Začíname s umelým mliečkom v 7m

kacenka1508
20. aug 2019

Ahojte babenky,

Poprosim vas o rady a mozno i vase osobne skusenosti (ak ste si tym presli tiez)...
Pre objasnenie mojej situacie... Nas syncek ma 7 mesiacov a doteraz bol cisto kojeny. Momentalne ma uz vyse 8kg a je dlhy ako tyzden pred vyplatou :D
Od cca ukonceneho 3.mesiaca sa zacal budit kazdu hodinu, niekedy kazde dvei. Najskor zaspaval a spaval krasne vo svojej postielke (prve 3 mes), no po tolkom nocnom budeni som to vzdala a on zacal spavat s nami v manzelskej posteli. Vzdy len vytiahnem prso, on sa obsluzi a spi dalej.

Od 6.mesiaca mu uz davam prikrmy, papa celkom pekne. No posledne tyzdne sa budi este castejsie. Niekedy aj kazdu pol hodku. Niekedy staci ked mu dam cumlik, no vacsinou chce papat....

Tak a teraz k pointe... Preto sme sa aj s manzelom rozhodli, ze zacneme na noc s UM (Nutrilon 2). Vcera prvy krat. Skusal to manzel, nakolko ja som sa bala, ze to nezvladnem a nakoniec skonci na cecku aj tak :D
Papal mliecko pekne, no nemohol zaspat. Stale plakal az kym som si ho nevzala na ruky ja a neutisila kolibanim. No po hodke a pol bol znovu hore. A pol dalsich 2 hodinach znovu. A takto to slo zasa celu noc. V noci som ho dojcila i ked som sa snazila ho uspat dudlikom alebo pritulenim,,, nechcel nic len papat z prsa.

Mate baby prosim podobnu skusenost? Ako to zvladalo vase babo? Mate nejake rady , triky ako na to? Hovorim si, ze mozno robim nieco zle...

pertu
20. aug 2019

Ja som aj um vyskusala,ale to vypil len malo a aj tak sa furt budil, niekedy je to lepsie,niekedy horsie, mozno zuby,mozno ine, aj take su deti. Co by som dala za to,zeby mi prespal aspon tie 2 hodiny😅

kacenka1508
autor
20. aug 2019

@pertu To neni mozne, ze tak malo tie nase dietky spinkaju. Tiez mas chlapceka? Takze UM si nakoniec uz dalej nedavala, dobre rozumiem...

pertu
20. aug 2019

@kacenka1508 tiez...nedavam, davala som aj tak len preto, ze mi dala kamoska zvysnu neotvorenu bebu, nezabralo, nebol spokojny ani on, ani ja. Tak nedavam, nevyzera, zeby ho velmi trapilo, ze nepospi tolko hodin vkuse a na mojom spanku nezalezi

kacenka1508
autor
20. aug 2019

@pertu Ako je kazde babo ine, tak aj kazda maminka je ina. Ja som si to tiez tak vravela, ze na mne nezalezi.... No po 4 mesiacoch uz citim, ze ma opustaju sily. No nehanbim sa za to. Som na neho sama, manzel stale v praci , plus staviame dom. Rodina nema zaujem pomoct. Takze si myslim, ze je dolezite, aby som aj ja bola v dobrej psychickej a fyzickej kondicii nakolko to syncek zo mna citi. Preto skusam aj takuto alternativu.

pertu
20. aug 2019

@kacenka1508 aj ja som mala taketo myslienky, ze na mne by malo tiez zalezat, preto som to umele mlieko skusila, ale jednoducho to nevyslo

aliii3
20. aug 2019

@kacenka1508 myslim si, ze toto sa vyriesi len trpezlivostou, prso proste nedavaj aj na ukor prebdenej noci, zvykne si a bude dobre

ukulela
20. aug 2019

@kacenka1508 nemyslim si, ze by ho UM zasytilo viac, ako materske ... kolko krat denne prikrmujes? uz mozes aj 2x, ja pri starsom som mala rozdelene tusim uz 3 mensie davky. ale vecer koncil vzdy mliekom.
starsi sa v noci nebudil, mladsi sa mi budi, a budi sa aj cez den - mam pocit, akoby nevedel prejst z jedneho spankoveho cyklu do dalsieho - vzdy sa preberie, ked lezim pri nom, zamrnci a dam mu prso, zaspi hned, niekedy sa len preberie, kukne, vidi, ze som pri nom a zaspi dalej ... ale ked nema takuto rychlu "krizovu intervenciu", posadi sa, zacne plakat a uz ho neuspim ...

keduska
20. aug 2019

Vydržať. Um nie je záruka dobrého spania. Rýchlo sa mu rozvíja mozog, potrebuje mať v tebe istotu.
Viem, nie je to príjemné, ale ak kojis bez problémov, nevzdávaj to v prospech "umeliny", lebo návrat späť už nebude možný.
Prípadne vydrž ešte aspoň 2 mesiace, tri a od stav, ak bude dobre jesť tuhú stravu. Nie je potreba dávať mu ešte aj Nutrilon.

kacenka1508
autor
20. aug 2019

@ukulela davam mu prikrmy 3x denne. rano ovocny s piskotou, na obed massovy so zeleninu a k veceru kasu. vacsinou si potom aj tak este vypyta MM pred tym ako ide spinkat. chodi spinkavat 3x denne, cca na 45 min

zitaje
20. aug 2019

@kacenka1508 to nie je hladom. Klasická separačná úzkosť 😉 začína si uvedomovať, že tam si ale môžeš tam nebyť, potrebuje sa uisťovať o tvojej prítomnosti. To prejde, nedávaj zbytočne um.