičku, ktorej dieťa bolo o mesiac mladšie a o kilo ťažšie, máme tú istú doktorku ale jej nepovedala nič. Snažila som sa medzi jedlom dávať aspoň 2-3hod prestávku. Malá pila menej mlieka než by mala a aj tak veľa priberala. Teraz každý mesiac priberá menej, je to silné dievča ale že by bola nejaká obezná alebo čo tak to vôbec, normálne bucľaté bejby, keď vidím vychudnuté deti so zdravotnými problémami som rada, že je taká ako je, teraz sa učíme chodiť takže čo priberie vybehá. Narodila sa s 2500g, pamätám si, že prvé 2mes za 1týždeň priberala okolo 260g v 2mes mala 4800g. Teraz má 10mes a 10kg

inffinity
7. jún 2015

@lucinkali prosim te vubec to neres! Moje mala narozena predcasne v 35tt jako 3000g v 7tt jako tvuj mela 5800g ve 3mes mela 7kg a tedka ma 6mes a 9kg..a je plne kojena. Takze tvuj drobek je uplne v pohode 🙂 🙂 zadny stres jen mu pekne davej jako si prosi 🙂