Stále je v noci hladný. Mám ho dokŕmiť umelým mliekom?

mamajanna
10. sep 2010

maly ma 4 mesiace, dojčím uplne len posledne dva tyž sa začal v noci pravidelne po 2 hod budiť. niekedy aj castejsie. je to vyčerpávajúce a cítim sa unavena. myslela som či mu na noc nedať bebu alebo nutrilon aby sa vyspinkal on a ja tiez .

katuskad
10. sep 2010

a ked sa ti v noci zobudí, tak pije veľa alebo sa len tak pricucne a zaspí? lebo robila to aj moja, budila sa každú hodinu, vždy sa trochu pricucla a potom zaspala, nebolo to od hladu, len ma chcela cítiť, takže nám by umelé mlieko nepomohlo. musela som to len vydržať, ale trvalo to mesiace.

adikia10
10. sep 2010

Ahojte,
ja mam presne taky problem asi pred 5 dnami sa moj 3,5 mesacny syn zacal budit kazde 2 hodiny, plne ho dojcim a rada by som vydrzala tych 6 mesiacov bez pridania umeleho mlieka. Tak neviem ci je hladny alebo len chce byt pri mne.

cora73
10. sep 2010

ahoj,moze ist iba o prechodny stav,mne napriklad zacal byt syn takto hladny v 6 m,nestacilo mu MM,kojila som ho na viackrat skoro dve hodiny,tak som na radu pediatricky zacala dokrmovat vecer Nutrilonom a skoncili sme s alergiou na mlieko.. ☹ ☹ ☹ skus vydrzat,aby sa vam nahodou nestalo to iste co nam..

katarina822
10. sep 2010

moja sa dlho v noci budila pila MM s flase kazde 3hod.v noci.UM ti v tomto nepomoze myslis ze das na noc UM a bude spat 4-5v kuse babo je teraz tak ''nastavene'' ale to sa zmeni nejak vydrz skus dat cumlik ak mas pocit ze len si cucne a spi.alebo len ho pohlatkaj mozno chce pocut tvoj hlas alebo skus cez den viac ponukat prsnik.

anibas
10. sep 2010

Je pravda, že dojčené deti sa budia na hlad alebo potrebu cucať častejšie ako deti na UM. Ak ti priberá pekne, nedokrmuj, vydrž pár dní resp.nocí. Ak je problém s váhou, musíš dokrmovať, ale potom ti mliečko bude postupne ubúdať a dieťatko si zvykne na fľašku a kojenie pôjde horšie. ☹ ☹ Musíš si zvážiť všetky možnosti.

anjelicek26
10. sep 2010

Ked ma 4 mesiace tak skor zvaz prvy prikrm, bude viacej zasyteny. Umele mlieko nie je zarukou celonocneho spanku, niektore deti sa budia uplne rovnako. Radsej kojit dalej a to, co dietatku chyba, moze dostat z prikrmu. Staci raz za den a uvidis zmenu. My sme mali to iste pri Sasenke.

zuzkat1
10. sep 2010

@mamajanna moja ma 7,5 mesiaca a sme hore kazde 2 hodiny,ani mi nenapadlo nikdy dat UM kvoli tomu,pokial pribera tak iste nie a ani prvy prikrm nezavadzaj do pol roka nie... babo sa budi pre vselico,nemusi to byt len hlad, moze to byt smad,alebo len mu chybas, chce sa mojkat uistit ze si tam.. len ta citit..popripade len tak pocuckat...babo nema spanok ako ty, ovela castejsie upada do plytkeho spanku z ktoreho ho hocico preberie... zavadzanie prikrmov alebo UM skor ako treba len sposobi skorsie ukoncenie dojcenia lebo ti bude ubudat mliecko... opakujem ked pribera tak nic netreba navyse...
este dodam ze cumlik alebo flasa moze znamenat tiez koniec dojcenia lebo ti moze odmietnut prsnik..kamoska tak dopadla, mlieka mala habadej ale raz dala flasu a koniec

ikke
10. sep 2010

ja mam zas inu skusenost, nez vacsina tu popisuje, mne 1 vecerna davka UM na doplnenie kojenia (po prsniku dostal este 120-180ml UM, postupne podla veku) zachranila kojenie. Po tom, co kriza okolo 2.5 mesiaca trvala 3 tyzdne, na konci so silami som nebola len ja, ale aj maly, budil sa kazde 1.5-2h v noci, nemal silu cucat, ja samozrejme tiez unavena... s touto necelou 1 davkou UM denne sme potom kojenie uspesne dotiahli do ukoncenych 6. mesiacov 🙂

nie je to ale univerzalny recept, doveruj tomu, co citis (ci uz dat alebo nedat) a hlavne bud ty v pohode! psychika ovplyvnuje strasne vela, kojenie obzvlast.

