Umelé mlieko pre novorodenca

5. jan 2022

Ahojte, mám týždňového novorodenca, snazim sa rozbehnúť laktaciu no zatiaľ nie moc úspešne, mlieka mám máličko, bohužiaľ neviem koľko vypije.. davam jej po dojčení 45ml umelého mlieka, nie je to malo? Mám dať radšej 60ml ? Ako spoznam že to stačí? Som prvorodička :( rátala som s tým, že budem plne dojčiť …

autor
5. jan 2022

Kŕmim ju každé 3 hodiny cca

biem22
5. jan 2022

Nedavaj zbytočné umelé, keď mlieko máš, radšej prikladám častejšie ako každé 3h, skús vitamíny, veľmi veľa vody, husté polievke a podobne...

miskamicha
5. jan 2022

Skus uzivat benedikt,senovku a moringu a pit ukko cajik alebo biotatry materske mliecko. Prikladaj castejsie ako kazde tri hodiny ale ked dobre spinka nebud. Kolko casu stravis dohcenim? Cca 15 min zlaveho a 15 min zpraveho prsnika by malo stacit dieta za ten cas vytaha co tam je. Ak je hladne tak urcite dokrm...babatko vie kolko chce vypit a kolko mu uz stači.

tosomja
5. jan 2022

Nie, nie je to málo. Mne dávali pre novorodenca 50ml um každé tri hodiny

lenuska9999
5. jan 2022

V lekárni majú rôzne sirupy a čaje pre dojčiace ženy.. moja obvodná mi zasa povedala, že jej pomohla vinea.. skus pozrieť na internete nejaké štúdie na rozbehnutie láktácie.. a keď to nechceš vzdať, tak by som dávala umelé cez cievku, aby sa dieťa aj prisalo a ťahalo ti z prsníkov, popri tom pilo umelé mliečko aby sa zasytilo

izabela181
5. jan 2022

No ja som dávala malému umelé od pôrodnice lebo mlieko som nemala skoro žiadne a po týždni úplne žiadne 🤷🏻‍♀️ Ale teda dávala som asi aj 60 keď chcel, vždy som sa snažila dať mu mlieko tak aby nevypil úplne celu flašku do prázdna ale aby sa nasýtil a sam prestal piť teda vo flašku vždy niečo ostalo 😊 tak mi to poradila aj doktorka…a vôbec som sa neriadila rým čo bolo písané na krabici od mlieka že koľko má vypiť v akom týždni a mesiaci 😊 dávala som koľko chcel