Aké pokračovacie umelé mlieko odporúčate pre predčasne narodené dieťa?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

mám 6 týždňového syna, ktorý sa narodil v 34+3tt, je na umelom mlieku Nutrilon Nenatan 1. Mlieko je určené do 4 kg dieťaťa, resp. prispôsobené výživovým potrebám predčasne narodených detí na dosiahnutie rastu zodpovedajúcemu veku dieťaťa.

Mám taký pocit, že mu toto mlieko nie je dostačujúce. Vždy pýta jesť. Podľa doktorky mu môžem dávať iba každé 3 hodiny po 90 ml. On je stále hladný.

Narodil sa s váhou 2 450 g (12.2.2022) a teraz váži 3,6 kg.

Ktoré mlieko ako pokračovanie odporúčate?

Zaujalo ma HIPP mlieko Comfort a aj Kendamil 1.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodnutie je na Vás, ktoré mlieko skúsite. Osobne si myslím, že Kendamil má lepšiu reklamu ako iné mlieka.

Radšej mám "klasiku", ale to je môj osobný názor. Ide o to, že každému dieťatku sadne niečo iné, a preto sa nedá povedať, ktoré mlieko je "najlepšie". Najlepšie je totižto pre každé dieťa iné mliečko,

Čo sa týka dávok. Dávajte mu podľa jeho potrieb nie podľa času! Môžete mu dávať kedy si zapýta, aj každú hodinu a pol.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička