6 mesačné dieťa nechce piť žiadne umelé mlieko

aly
2. okt 2012

Poprosím Vás o pomoc. Kojím stále, ale cítim že mám materského mlieka málo, aj dr. mi to potvrdila, snažím sa rozbehnúť laktáciu všemožne ale zatial sa to nezlepšuje. Skúšala som mu dať umele mlieko Nutrilon a Sunar ale on nechce ani ochutnnať a ked ochutná tak ho z toho stale natahuje. Skúšala som aj rôzne typy flašiek ale nepomáha. Musím podotknúť že nechce ani cumlík (vyzerá že nevie čo sním má robiť)
Dakujem za rady

zvedavamt
2. okt 2012

Doktorka vie prd, ked uz to takto musim napisat aj z vlastnej skusenosti. Zavolaj poradkynu kojenia, zoznam najdes na nete / aj tu je http://www.nasarodina.sk/article.php?sid=773/ , ta ti najlepsie poradi ako prirodzene krmit svoje dieta,aby ste nedopadli z umelakov ako ja s malou.
Drzim palce
🙂

luciannka83
2. okt 2012

Skús dokrmovať cez novorodeneckú cievku cez prsník. Ale keď kojíš, tak by som sa toho nevzdávala, skús určite laktačnú, ale 6 mesiacov je vek, kedy môžeš začať prikrmovať a nedostatok mliečka vykompenzovať príkrmom. Robila by som to asi tak, že by som nakojila a zvyšok dokŕmila nemliečnou napr. ryžovou kašou (hoc len pár lyžičiek). Veď dieťatko bude potrebovať čoraz menej mliečka, tým ako budeš prechádzať na tuhú stravu.

leusska
2. okt 2012

Skus sa poradit na www.mamila.sk ale urcite by som nepocuvla doktorku, ale skusila laktacnu poradkynu...mam pocit akoby nase doktorky dostavali bonusy za prechod k umelemu mlieku namiesto dojcenia ☹

sendy182
2. okt 2012

@aly prikladaj častejšie cez noc.........pitný režim......ty oddchychový režim ........skús s laktačnou sa poradiť sú tu také témy......väčšinou vedia 6 mesačné detičky povymýšľať.........fľašu by som nedávala.......má mokré plienky? čo papá okrem dojč.mlieka...........

alenka600
2. okt 2012

@aly Otehotnela som ked mala dcera 4m a prirodzene sa mi obmedzila tvorba mlieka ked mala 5m. Samozrejme doktorka bez vahania odporucila UM, vsak to oni ako na beziacom pase, to by som si na Tvojom mieste nebrala az tak k srdcu 🙂Takze v tych 5m som zacala prikrmovat plus presla som na rastlinne mlieka - uz v tomto veku sa moze mandlove, ovsenne, ryzove (ak si uz ovsennu ci ryzovu kasu dala vyskusat a reagovalo dietatko v pohode). A kojim aj nadalej co to da.

lenkalela
2. okt 2012

@aly no ja mam rovnaky problem ,nevie pit z flasky ,ani nedudlujeme ,,,nevie co robit s tym ako z toho tahat ,iba sa hra ,,prikrmujem uz jablckom a mrkvickou atd ,,ale bojim sa ked stratim mliecko co bude pit a ako ....asi budem lyzickovat ..ja neviem co spravim fakt ...

nikolet_89
3. okt 2012

@aly ahoj, ked nebudes moct kojit, alebo jednoducho budes chciet davat mliecko a dieta ti odmieta skus mu do toho pridat glukopur, je to detsky cukor, iba trochu, mozno mu nechuti ta chut toho mlieka a kedze deti su na sladke mozno to pomoze...ja som tak aj malu naucila na mlieko, pretoze sme mali nutrilon comfort a ten je horky hnusne, samozrejme ze mi to nechcela...alebo skus oklamat nauc najprv na cajik cez flasku, ked sa to nauci pit rychlo vymen za flasku z mliekom aj tak sme malinku donutili vypit flasticku

aly
autor
3. okt 2012

@sendy182 okrem mater. mlieka nepapa ešte nič, kojím dosť často v noci aj každú 1,5 hodinu až 2 a to je dosť často, pijem vela, čaj na podporu laktacie, meltu kavu s mliekom, polievka rascová, do toho homeopatiká, nechcem to vzdať, len cítim hlavne v lavom prsníku že sa mi tam tvorí mlieko pomalšie, tak na lavý ho prikladám až po 6 hodinách ked cítim že je plnší

aly
autor
3. okt 2012

ohladom doktorky som myslela že mi potvrdila že mám bolesti kvoli tomu že mám menej a menej mlieka, pichala mi aj oxytocín 3x

