Zvracanie po Kendamile 1

kosbel
19. jan 2023

Ahojte ma niekto skúsenosť s tým , že po kendamile dieta vracalo? Papa ho cca viac ako 2 týždne a Vždy po najedeni začne dcéra ( 6 týždňova ) hádzať hlavičkou, vracat, mame pocit , že odgrgnutie ju boli , a páli ju zaha lebo chrči akoby to chcela dostať von . Nespi aj 3 hodiny len plače a natahuje ju na zvracanie niekedy vracia obsah úst niekedy nič len tieto ťažkosti a hrozný plač. Skúsila som jej 2 dní dávať moje mlieko rozmazane co som mala ešte zo začiatku len som ho stratila a vôbec toto nerobila , napapala sa grgla si a hned zaspala. Mate niektorá skúsenosť ďakujem 🙂

cyberk
20. jan 2023

Ja by som vyskusala ine UM, tiez som dufala ze mojej zachuti kendamil lebo mi pride naj na trhu, no zial tu sa treba babatkom riadit… ak nesedi tak nesedi a treba menit

anavixy
20. jan 2023

@cyberk ja som tiez zacala kendamilom s podobnym nazorom a ked som doktorke povedala ze krmim kendamilom, tak zahlasila ze “a viete ze to je len osladena voda…?” Doteraz som to nepochopila 😄 kazdopadne mojej dcere ani kendamil nepasoval, ale spatne si vravim ze jej vlastne nic nepasovalo 🙈😏
A autorka, ano, urcite by som vymenila mlieko, 2tyzdne su uz celkom fajn doba na to, aby si zvykla, takze ked su stale taketo tazkosti, daj jej ine. 🍀

kosbel
autor
23. jan 2023

@anavixy nám na gastre doktor vynadal aby som to okamžite zmenila lebo vraj to neni dobre mlieko v ničom 😂 tak som zmenila . Aké ste mali problémy? Kedy prešli tie trampoty a mliekom ?

anavixy
23. jan 2023

@kosbel ozaj? Tak asi na tom nieco bude 😄 koliky a zapcha, ale to uz zacalo aj pri MM, o Kendamile vsetci pisali ako sa detom polepsilo, tak som sa nadejala.. ale nic, koliky presli az casom (ale ted az okolo 5m) a so zapchou stale este miestami bojujeme, ale uz je to teda lepsie ako kaka do nocnika… 🙂

fizbo
24. jan 2023

@kosbel ahoj, zaujalo ma to gastro. Co vam tam robili? Pocula som ze davaju nejaku hadicku do krku na 24 hodin a dieta musi byt teda hospitalizovane. Ci len sono robili? Co vam prosim ta zistili? Moj maly ma uz tri mesiace, od narodenia grcka z kazdeho UM (svoje mlieko nemam). Pribera ako-tak, inak je v pohode, takze pediater neriesi, zevraj reflux maju vsetky deti, nemam riesit. Ale mne to neda.

kosbel
autor
27. jan 2023

@fizbo len sono nám tam spravili a konzultaciu sme mali . Ak by sa to nezlepšilo mame sa ozvať
Nepasuje mu vám ani AR mlieka ? :/ tieto názory lekárov... človek si ide po radu a nic z toho je viac zmätený

fizbo
27. jan 2023

@kosbel AR mlieko sme este nemali, pediater neodporuca lebo maly ma problem sa kakanim a vraj AR by ho zapekalo… on to fakt vobec nepovazuje za problem… ze mame ho po krmeni podrzat dakych 5 minut vo vzpriamenej polohe. Som sa zasmiala akurat tak

anavixy
27. jan 2023

@fizbo dovolim si zapojit sa.. a vase babatko je nespokojne? Slinta, robi grimasy? Grcka prudom alebo si len odgrcne? Grcka bezprostredne po papani alebo aj s odstupom casu?

kosbel
autor
1. feb 2023

@anavixy uz to nerobí ako sme zmenili mlieko všetko čo ste písali hned po jedle prúdom až to išlo von z perinky a ďalšie bolo obyčajne zvracanie

anavixy
1. feb 2023

@kosbel tak to je super, ze to preslo 🤗

janka0258
2. okt 2023

Ahojte. Tak sa pripojim moj 2 mesacny papa uz asi mesiac aj pol kendamil bio nature 1 a zvracia mi prudom aj dve hodiny po papani neustale potrebuje odgrgnut a stale sa mu mliecko vracia do hrdla. Stolicu ma riedku zelenu stale malokedy je zlta. Tiez premyslam ci neprejdem na ine mliecko. Asi mu nesadlo velmi.

kosbel
autor
4. okt 2023

@janka0258 my sme chodili na gastro kvôli refluxu lebo nepriberala ale vraveli nám vsade kde sme prišli, že Kendamil je veľmi zlá značka a nemajú ho radi lekári lebo je to len marketing a zloženie žiadne.

janka0258
4. okt 2023

No skusila som Sunar ar complex a ten mi hned vyvrackal cely takze to asi tiez nie. Ked mu kendamil zahustim s nitritonom je to v poriadku. Tak sama neviem uz co 🙉