icon

Ako riešiť zarastený necht a bolesť?

3. jún 2026

Ahojte ako ste to riešili so zarastenym nechtom ? Nemôžem nosiť botasky kôli tomu lebo to mám dosť zapálené zahnisane ..mám to po prvý krát, ako sa to rieši ? Nosíte teda len v akutnom štádiu len sandále ? A ked bude pršať ako to budem riešiť ked v botaske má to strašné boli ?

anonym_11141f
3. jún 2026

@anonym_autor ježiš veď choď na pedikuru, toto su take otazky jak - zlomila som si nohu, čo mam robiť? Mam nosiť iba kraťase?
Panebože zamysli sa

avatar
viestta
3. jún 2026

Ten nechet aj nejak liecis, ci cakas, ze to same prejde?
Obujes si do coho ti noha vojde.

avatar
jaja1979
3. jún 2026

@anonym_autor smer pedikúra alebo medicínska pedikúra

avatar
kvietok1233
3. jún 2026

@anonym_autor smer chirurgia

avatar
lasona
3. jún 2026

Smer pedikura, podologia

avatar
danieli
3. jún 2026

Hladaj sikovnu medicinsku pedikerku, mame to v rodine, nechty proste zarastaju kvoli dedicnemu tvaru obom detom, na chirurgii radi strhavaju, ale nam sa o to stara rodinna pedikerka a ani jeden necht nikdy nesiel prec, ziadne strhavanie, osetri zabali a hotovo

avatar
minenkaa
3. jún 2026

Pedikura?To idete so zapáleným prstom hnisajucim na pedikúru?
To aj so zapáleným slepým črevom pôjdete ku kozmeticke?
Chirurg nič iné ,veď je to zapálená časť tela a treba to tak aj riesit

avatar
minenkaa
3. jún 2026
@danieli

Hladaj sikovnu medicinsku pedikerku, mame to v rodine, nechty proste zarastaju kvoli dedicnemu tvaru obom detom, na chirurgii radi strhavaju, ale nam sa o to stara rodinna pedikerka a ani jeden necht nikdy nesiel prec, ziadne strhavanie, osetri zabali a hotovo

@danieli nestrhavaju nechet,pekne odstiknu ,vyčistia,odviažu ,kontrola o pár dni ,je na to aj PN a platí to zdravotne poistenie

avatar
elfi1
3. jún 2026

Najst dobru pedikerku. Ta urcite zhodnoti, ci vie pomoct, alebo odporuci chirurgiu. Na chirurgii vacsinou rovno strhnu. Toho mozno pedikerka usetri
Synovi velmi pomohla pedikerka, bol tam asi 2x a potom znova ked ho to zaclo zas boliet a zarastat. Teraz uz si to udrziava sam - naucil sa co a ako. Kupili sme pomocky.
.

avatar
simona92101
3. jún 2026
@minenkaa

@danieli nestrhavaju nechet,pekne odstiknu ,vyčistia,odviažu ,kontrola o pár dni ,je na to aj PN a platí to zdravotne poistenie

@minenkaa su pedikerky,ktore sa na to specializuju.ja taku mam,necht vycisti,odstrani zarastenu cast,da šponu na cca 3 mesiace,aby necht zacal spravne rast a nezarastal,ukaze ako zatial spravne necht osetrovat.toto sa na chirurgii nerobi,bud necht strhnu alebo to neurobia spravne,len vyrezu nevyhnutne.

avatar
minenkaa
3. jún 2026
@simona92101

@minenkaa su pedikerky,ktore sa na to specializuju.ja taku mam,necht vycisti,odstrani zarastenu cast,da šponu na cca 3 mesiace,aby necht zacal spravne rast a nezarastal,ukaze ako zatial spravne necht osetrovat.toto sa na chirurgii nerobi,bud necht strhnu alebo to neurobia spravne,len vyrezu nevyhnutne.

@simona92101 ze ja som mala také šťastie, že mi to pekne spravili a ošetrili

autor
3. jún 2026
@viestta

Ten nechet aj nejak liecis, ci cakas, ze to same prejde?
Obujes si do coho ti noha vojde.