aly
autor
3. okt 2012

@lenkalela no ja som skúšala mrkvu včera no dostala som donho asi 1 malu lyžičku dokopy, len to akoby prežuval a potom ho z toho natahovalo, kojím stale ale cítim že málo mám mlieka, ale ja to nevzdám 🙂

aly
autor
3. okt 2012

dakujem vám za rady

andryskam
3. okt 2012

Taky bych se připojila o radu ohledně kojení. Malému je 7 a půl měsíce. Papá krásně už od 5ti měsíců. Denně vypije půl litru čaje. Kojím v noci 2x, ale přes den prostě nechce 😖 jen si tak 3x potáhne a konec ☹ Tahle situce je už tak měsíc. Myslíte, že je to OK? Nevím, ale pořád si říkám,jestli nemá toho mlíčka málo ☹ Jinak papá oběd, svačinu a na večeři mléčnou kaši.

sofia2008
3. okt 2012

@andryskam moja dcerka bude mat dva roky a v zivote nevypila tolko caju 😕 naco mu davas caj, ved ked tolko vypije, tak asi tazko bude pit este mlieko..

lenkalela
3. okt 2012

@aly no prva lyzicka zatrasie ale potom uz papka krasne ,natahuje zobacik ako lastovicka
a jablcko lubi najviac,,ale kojim zatial stale az na ten olovrant

aly
autor
3. okt 2012

@andryskam nemo to byť že Ty vypiješ 0,5 l čaju? lebo ak tvoje dieťatko tolko vypije tak potom sa nečuduj že nechce cez den piť mlieko 🙂 ak to je tak, tak Alexikovi (tiež mame alexa 🙂 ) nedavaj čajík ale len mliečko cez den

aly
autor
3. okt 2012

@lenkalela takže ty to davaš na olovrant? a mixuješ to? lebo ja som len riadne vidličkou popučila, ale asi to stale nebolo také jemné, preto ho natahovalo 😕

andryskam
3. okt 2012

@sofia2008
@aly
Ten čajík mu dávám proto, aby měl nějaké tekutiny, protože mlíčko mi přes den pít nechce. On si fakt jen cucne a konec ☹ Nemyslete si, že ho naliju čajem a potom se divím, že nechce mlíko 😨

lenkalela
3. okt 2012

@aly kupujem ,lebo nemam tu doma pestovanu zeleninku ,,ale ked mas doma tak hej treba to rozmixovat ..aj zemiacik som jej rozmackala na kasu v mojom mliecku ...ale nesmu tam byt hrudky este ..

luciannka83
3. okt 2012

@andryskam Nechcem ťa strašiť, ale podľa mňa ste na ceste k úplnému odstaveniu. Deti si totiž počas polospánku zachovávajú sací reflex, preto ti v noci z prsníka pije. Ja som mala presne to isté. Najprv nechcel ťahať cez deň, v noci sa pekne napapal a asi po mesiaci začal robiť v noci to čo cez deň,.... Je to z toho, že mu dávaš čaj cez fľašu. A môj napr. čaj vôbec piť nechce. Vypije max. 2 hlty. Je mi čudné, že nechce piť, keď ho prikrmujem, veď by mal byť smädný nie?

luciannka83
3. okt 2012

@aly Keď som začína prikrmovať malého, bolo to presne tak ako to popisuješ. Ale ja som začínala večernou kašou. Mrkvu rozmixuj s ponorným mixérom, tak aby bola úplne hladká. Môjho ešte po mesiaci papania napne, keď ma prehltnúť hrudku. Tiež sme začínali s 1 lyžičkou. A po mesiaci mi zje aj 10 🙂 tiež to nie je veľa ale učíme sa papať. Veď pol roka ti pil len mliečko,...

andryskam
3. okt 2012

@luciannka83 Alexek pije čas přes flašku už od 3. měsíců. Byly v té době velké vedra a doktorka mi radila, ať mu dávám pít čaj, aby nebyl dehydratovaný - a to nejlépe přes flašku. Když jsi byla také v této situaci, co bys mi radila? Díky moc 🙂

mimi
3. okt 2012

@aly tiez som podobne riesila pri prvom,mala som malo mlieka,maly slabo priberal, tak mi dr.kazala davat umele mlieko. Strasne som nechcela prejst na UM, tak som zacala s prikrmami, potom som mu dala svoje mliecko a na flasku sa nechytil, presiel rovno na poharik so sosacikom. Teraz pri malej mam ten isty problem, mam malo mliecka, ale ona sa chyti aj na prsnik aj flasku, uz to tak hrozne neberiem ako pri prvom. Snazim sa ju dojcit cim najviac, pomalicky prejdeme na prikrmy.

