Topfer mlieko, skúsenosti?

mirkaknm
9. okt 2018

Mamicky ake mate skusenosti s tymto mlieckom? Moja dcerka ma 2 mesiace,s ktorym mlieckom by som mala zacat prosim?

renatka100
9. okt 2018

@mirkaknm my ho pouzivame od 1 mesiaca. Teraz uz prejde na cislo 3, ma 10 mesiacov. V 2 mesiacoch treba dat 1. Je to naj mlieko lebo nema sojovy lecitin co je velky alergen a je bio.

miriam108
9. okt 2018

@renatka100 Ahoj, chcela by som sa opýtať. Toto mliečko je kozie? Nie je miešané?

mirkaknm
autor
9. okt 2018

@renatka100 Je na predpis? Je vobec dake mlieko na predpis? Mozem si vybrat ake mliecko chcem ked pojdem k pedi na kontrolu a poviem jej ze chcem dokrmovat?

nikenzi
9. okt 2018

Ja skor odporucam mlieko France Lait - ma vyborne referencie, ovela lepsie ako nutrilon ci beba. A aj cenovo je na tom lepsie pouz. Som davala od 2m (dovtedy som skusala vsetky mozne znacky a nic nebolo dobre). Je aj skupina na modrom koniku 🙂

nikenzi
9. okt 2018

@mirkaknm na predpis su iba tie specialne mlieka Nutrilon- ked ma dieta alergicke reakcie?! nejako tak. tam ale tusim treba ist na gastro a k podobnym lekarom iba oni mozu predpisat. a aj ked je na predpis je tam poplatok nejakych 6-7€ za krabicu?!

renatka100
9. okt 2018

@mirkaknm nie je na predpis a maju bud kravske to davam ja alebo kozie, kozie je drahsie ale je to zbytocne pokial nie su nejake speci alergie. U lekara nedostanes mlieko na prikrmovanie ani na predpis iba v pripade preukazanej alergie u oboch rodicov. Ale je to zanedbatelna suma lebo toto mlieko topfer stoji na nete 9 eur a nutrilon ha stoji min 13 a poistovna preplaca tak 6 eur a okrem toho ma sojovy lecitin a nie je bio.

@nikenzi ma sojovy lecitin a teda alergen pre dieta uz od narodenia 😪

mirkaknm
autor
5. nov 2018

@renatka100 Neda sa kupit niekde v Ba alebo v nejakej lekarni v Heinburgu,Kitse alebo Bergu?

renatka100
5. nov 2018

@mirkaknm v rakusku som nepozerala v lekarnach, v mullerovi, dm ani inde nemaju, v amazone ale ke dost drahsie

mirkaknm
autor
5. nov 2018

@renatka100 V amazone?

mirkaknm
autor
5. nov 2018

@renatka100 nasla som v pilulke lekarni ;)

renatka100
5. nov 2018

@mirkaknm ano ja objednavam z pilulky internetovej lekarne

mirkaknm
autor
7. nov 2018

@renatka100 A ake mliecko pouzivas? Ja zatial plne kojom,dcerka ma 12 tyzdnov ale zda sa mi hladna, v noci dobre nespime,puci sa,cez den spi len pocas prechadzky. Po nakojeni byva aj spokojna ale dlho jej to nevydrzi. Kupila som si to PRE mliecko na dokrmovanie,ale neviem ci by som nemala rovno 1ku?
Akym sposobom podavas ak sa mozem opytat, aj kojis?

renatka100
7. nov 2018

@mirkaknm moj ma uz 10 mesiacov ale pre 12 tyzdnovu dcerku by podla mna bola dobra uz 1. Ja som davala z flasky. Ja som iba odsavala mliecko tavkze vzdy z flase. Pri dcere som aj kojila aj odsavala a vobec jej nevadilo striedacka flasa a prsnik. Syn si vybral hned v porodnici flasu a nic ine nechcel.

mirkaknm
autor
8. nov 2018

@renatka100 a ako si to prosim pripravujes? Ake velke davky? Aj v noci davas aj prsnik sj um?

kredog
8. nov 2018

@mirkaknm ja nakojim a dokrmim mliekom, vypije okolo 100ml. Davam kozie, maly je spokojny a ja som sa vyhla kolikam co mali starsi synovia z nutrilonu, respektive kravskeho mlieka. Ak mas dost mlieka, nedokrmovala by som, len castejsie prikladala. Mozno malej vadi nieco v tvojej strave, bublinky, mlieko...

mirkaknm
autor
8. nov 2018

@kredog A nevychladne medzity? Vypije vzdy 100ml? Ako si ho udrzis teple ?

kredog
8. nov 2018

@mirkaknm nakojim , ked ma malo spravim mu vzdy cerstve, odstate nechce. Zatial mu staci mala avent flasa.

kredog
8. nov 2018

@mirkaknm zje podla toho ako dlho nejedol. Vzdy je to ine. Aj podla toho ako sa koji. V noci ma mlieka dost horsie je to ku veceru , vtedy dokrmujem. Starsieho som krmila cez cievku. Celkom sa to dalo.