Skúsenosti so štúdiom na fakultách EUBA v Bratislave

simonie8
6. máj 2020

Ahojte,
je tu niekto kto študoval na EUBE v BA na Fakulte podnikového manažmentu alebo na Obchodnej fakulte? Z blízkych nepoznám nikoho, tak by ma zaujímalo ktorá fakulta je podľa Vás lepšia, kvalitnejšia a nejaké vlastné skúsenosti. Ďakujem 🙂

nairia
6. máj 2020

ahoj, ja som studovala na FPM... ono kvalitu asi tazko porovnam, ide o to, co planujes robit v buducnosti a co ta viac laka... v globale tie zaklady su na oboch fakultach asi rovnake ak si dobre spominam, viem, ze obchodna ma trosku hlbsi zaber do napr. medzinarodneho obchodu, k tomu mali aj cvika, pricom FPM mala iba prednasky, mari sa mi, ze rovnako to bolo aj s marketingom... vseobecny zaber je ten isty, v par predmetoch sa to lisi, kazda fakulta ide do niektorych predmetov hlbsie v ramci svojich dalsich studijnych programov...

alivoda
6. máj 2020

Ja som chodila na Obchodnu fakultu, ale to uz bolo 20 rokov dozadu, vtedy bola obchodna taka trochu elitarska. Osobne mi bola sympatickejsia FPM, ucili sa tam take viac veci do praxe. Len to sa vsetko clovek dozvie, az ked tam chodi. Obchodna je tak viac zamerana na marketing alebo potom medzinarodny obchod a su to skor take teoreticke veci- ked som ja zacala, tak este sme boli spolu aj s medzinarodnymi vztahmi, potom sa to odstiepilo a vznikla nova fakulta.

simonie8
autor
6. máj 2020

@nairia dakujem velmi pekne za odpoved🙂

simonie8
autor
6. máj 2020

@alivoda dakujem velmi pekne🙂

alivoda
6. máj 2020

@simonie8 prajem, aby si sa rozhodla spravne, ale zivot ta aj tak zavedie tam, kde mas byt- ja robim tiez uuuuplne nieco ine (isla som technickym smerom)

hederamonstera
6. máj 2020

ja tiez som chodila na obchodnu fakultu,cca pred 6rokmi a mam rovnaky nazor ako Alivoda.

gemerka17
6. máj 2020

obchodná fakulta má povesť najľahšej fakulty v rámci Euby v súčasnosti , ono na každej fakulte máš niečo čo ti vyhovuje a niečo čo ti nevyhovuje. Možno by ti pomohlo pri rozhodovaní, aby si si pozrela predmety čo ťa čakajú na tvojom odbore čo si si vybrala. Nájdeš ich na stránke fakúlt. Viac menej prvé dva roky sú približne podobné a následne tretí roční - štátnicový tak tam máš už tú špecializáciu, z čoho budeš potom štátnicovať resp. na čo je kladený dôraz.

lucinka1988
6. máj 2020

@simonie8 ano ja na FPM, mám aj PhD titul, uplatnenie super, išla by som do toho zas

simonie8
autor
6. máj 2020

@gemerka17 predmetmi mi vyhovuje viac obchodná, keďže som mala maturovať z občianskej kde bolo zahrnuté právo, psychológia, filozofia, politológia a podobne.. Len tiež som počula o tej fakulte rôzne prívlastky ako oddychová a pod. Preto sa bojím že po vyštudovaní ma budú brať ako ďalšiu, čo preliezla cez obchodnú.. Musím nad tým ešte porozmýšlať, každopádne ďakujem za radu 🙂

tanisha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinka1988
6. máj 2020

@tanisha uplne si to vystihla, súhlasím a je to presne tak. Ja som mala odbor ekonomické znalectvo, na PhD finančný manažment a tiež je to uplatnenie viac do praxe, obchodná je viac o teórii...

malyborat
14. dec 2021

Určite neodporúčam ísť študovať na EUBA. Študoval som tam.

Pri zápise nám pani docentka ktorá mala nastarosti fakultu oznámila že všetci si zapíšete všetky voliteľné predmety aby ste za 2 roky nazbierali dostatočne množstvo kreditov a 3 rok budete písať len záverečnú prácu…. To je aká voľnosť v rozhodovaní ktorým smerom sa chcem počas studia uberať… toto neexistuje na ziadnej zahraničnej univerzite ktoré sa umiestňujú v popredných priečkach v svetových raitingoch…

Je bežne že na euba si niektorí profesori riešia komplexy zo života na študentoch. Nútia Vás počúvať prednášky, následne si musite naštudovať knihu ktorú napísali len aby na Vás zarobili ( áno to je normálne na väčšine škôl) , ale na test Vám dajú z tej knihy 47 stranu 15 vetu, vynechajú v nej 3 slova a doplňte ich na teste. Precvičia s Vami príklady , nahrajú Vám video kde dve hodiny vysvetľuje a preratava príklady. Na test dá take ktoré s Vami ani neprešla. Bežná úspešnosť skúšky je 3-5%. Teda z 42 študentov spravia skúšku len 3, pripadne keď nás bolo 60 spravili 5…

Toto nevypovedá o neochotne študentov sa učiť, toto vypovedá o profesoroch, buď si riešia komplexy zo života na študentoch, alebo nevedia podať dostatočný výklad a naučiť študentov predmet ktorý vyučujú. Aby som nekrivdil z toho istého predmetu je úspešnosť na skúške ako je masarykova univerzita 60-70%, vysoká škola baňska fakulta ekonómie tiež.

Ak chcete kvalitne vzdelanie treba sa hlásiť na inú školu. Tu strávite zbytočne 2-3 roky, jedne čo bude vaša úloha bifľovať sa poučky naspamät z 500 stranových kníh.

V ročníku nás začalo 45… úspešne ( s titulom) ukončili školu 10.

Úplná neochota vyjsť študentom v ústrety. Keď sa prihlásite na externe štúdium tak Sa pripravte že skúšky a písať testy budete cez týždeň ideálne skúšky vypíšu o 11 tej na obed …pre pracujúcich ľudí ideálne …

Tešil som sa keď som išiel študovať na tuto školu. No realita bola horšia ako očakávania … ak nechcete stratiť pár rokov života ani sa na tuto školu nehlaste. TÁTO ŠKOLA NEMÁ ÚROVEŇ!!! Som veľmi sklamaný, stratený čas. Väčšina profesorov má zrejme nejakú traumu zo života alebo z detstva, pre to je ich prístup taký ako je. Ak chcete kvalitne vzdelanie alebo ústretový prístup choďte študovať na inú školu… ideálne mimo SR