Je možné vymeniť značku umelého mlieka len tak zo dňa na deň?

Zodpovedané
5. feb 2020

Dobrý deň,

moja 7 mesačná dcéra váži 7,5 kg a je na umelom mlieku. Na raňajky má umele mlieko, na desiatu ovocie. Na obed zeleninu a mäsko. O 16 hodine ma umelé mlieko a aj o 19 hodine tiež umelé mlieko.

V noci papa každé 2 hodiny umelé mlieko. Budí sa s veľkým plačom a jediné čo ju utíši, tak je fľaša s mliekom. Zakaždým po 175 ml. Viac už nechce.

Nepapá veľmi často?

Prečo sa budí každú chvíľu?

Je možné vymeniť značku umelého mlieka len tak zo dňa na deň?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

váha dieťaťa je v poriadku, ale takú dávky umelého mliečka sú príliš vysoké. Namiesto mliečka jej skúste ponúknuť pri zobudení sa vodu, prípadne na začiatku slabý čajík.

Mala by vydržať aj 5-6 hodín v noci bez mlieka.

Zmena značky je možná aj zo dňa na deň, ale nevidím tu až tak dôvod. Treba zmeniť jej návyk na také časté kŕmenie sa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas