11 ročná dcéra má kiahne a stále ju bolí hlava. Je to v poriadku?

Zodpovedané
29. apr 2020

Dobrý deň.

moja 11 ročná dcéra začiatkom toho mesiaca dostala kiahne. 2 dni predtým ju už bolela hlava a bolí ju s prestávkami cele 3 týždne. Hneď ako mi povedala, že vidí rozmazane na jedno oko, tak sme dali magnézium. Po ňom sa problém s okom stratil, ale hlava ju stále bolieva. Niekedy viac, niekedy menej.

Vždy, keď chodí von a svieti slnko, tak ju začne hlava viac bolieť.

Je v poriadku, keď ju hlava pobolieva počas celej doby čo ma kiahne?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o komplikáciu v dôsledku ochorenia ovčích kiahni.

Úplne bežné to nie je, ale občasne sa vyskytuje ako nežiadúca pridružená komplikácia. Je vhodné vyšetrenie lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas