Ako zvládate externé štúdium popri práci?

12. feb 2024

Ahojte, študujem externe popri práci a zaujímalo by ma ako to zvládajú ostatní 🙂
Cez skúškové obdobie prídem z práce domov a nasleduje učenie, ktoré trvá do 23:00-00:00.

Ako vyzerajú vaše dni?

Neviem si predstaviť mať ešte aj deti a zvládať starať sa o rodinu, to by som to učenie uz fakt nestíhala 😂

kvietok173
12. feb 2024

Ja mam posledný semester a študujem popri práci a 4 deťoch 🤪. Ale som Ing teda mam už vysokú a toto je doplnkové inžinierske štúdium z pedagogiky ale zadaní kopec a teraz záverečná praca a začína semester a opäť škola . Jasne že bez deti to bola malina, ale vtedy som to nevedela 😂😂😂

msnesquik
12. feb 2024

Ja som pracovala popri skole, ptm som porodila a skusku som robila aj v nwmocnici, ked.mi do zily tiekla chemoska..takze vsetko sa da 😄 ucila som sa narazovo az pred skuskami

kaktusik007
12. feb 2024

zmenila som kvoli skole pracu - v povodnej by som studovat nemohla.

vilma7
12. feb 2024

Normálne, veď popri práci máš kopec.volneho času, alebo pracuješ denne 12.tky?
Ja som.mala prednášky len raz do mesiaca, ako to máš ty?
Ja.som obdivovala matky s deťmi, ako.to dávali.

dombia
12. feb 2024

Škola neumožňovala externé štúdium a tak som študovala denne a pracovala 12tky… Bolo to naozaj o hubu. Vykrývať smeny so školou plus riešiť s vyučujúcimi absencie… Učivo som doháňala po nociach…
No ale čo čert nechcel otehotnela som, a kvôli tomu zmenila prácu. Dostala som individuálne štúdium a zoštátnicovala som už aj s dcérkou…
Neľutujem, veľa mi to dalo a som rada že som sa nevzdala aj keď som veľmi uvažovala nad prerušením…

marylin84
12. feb 2024

Ja študujem externe pri troch deťoch, 14, 2 ročne a 2 mesacne. Dva dni pred sekciou som mala online skusku sólo z celého rocnika, vyhoveli mi, nechcela som to robiť po porode. A studujem právo, to nie úplne najlahsiu školu. Da sa zvládnuť vsetko, ked chces.