Externé štúdium pre učiteľstvo do materskej školy

simona57b
25. mar 2019

Ahojte, rozmyslala som nad externym studiom do materskej skoly ale mam na vyber z dvoch moznosti a to stredne 2 rocne studium s maturitou alebo vysoka skola. Nemate prosim niektora skusenost s tymito skolami? Pripadne s vyskou ake su tam podmienky pre prijatie a podobne? Dakujem za kazdu info

kasokri
25. mar 2019

Na vs beru podla priemeru vacsinou. Na ss robia talentovky hudba spev...

katarinka289
25. mar 2019

@simona57b ja som si robila dva roky nadstavbu s maturitou. Nechcelo sa mi 4roky na vysku. Pri detoch uz je to tazsie

simona57b
autor
26. mar 2019

@katarinka289 a nadstavbu ako stredna skola alebo vyska? Prijali vas na zaklade toho do zamestnania? Alebo velmi nechcu? Aku mate skusenost?

katarinka289
26. mar 2019

@simona57b na PASA v Trnave. Zamestnala som sa pocas studia. 8mesiacov som pracovala ako nekvalifikovana

monikamy8
3. máj 2019

@simona57b zálezí od toho, čo plánujete do budúcna.. ak vám stačí druhá maturita, tak chodte na dva roky... ak by ste sa chceli dalej v živote vzdelávať, robiť aj druhé atestácie, treba ísť na VŠ , či už denne alebo externe.

monikamy8
3. máj 2019

@katarinka289 správne som pochopila, že ste mali už väčšie detičky, keď ste išli študovať ? Nakoľko ste popri štúdiu už mohli pracovať. Kvalifikovanou ste sa stali po ukončení školy a získanej praxi tých 8 mesiacov?

katarinka289
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinka289
3. máj 2019

@monikamy8 Ano mala som uz deti.Starsia mala 5 a mladsia 2. Zacala som pracovat v druhom rocniku v oktobri. Samostatnou ucitelkou som sa stala po otvorenej hodine v marci a kvalifikovanou som sa stala koncom maja po maturite.
Na kvalifikaciu staci ukoncene vzdelanie, nie prax. Tu prax som uviedla preto, ze som zacala ucit v oktobri a 8 mesiacov do maturity som bola nekvalifikovana

monikamy8
3. máj 2019

Dosť ma zarazilo, že odbor predškolská a elementarna pedagogika v TT stojí iba 650€ na školský rok ale v BB 650€ na semester. Zároveň, že všade sú iné kritériá na prijímačkach, čo sa týka predmetov to strednej školy. Zatiaľ čo v BB je to matika, slovina a jazyk, tak v TT je to slovina, občianska a dejepis.

Dosť ma zarazilo, že ten istý odbor v Trnave má úplne iný rozvrh : http://prntscr.com/nk27cu a polovičnú cenu .
BB : http://prntscr.com/nk28jm

Mala som mylnú predstavu o tom, že akonáhle je to jeden odbor, tak je to cca rovnaké s predmetmi

Prečo je to tak?

niky21
7. máj 2019

Ahojte , môže mi niekto povedať o koľkej začína vyučovanie externe v Trenčíne ? A ako často ? Ďakujem

kotatko201
15. máj 2019

Ahojte ak mozem odporucit ci uz tak alebo tak odporucam urobit si strednu skolu co je vo vacsine pripadov lahsie si najst zamestnanie, teda hlavne na dedinskych skolach( na uvazky uciteliek MS dava mesto ci obec) kde vas uvazok stoji menej ( ide o ine financovanie ako v pripade zakladnej skoly)..... a samozrejme akonahle vam da riaditelka na dobu neurcitu studujte na vs a robte si atestacie karierne rastnite... kedze trochu vidim do financovania na slovensku tu je moja rada... vela stastia

niky21
16. máj 2019

@kotatko201 Ahoj , ďakujem krásne za tvoju radu 🙂 po pravde sa rozhodujem medzi pomatur. štúdiom v tomto odbore a VŠ fyzioterapeut. Mám vyštudovanú strednú zdravotnícku školu, ale kvôli úmrtiu v rodine som išla po strednej škole pracovať, ale teraz pred 27 čkou som sa odhodlala sa niekam posunúť a pracovať niekde, kde ma to hlavne bude baviť, nie kvôli titulu, ale aby som v tej práci bola šťastná a išlo mi to. Deti mám rada, ale práca fyzioterapeutky by ma asi napĺňala viac a je aj viac platená, predsa len mám dve deti a musím ich uživiť a dopriať im všetko potrebné. Ale ako sa dá zvládnuť VŠ pri 4 a 2 roč. deťoch ? Manžel má ING titul z geodézie, ale robí niečo iné v kancelárii... Tak on ma až tak pochopiť nevie, preto chcem ísť študovať. Z práce chodí o 16:30 a netuším, ako by sa to dalo zladiť. Jedna babka robí, druhá je na druhom konci Slovenska. Sorry, že som sa tak rozpísala 😀

kotatko201
16. máj 2019

@niky21 popravde robit v skolstve a zo srdca sa da pokial nepotrebujes az take financne ohodnotenie pretoze to riaditelia a aj starostovia zneuzivaju preto sa castokrat stava ze v skolstve robia ucitelky karieristky... v mojom pripade v skoltve asi koncim bo sice mam rada deti a som tvorivy clovek, ale bohuzial obec nechce dat financie na moj plat ktory je okolo 700 v cistom... tak to proste funguje smutne ale funguje...

