Umelé mlieka bez palmového oleja

15. sep 2020

Preco sa tak dba a mamicky viac kupuju umele mlieka bez tohto oleja. Je skodlivy? Alebo co?

liz_lemon
15. sep 2020

google ti urcite poradi

mima1
15. sep 2020

O palmovom oleji sa na nete dozvies vela hod do googlu

natalia1619
15. sep 2020

Nie skodlivy nie je. Ja osobne skor pozeram na enviromentalnu stranku. Na to abx mohli vysadit palmy vyklcuju povodny porast najma v indonezii a borneu kde sa im najviac dari. Drevo pouziju ale ostatne vypaluju aj so vsetkymi zivocichmi tam zijucimi. Tak napriklad na borneu orangutany su najviac ohrozene touto cinnostou. Plus ta vzdialenost co sa ten olej musi prepravit je obrovska.. Takze obrovska ekologicka stopa. A to nehovorim ze palma je pozierac zivin obrovsky takze po skonceni plodenia sa z pody stane nehostinne plane kde nic ine neporastie este velmi dlho... Preto nekupujem nic s pridanim palmoveho oleja.

yonce
15. sep 2020

ako neviem, ci by som sem davala takuto temu. cely svet proti nemu bojuje, lebo ma hrozivy dopad na niektore casti prirody. radsej si vyber prosim ta nejaky iny uz len z tej ludskej strany

osky
15. sep 2020

Presne ako oisu damy vyssie,ale okrem toho je i nezdravy.nie je to len o tom chraneni zivotneho prostredia!
Palmovy olej je jeden z najhorsich tukov,ale najlacnejsich.
Aj o kokosovom tuku bola era aky je zdravy a prefsa nie je!
Oba zvysuju cholesterol,tryglyceridy a pod....

natalia1619
15. sep 2020

@osky praveze som citala ze nie je horsi ako ostatne oleje 🤷‍♀️
@yonce podla mna stale nie je dost osvety, a je fakt vsade vopchaty lebo je lacny...