ak sa rozhodnes dat flasku, urcite davaj len cumlik s najmensou dierkou (napr. avent c. 1), aby sa zmensila pravdepodobnost, ze sa ti dieta odstavi.

brisilda
10. sep 2010

kocky ja som mala ten isty problem maly mi pil strasne malo mliecka teda aj pije no zvykla som si ze jedak s nas nebude ale priberame a to je zaklad 😉 teraz sa mi v noci tiez zacal budit pomerne casto kazde 2-3 hodinky ako dlho cuca neviem lebo ja zaspim a on somnou 😀 no akonahle sa zobudim ja je hore aj on 😒 skusila som na noc dat UM lebo jedol o 8 vecer potom o 9 vecer a ja som uz o 10 vecer nemala mliecko a on bol nervozny a ne a ne zaspinkat tak sme siahli po UM a poviem vam ze stiahol iba 60 ml zaspinkal no nemalo to zieden ucinok na spinkanie proste budil sa pravidelne ako pocas kojenia a to nam doteraz prespaval celu noc 😀 cize moj nazor je ze kazit to UM je zbytocne no maminka sama musi vyskusat co jej bude pasovat 😉 a tak ako bolo spomenute zaklad je aby aj maminka aj babo boli v pohode 🙂 UM nieje jed a davat ho len na noc po kojeni mu isto neublizi 😉 no odporucam pouzivat flasu tommer tiper alebo avent s 1 cumlom 😉

strapco13
10. sep 2010

@mamajanna nedokrmuj...aspon kym nevylucis ine priciny, preco sa ti budi..to nemusi byt hlad..moze mu byt teplo, zima, zubky, alebo mu proste chybas..a toto s UM nenapravis
skus si zvysit laktaciu, ak mas pocit, ze je to o mnozstve mliecka - koj na poziadanie, prikladaj si drobca casto,, skus caje na podporu kojnia, vineu..ziaden dudel, flaska, ziadne intervaly
neviem ci poznas stranku http://dojcenie.wordpress.com/
su tam clanky, ako postupovat pri roznych problemoch
tie najdolezitejsie pre teba su asi tieto
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ma...
a ked si nebudes vediet rady, vypln @annag dotaznik http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn... a ozvi sa jej aj v teme dakujeme annag ...je skvela laktacna poradkyna, urcite ti pomoze 😉

miska333
10. sep 2010

ja by som skusila dat na noc kasu ked uz ma 4mesiace

janka108
10. sep 2010

preco umelym mliekom ked kojis? ja mam tiez 4 mesacneho, a robim to tak, ze si pocas dna odstriekavam mliecko, a potom pred spanim ho niekedy dokrmim okrem prsnika, este tak 40ml, zo striekacky (ziadna flasa). ale nie je to kvoli vyspaniu sa , ale ze na vecer byva viacej hladny, alebo unaveny tahat mliecko.. uff, a kasa sa mi zda trocha extrem...

gabika7706
10. sep 2010

moj ma pomaly 10 mes, cca do 6 mes bol hore kazde 2 hodiny, aj teraz sa najdu take noci, kedy nie je hore kazde 3 hodiiny ale uz kazde 2...nikdy ma ani len nenapadlo dat UM..., aj ked som zo zaciatku skoro na hubu padala od unavy...
baby radia dobre, ked kojis, UM nedavaj, da sa to vydrzat, kasa v 4 mesiacoch urcite tiez nic nevyriesi, moze sa Ti budit na to, ze ho tazi/boli brusko...

barborato
10. sep 2010

ahoj ja som v 4 mesiacoch zacala na noc prikrmovat UM ale okrem toho som ho stale kojila. Ja som zacala davat UM mliecko preto ze mali vecer nechcel zaspat bol stale na prsniku doslova stale az to dopadlo tak ze sa prezral a aj tak nezaspal chodili sme spavat okolo 1-2 hodiny co sa mi podarilo ho unavit a ked som mu zacala davat po kupkani UM pekne zaspinkal ale v noci sa budil tiez kazde 2-3 hodiny. My sme s flaskou a cumlikmy problemi nemali lebo som kojila cez klobuciky tak mali bol zvyknuty. Tak neviem ci ti to UM pomoze v tom aby sa v noci nebudil.