Prechod na umelé mlieko - trápenie s kojením
Ahojte, sice s vycitkami a tazkym srdcom, ale po 6 tyzdnoch trapenia s kojenim, som sa rozhodla ze bude najlepsie postupne prechadzat na UM, synceka kojim ako sa len da,niekedy aj kazdu hodinku, nosim v nositku aby sme mali kontakt, alr vzdy pocas a po kojeni place a jednoducho nech robim co robim, vidim ze je nespokojny, posledny tyzden som vzdy po kojeni dala cumlik a on sa upokojil a zaspal po chvili, pripadne trva aj hodinku kym zaspi, samozrejme nie sam bezomna ale s tym ze ho uspim bud na rukach alebo v nositku, lenze ja som si vsimla ze ked je vecer uz velmi nervny pri tom kojeni, a ja mu nasledne dam UM lebo uz sa na to nemozem pozerat ze sa mi zda ze je hladny, tak uplbe zmeni vyraz tvare, je spokojnucky, a citim ze to potreboval… citim sa previnilo, ja chapem ze spokojna mamina=spokojne babatko, len mam poste vycitky, skusila som 3 laktacne, homeopatika na podporu laktacie, caste prikladanie a aj tak asi nepomohlo, co je matuce je to, ze za 2 tyzdne pribral skoro 400g, sice s 1x prikrmom za xen ale pribral pravdepodobne z mojho nlieka, plienok ma tak 6-7 za den pocikanych, nie uplne precikanych ale tak ako ktore, kedze chcem zastavit laktaciu, zaujimaju ma nejakr osvedcene rady ako na to prosim? lieky by dom brala nerada, citala sok ze po kojrni odsat, rucne odtriekat a davat studene obklady, musim toto robit? dostanr kazda zena co prestava kojit a neodsava zapal prsnikov?

Odstriekaj alebo odsaj len do ulavy a to mlieko sa prestane tvorit postupne. To odsate si zozbieraj pocas dna vzdy odsaj a to co odsajes si daj zachladitt nasledne po dvoch hodinach uz zachladene mozes pridat do toho co sa uz chladilo pred tym a budes mat za cely den cca na jednu flasku napriklad na vecerne krmenie medzitym mu kludne rob umele..sama uvidis ze po tyzdni odsajes uz len minimum.najviac mlieka bude rano najmenej vecer.. s prsom uz ho netrap prejdi uplne na flasku.. prvu som kojila skoro dva roky druhu 4 mesiace a rozdiel teda nebadam ziadny.