simona57b
autor
18. máj 2019

@kotatko201 dakujem, tiez nad tym takto rozmyslam ako ste to popisali vyssie. Ale zijem v malom meste kde je vela uciteliek nezamestnanych, ale tak treba verit🙂

katarinka289
18. máj 2019

@kotatko201 to ja mam inu skusenost. V skolke, kde chodi moja dcera si riaditelka vybera vyslovene vysokoskolske ucitelky av skolke, kde pracujem ja, mi tiez bez problemov preplacaju 60kreditov.Este sa ma pytali, ci si nechcem ist urobit atestacku. Skolka je sice platene obcou, ale obec ziada peniaze od statu

kotatko201
18. máj 2019

@katarinka289 tak to mate super, ale ja viem o vela pripadoch kde v skolkach vyslovene povedia ze chcu iba stredoskolacku..... pisem o obciach... v meste je to jedno a preto aj ta uroven je vyssiammm

rencika8
23. apr 2020

@katarinka289 ahoj
Môžem sa opýtať ake predmety si mala na škole ?

katarinka289
24. apr 2020

@rencika8 vsetky metodiky(vytvarnej,hudobnej,telesnej,nabozenstva,literarnej a jazykovej vychovi),pedagogika,psychologia,tvoriva dramatika,specialna pedagogika,nemcina,biologia,hra na flautu,rozvijanie poznania

rencika8
24. apr 2020

@katarinka289 A z týchto všetkých predmetov si robila aj skúšky?

katarinka289
24. apr 2020

@rencika8 viac menej ano.Z kazdeho nieco,ale tahali sme jednu otazku

dina2402
2. jan 2022

@katarinka289 kde si robila nadstavbu? Bolo to tazke alebo sa da zvladnut? Mala si talentove skusky?

katarinka289
3. jan 2022

@dina2402 v Trnave.Ano talentove.Kreslenie,spev (tam skusali aj hudobny sluch.musela som vytukavat tempo aj prespievat zahratu stupnocu la la la la la),telesna,citat rozpravku a vymysliet rozpravku na vyzrebovanu temu.Dalo sa.Teraz som v prvom rocniku na vyske 🙂 V 42 rokoch 🤷🤦

dina2402
3. jan 2022

@katarinka289 jej tak trošku sa bojím či by som vedela tu hudobnu

zuzumat
4. apr 2022

@dina2402 ahoj. Ako si sa rozhodla ? Prihlasiš sa na pedagog.nadstavbu ? Ja by som veľmi chcela. Práca s deťmi je môj sen. Ale tá hudobná... To by s nedala. Vlastne aj preto som nešla za učiteľku v škôlke už keď s sa rozhodovala zo ZŠ. Rozmýšľam aj nad doučovaním. Ale keď nemám hudobný sluch... Neviem.

dina2402
7. apr 2022

@zuzumat ahoj zatial nie. čakám kedy daju na tento rok info ohladne prihlasky. ty chces kam na ktoru skolu?

zuzumat
8. apr 2022

@dina2402 do Topoľčan. Súkromná pedagogická škola TO. Oni už dali info. Ale teda tu hudobnú by som si musela najst nejaké doučovanie teraz. Hovorila som s 1 babou, ktorá tam študuje prvý rok externé. Majú strašne veľa predmetov. Robia skúšky z každého z nich každý polrok. Majú hru na flautu.. všetko toto pri 2 deťoch s ktorými sa musím doma učiť... Z toho mladšia mi nerozpráva. Chodíme po odborníkoch...
Tak rozmýšľam... Kalkulujem ..

dina2402
8. apr 2022

@zuzumat no hej aj ja sa bojim ako by som to zvladla. ja mam tiez dve deti z toho jeden je celiatik a muz tiez tak im musim kazdy den varit aj do prace aj do skolky. nie je to malina plus chodim aj ja na kruzky s detmi a ta hudba je odomna dost daleko :D

slavka12455
8. apr 2022

Ja mám pomaturitne štúdium. Zatiaľ, bohužiaľ k ničomu. Keďže na východe je plnka, ale na západe sa zamestnat s pomaturitnym je ľahšie. Tam zase je nedostatok učiteľov. Švagriná s výškou nemala tu šancu tak odišla do BA a robí vychovavatelku.

zuzumat
8. apr 2022

@slavka12455 ďakujem pekne za info. Presne aj títo ma napadlo. Ja odísť za prácou nemôžem. Manžel tu má dobrú prácu , aj dobre platenú. Momentálne, čo pozerám ponuky, ani u nás nehľadajú uč.v škôlke.

slavka12455
8. apr 2022

@zuzumat ak si z východu tak to budeš mať ťažké so zamestnaním.