@viestta zajtra idem na pedikúru ...len čo si obuť ? V zime by sa to ako vyriešilo ? Keď len teraz môžem nosiť slapky

avatar
viestta
3. jún 2026
@anonym_autor

@viestta zajtra idem na pedikúru ...len čo si obuť ? V zime by sa to ako vyriešilo ? Keď len teraz môžem nosiť slapky

@anonym_autor pretrpela by si, ako inac?

avatar
elfi1
3. jún 2026
@anonym_autor

@viestta zajtra idem na pedikúru ...len čo si obuť ? V zime by sa to ako vyriešilo ? Keď len teraz môžem nosiť slapky

@anonym_autor no zajtra si das slapky a v zime sa to vyriesi tak, ze po tejto skusenosti uz to nenechas zajst tak daleko, ze si skrz hnisajuci prst nebudes moct nic obut.
To sa nestane zo dna na den. Postupne citis ako necht vyrasta, ci zas tlaci a zacina boliet a hned riesis

avatar
mandzula
3. jún 2026
@minenkaa

Pedikura?To idete so zapáleným prstom hnisajucim na pedikúru?
To aj so zapáleným slepým črevom pôjdete ku kozmeticke?
Chirurg nič iné ,veď je to zapálená časť tela a treba to tak aj riesit

@minenkaa Bola som so zapalenym prstom u koznej, neposlala ma k chirurgovi, ale na medicinalnu pedikuru, kde mi stacilo jedno profi osetrenie.

avatar
minenkaa
3. jún 2026
@mandzula

@minenkaa Bola som so zapalenym prstom u koznej, neposlala ma k chirurgovi, ale na medicinalnu pedikuru, kde mi stacilo jedno profi osetrenie.

@mandzula a u kožnej načo,čo ta ma s tým

avatar
mandzula
3. jún 2026
@minenkaa

@mandzula a u kožnej načo,čo ta ma s tým

@minenkaa To, ze som ani len netusila, ze ide o zarasteny necht, nikdy predtym som taky problem neriesila, tak som zacala tam, kde som si myslela, ze mi pomozu so zapalenou kozou.

anonym_066487
3. jún 2026

Ako dieťa som bola blbec a bála som sa mame povedať čo mi je tak to zašlo stým nechtom tiež tak ďaleko.Nepomahalo nič len ísť na chirurgiu tam mi palec umrtvili a odstrihli aj s prsta a aj ten zarastený necht .

avatar
ivicatolic
3. jún 2026

@anonym_autor práve sme riešili minulý mesiac, ak už hnisavé okolie, nepomôžeš si, dohodnúť doktora, dá dole buď nejaké ložisko alebo celý...u nás celý

avatar
danieli
4. jún 2026
@minenkaa

@danieli nestrhavaju nechet,pekne odstiknu ,vyčistia,odviažu ,kontrola o pár dni ,je na to aj PN a platí to zdravotne poistenie

@minenkaa vlastna skusenost, dcere chirurg chcel silou mocou strhavat necht, povedala som, ze este skusime pedikerku a keby ozaj nepomohlo, tak sa predsa len uvidime este raz, to urazene ego pana chirurga (inak mlady synpaticky lekar) skoro vyvalilo dvere, ale pointa je, ze sme sa uz nikdy nevideli😁

avatar
minenkaa
4. jún 2026
@danieli

@minenkaa vlastna skusenost, dcere chirurg chcel silou mocou strhavat necht, povedala som, ze este skusime pedikerku a keby ozaj nepomohlo, tak sa predsa len uvidime este raz, to urazene ego pana chirurga (inak mlady synpaticky lekar) skoro vyvalilo dvere, ale pointa je, ze sme sa uz nikdy nevideli😁

@danieli netuším kde takto robia ,mne pekne urobili nechet a aj pn mi dali päť dni ,po troch dňoch kontrola kde mi sestrička pekne ešte oblepila okolo prsta aby sa mi to pekne vytvarovalo

anonym_0fb691
4. jún 2026
@minenkaa

Pedikura?To idete so zapáleným prstom hnisajucim na pedikúru?
To aj so zapáleným slepým črevom pôjdete ku kozmeticke?
Chirurg nič iné ,veď je to zapálená časť tela a treba to tak aj riesit

@minenkaa predstav si, že hej. syna kamoska, ktorá je chururgicka, rovno najprv odporucila na medicinalnu pedikúru. Povedala, že je to síce hnisajúce, ale že keď by prišiel na ambulanciu, tak by mu na to dala antibiotiká, ak by sa to do pár dni nezlepsilo, tak by to strhávali. Odporucila mi konkrétnu pedikérku, ktorá mi sama povedala, že tieto vec rieši bežne. Áno, aj hnisajuce palce a živé mäso či ako to nazvala. Dala mu koloidnú striebro, takú tamponadu, chodil tam každý druhý deň na prevaz a vyliečili sa to.