luba41
3. okt 2012

@andryskam poďakuj sa doktorke 😠 Tým pitím čaju z flašky Ti presne prispela k tomu, že sa ti malý odstavuje. Ved kojené bábo nepotrebuje do pol roka okrem mliečka žiadnu inú tekutinu ani ked je velké vedro. Príkrmov máte mnoho, vo vašom veku by stačil jeden, príkrmy do 1.roka až dvoch sú stále len príkrmy popri mlieku. Možno by to zachránila ešte dobrá laktačná poradkyna / určite aj u vás sú/ Tak skús ešte túto možnosť.

luciannka83
3. okt 2012

@andryskam Neviem, čo to máš za doktorku, ale pokiaľ je dieťa plne kojené, tak nepotrebuje prijímať žiadne iné tekutiny a už vôbec nie cez fľašu. Keď tak ešte prevarenú vodu s lyžičkou. Čo sa týka toho odstavovania, tu žiadna rada už nepomôže. Keď mu dávaš fľašu od 3 mesiacoch, tak sa ešte čudujem, že ti tak dlho vydržal ťahať z prsníka, hoc niektoré deti vraj vedia rozoznať či pijú z fľaše alebo z prsníka, aj keď tam ide o iný druh satia. (podľa laktačných poradkýň je to však rarita.) Keď sa ti malý odstavuje, tj. že už nechce ťahať z prsníka, tak s tým už nič neurobíš. Dávaj mu aspoň v noci, keď ti chce papať. Alebo je tu ešte aj druhá varianta, že keď mu dávaš desiatu, obed, olovrant a večer kašu, že nie je už hladný. Veď je to prirodzené, postupne sa prechádza z mliečnej stravy na nemliečnú. Môj malý keď sa normálne naje, tak mlieko už nechce. Čiže mliečna dávka je nahradená tuhou stravou. A čo sa týka množstva mlieka, môj osobný názor je, že kojenie keď už dieťatko papá tuhú stravu nie je o tom aby zahnalo hlad ale o množstvo iných veciach čo je popísaných v témach laktačná poradňa.

sendy182
3. okt 2012

@aly a je aj neako nespokojný....alebo málo pribral.....je možné že mu z pravého viac chutí 🙂 ...preto ho uprednostňuje.....aký dopyt taká ponuka......koľko si vytiahne toľko sa ti urobí......alebo sa aj zvýši.....ja by som ti poradila laktačnú poradkyňu.......do fľaše by som nenútila.......ak má dosť mokrých plienok............je možné že aj neskôr um nebude piť až tak veľa....čo potom? nemáš istotu že ti vytiahne 180ml.........neviem strieka ti do dialky mliečko? vytiahne ti celý prsník alebo chce aj z druhého?.....možno mu idú zúbky...........6hod. pauza jedného prsníka sa mi vidí veľká.....nemôžeš mu ponúknuť najprv ten ľavý a dokrímiť ho pravým? ....... ako prvý príkrm zvoľ jemnejšiu ....voľnejšiu zeleninku..môžeš zriediť mm.....aby to nemal také husté.....a len na špičku lyžičky ochutnať..............

aly
autor
4. okt 2012

@sendy182 no ved práve ked mu dám z toho lavého prsníka skôr ako som práve teraz urobila asi po 4 hodinách tak ma v nom začne neskutočne pichať a to mi moja dr povedala že to pichanie je vtedy ked je menej mlieka, takže preto také vačšie časové medzery medzi kojeniami, on si práveže pýta aj z druhého, priberať priberá ale vidím že po asi 1 minute mu už nič netečie

sendy182
6. okt 2012

@aly tak ešte skús ak z toho lavého mu dáš papať a po tej minúte skús či strieka ti mliečko............mňa pichlo v prsníku keď som mala upchatý mliekovod.....vytiahlo sa to kojením a bolo...........bolo by škoda ak by si mala ukončiť kojenie ......keď máš mliečka.........držím palce a hlavne pohodu........ 😉

aly
autor
8. okt 2012

@sendy182 no mne odtial ide mliečko asi tak minutu a to musím počkať aspon tych 6 hodin kým sa ten lavy prsník zaplni, ono ked som davala častejšie tak ma to neskutočne bolelo a dokonca si malý vytiahol aj krv, zbadala som to ked si par krat grcol a boli tak krvné zrazeniny a bolo to hrozné, takže asi tak ☹

sendy182
8. okt 2012

@alyhttp://www.kojenie.sk/poradna/stracanie_mlieka_a_boles... ešte toto si pozrieť.....fakt si myslím že je to len prechodná kríza.............

aly
autor
9. okt 2012

@sendy182 dakujem už som tam napísala tak uvidim či mi odpišu