EUBA verzus UK

skindream
11. dec 2023

caute mam otazku lebo vaham ci chcem ist studovat na EUBU FPM alebo na UK management, tak potrebujem poradit lebo raz citam ze euba je lepsia potom ze uk
a ze ci maju tieto fakulty realne uplatnenie

vilny39
11. dec 2023

@skindream zalezi co chces studovat. ale vsetko z fakulty hospodarskej informatiky je asi lepsie ako UK. Ale napr obchodna fakulta je odpad

martinmmartin
11. dec 2023

@skindream rozdiel v uplatneni v nich nieje. Nikdy sa "neuplatnis" iba preto ze si bola na jednej alebo druhej skole. Tvoja kariera bude zavisiet ovela viac od toho ako budes travit cas mino skoly, ake dokazes ziskat realne skusenosti vhodne na buduce zamestnanie , cize zmysluplne brigady a nie nejake tesco a pod. Plus sa snaz spoznat co najviac ludi a odhadnut ci ta zrovna tato znamost doaze v buducnosti posunut.

hederamonstera
11. dec 2023

@martinmmartin nahodou, ja som sa cez VS a praci v Tesco dostala do manazmentu ;)

marci77
11. dec 2023

@vilny39
FPM je fakulta podnikoveho manazmentu
FHI je fakulta hospodarskej informatiky na EUBA

co som ja mala spoluziakov z FPM, tak ucili sa viac kalkulacii ohladom hospodarskych vysledkov firmy
na FHI bolo zase uctovnictvo a auditorstvo ako jeden z odborov

poznam aj ludi, ktori skoncili management na UK, v case mojich studii sa hovorilo, ze je to lepsia skola .....ale realne ....ani nie
vsetko zavisi od stastia a ambicii toho ktoreho uchadzaca
aj s Ekonomickou univerzitou sa da urobil "diera do sveta"😉
drzim palce🍀

treba skusit prijimacky a uvidis, kde ta zoberu

deedol
11. dec 2023

manazment na uk sa dal kedysi studovat v AJ alebo FJ - ak to este plati, nad tym by som uvazovala, spoluziacka mala takto dva jazyky na vybornej urovni a robila v korporatoch v zahranici (FRA aj UK - londyn).

FPM je v ramci EUBY taky standard, co sa pamatam. tam by som uvazovala skor FMV kvoli jazykom alebo FHI kvoli matike/informatike.

ale v podstate ktorukolvek si vyberies, ak budes mat manazerske/ekonomicke vzdelanie plus aspon 2 jazyky na slusnej urovni, tak na zaciatok to nie je zle. firmy si zvyknu potom ludi zaucit do systemov/programov, v ktorych pracuju.

adabise683
12. dec 2023

@skindream ja som absolvovala FM UK francuzsky program cca 10 rokov dozadu. Da sa v 4 a 5 rocniku popri tom absolvovat aj take dodatocne studium vo francuzstine (externe v podstate) a tym padom skoncis skolu a mas 2 diplomy. Na erazmus nie je problen sa dostat, ak mas zaujem. Podla toho co som pocuvala od znamych tak na FM UK bol lepsi pristup k studentom zo strany vyucujucich. Ja mozem FM UK len odporucat. Dufam ze sa tam raz dostanem aj na doktorandske studium (ked budem mat cas na to).