Zdraženie A.R.Nutrilonu

lindda
15. feb 2008

Cafte neviem, ze ci je tu podobna tema hladala som nenasla som ☹
Som taka na,,,a ,ze to sem musim dat moj maly je na tomto mlieku od 3mes mame reflux co je choroba a vcera som boka kupit mlieko a stalo o 65 sk viac pred tym 200,-sk teraz 265,-sk som taka nastvana ,ved to je liek preto dieta a oni to este zdrazeju namiesto toho aby pomohli matke na materskej !!!
cca 5000,-sk mam matersku a mlieko ma stoji 3500,-sk + kasa musime davat Nutrilon ta stoji 120sk a vydrzi max 3-4dni!!!
To mi materska ani na mlieko nestaci.
No musela som to niekam napisat. Lutujem vsetky matky ktore maju refluxove deti.

tigri
15. feb 2008

lindda, do jedneho roka si mala narok na mlieko na predpis, ak mas refluxove dieta, mala ti to lekarka predpisat!!! po roku uz treba prehodnotenie reviznym lekarom, ale myslim, ze ak pojdes na vysetrenie na gastroenterologiu, tak by s tym nemal byt problem..

lindda
autor
15. feb 2008

tigri ja viem mame na predpis a teraz ideme na kontrolu k reviznemu ,ale aj tak namiesto toho aby matke na materskej pomohli este uskodia financne

janina77
15. feb 2008

ja som z toho Nutrilonu tiez nastvana! Tento rok som kupovala uz 3x, v jednej lekarni, a za kazdym vyssia cena. Najskor nejakych 118, potom 123, a naposledy 146 SK!!! Tak to uz bola sila, lebo medzi tymi poslednymi dvomi bol len 1 tyzden! Samozrejme to beriem na predpis, inak by to bola pekna palka! Je to Nutrilon AR2.

lindda
autor
15. feb 2008

janina ved aj ja mam ale na predpis uz iba 3 ks a vypije 9 ☹
Teraz po roku uz dufam iba 5ks. Nechapem normalne ,ze je to liek a este pre deti a zdrazuju o 65 sk behom tyzdna 😠 😠 😠

viera78
15. feb 2008

janina my ho tiez kupujeme u nas ho v lekarni musim objednat a nasli sme lekaren kde je lacnejsi.

janina77
15. feb 2008

a kolko momentalne doplacate na Nutrilon AR2, ked mate na predpis?
Dik za info.

kili
15. feb 2008

lindda, ako to, že máš na predpis len 3??? teda na jeden predpis môžu byť len 3, ale môžeš chodiť k DR častejšie, alebo ti dá rovno predpis bez dátumu a je to

kili
15. feb 2008

jo, a ryžovú kašu si robím sama, teda spravým z ryže múku a potom ju uvarím z mliekom za chvíľku, ešte ju prikryjem, nech sa chvíľku podusí.

lindda
autor
15. feb 2008

kili cafko no uz od 10mes som som mala iba 3ks na mes to jeCCA 300,-SK vypil tak 9ks co je dalsich 1200,-sk + kasu musime davat tu isru ako je mlieko teda Nutrilon a iba piskotovu a medovu lebo z ryze nekaka ☹ a kase je max na 5dni to je tak dalsich 550sk a po roku musim ist teraz k reviznemu na kontrolu a

kili
16. feb 2008

lindda a prečo musí tú istú kašu? však keby si si ju spravila, tak ju zarobíš s nutrilonom a je to to isté. A keď dáš do ryže olej, tak by kakať mal.

lindda
autor
16. feb 2008

kili nemozeme ryzu a musim davat tu istu lebo obsahuje to iste mlieko teda nutrilon. Olej nedavame ziedny iba obycajne maslo a aj s toho grcka ☹ blby reflux 😠

pietra
16. feb 2008

lindda, pozerala som dokument na stranke ministerstva vnutra a na nutrilon AR nie su mnozstevne limity, teda ak mesacne potrebujes 9ks, doktorka ti ma predpisat 9ks, len budes musiet castejsie chodit po recept, lebo na jeden ti napise tie 3ks

kili
16. feb 2008

lindda, to nechápem, však keď tú ryžovú kašu robíš s ryže, tak použiješ na varenie nutrilon ar a tak to obsahuje to isté mlieko čo pije, nebudeš na to predsa kupovať mlieko zvlášť a ešte k tomu inú značku 😕

pietra
16. feb 2008

kili, ale lindda nedava ryzovu kasu, lebo ryza im robi problemy 😉

kili
16. feb 2008

jáj, som myslela, že dáva ryžovú, som zle prečítala.

lindda
autor
16. feb 2008

davam medovu a piskotovu a vsetko je ok uz som skusala davat aj lacnejsie alebo ine a maly hned grca aj dnes mal iba kusocek kolaca a uz to bolo ☹
Strasne ma to hneva lebo je to vlastne liek pre deticky a oni stale len zdrazuje ☹

lindda
autor
17. feb 2008

tak, ze zdrazenie je sposobene nedostatko mlieka na trhu

kili
17. feb 2008

a to akože ho potom budú deti piť menej? Tak preto Samko už nechce piť, chce šetriť pre iné deti 😀

lindda
autor
18. feb 2008

kili aj mne to pripada ako debilita ,ale to bola odpoved lekarnicky 😀

pietra
18. feb 2008

lindda, to mi pripada ako hlupost. nebude to skor tym, ze vsetko sa zdrazuje?

yesno22
18. feb 2008

neda mi nereagovat, pretoze tiez pracujem v lekarni...lindi tebe ta pani lekarnicka doslova povedala, ze zdrazenie je sposobene nedostatkom mlieka na trhu? hmm, zaujimave...
suhlasim s pietrou aj co sa tyka mnozstva Nutrilonu AR na mesiac, ktore lekar ma moznost mamicke napisat aj s poznamkou, ze mlieko je drahsie kvoli vseobecnemu zdrazovaniu...
lekarne absolvuju kategorizaciu 4xrocne + obcas sa s cenou pohraju samotni vyrobcovia + vseobecne kolisanie cien = nahnevany pacient v lekarni 😔

a bohuzial nezdrazuju sa len lieky pre deticky, ale aj pre onkologickych pacientov, pacientov s RS...vlastne vsetky a bude to este horsie... 🤐

lindda
autor
29. feb 2008

cafte tak mlieko je teda zdrazene my ideme za dva tyzdne na kontrolu ku gastro nastastie uz ninko pije iba 1x denne mlieko tak to prezijem aj kupovat iba lutujem mamicky s miminkami co su odkazane ako sme boli my na A.R ko