Kam ísť študovat učiteľstvo pre materské školy bez talentoviek?

janap358
23. jan 2020

Ahojte. Mám maturitu, Chcela by som ísť študovať externé na 2roky učiteľstvo pre materské školy. Viete mi poradiť na ktorej škole nepotrebujú talentové skúšky ?a ktorá škola je dobrá? Som zo ZA, do KE dochádzať nebudem a je niečo bližie ako škola v BA ? našla som aj v TT ale tak treba talentové skúšky. Ďakujmem

deti95060810
23. jan 2020

Turč. Teplice?

janap358
autor
23. jan 2020

@deti95060810 tam treba ano taletnové skúšky :(

rebelka2014
23. jan 2020

@janap358 To chces ist na bakalarske studium alebo pomaturitne (co je ukoncene tiez maturitou)? A preco sa tych talentoviek tak bojis? Podla mna to nie je narocne. Ja som chodila na 2-roc pomaturitne do TT, potom na bakalarske do RK a magisterske do BA (ale to uz ucitelstvo 1.st).

mauzi
23. jan 2020

Takéto štúdium je aj v BR a Žiar nad Hronom ... talentoviek sa neboj, ja som bola tiež a teda nič strašné 🙂

eeerikaaa1
23. jan 2020

Aj v Leviciach je pomaturitné. No tiež sa robia talentovky. Ale dá sa to spraviť.

ivkazba
23. jan 2020

Ani talentovky nechceš robiť, ani do BA ani do KE sa ti nechce chodiť do školy. Tak treba si možno vybrať iný odbor, taký čo ozaj chceš robiť a budeš mať motiváciu potom aj dochádzať alebo robiť talentovky. Tie detičky v MŠ si zaslúžia niekoho, kto chce s nimi ozaj pracovať. A vtedy človek nehľadá silou mocou najjednoduchšiu cestu.

janap358
autor
23. jan 2020

ja som nenapísala že do BA nechcem ísť..ja len či neičo bližie nieje.... do BA nemám problém ísť,len som nevedela ako to tam je, blizko toho Pentagonu..len toho som sa bála...

evita2222
23. jan 2020

talent v MŠ je veľmi dôležitý

janap358
autor
23. jan 2020

najviac sa bojím talentoviek

ivkazba
23. jan 2020

@janap358 kúsok od Pentagonu bývajú ľudia v novostavbách (kúsok myslím do 500 metrov), takže nie je tam čoho sa obávať, pokiaľ nechceš vstupovať priamo do Pentagonu.

janap358
autor
23. jan 2020

@ivkazba no to určite nechcem tam vstupovať...len som nevedela aké to tam je..

janap358
autor
23. jan 2020

@ivkazba ale ďakujem zta informáciu

lexy102
23. jan 2020

Aj v Brezne je táto možnosť. Asi tam je treba talentové skúšky ale to sú také ľahké veci že to by spravil aj slepý.

ivkazba
23. jan 2020

@janap358 ono v Pentagone bývajú dokonca aj normálni ľudia, nakoľko nie vždy to bolo drogové kráľovstvo. Ale lokality sa ozaj netreba báť, hlavne ak len do školy tam budeš chodiť.

ajvy66
23. jan 2020

Pozri Cadcu. Mala som tam spoluziacky zo Ziliny. https://pasaca.edupage.org/text5/

balihara
23. jan 2020

@janap358 Aj v TN je pomaturitné štúdium

janap358
autor
24. jan 2020

@ivkazba ďakujem za informáciu 🙂 ano len do školy by som tam chodila, nič viac 🙂

janap358
autor
24. jan 2020

@lexy102 tak spievať neviem :D tak neviem či by som prešla :D

eeerikaaa1
24. jan 2020

Nemusíš vedieť spievať, môžeš mať talent na kreslenie, telocvik, alebo vieš vymýšľať pre deti rôzne aktivíty ci príbehy.

lexy102
24. jan 2020

@janap358 jasné že by prešla. Študovala som tam strednú a keby si počul a niektoré moje spolužiačky no to bola katastrofa. A občas nás chodili učiť aj pomaruritné a tie so spevom to tiež bola totálna katastrofa.

janap358
autor
24. jan 2020

:D super :D a viete aj ktorá škola je lepšia ?

janap358
autor
24. jan 2020

Inak ako to je lepšie študovať ? počas tehotenstva či až po pôrode ?? máte niektorá s tým skúsenost ?

mimi777
26. jan 2020

@balihara vies mi dat prosim nazov skoly?

marfikchov
26. jan 2020

@janap358 ako byť učiteľkou v MŠ keď nie talentovky? Treba aspoň c dur stupnicu tým deťom zabrnkat.... A aj niečo predspievat? Však besiedky sú minimálne dvakrát do roka. Po pravde, asi by som takú učiteľku pre svoje dieťa nechcela.

majusska202
26. jan 2020

@janap358 na strednú teda pomaturitné budeš robiť vždy talentovky. Na vysokú nie. Ja som 4 roky študovala v turcianskych. Na talentovky sa dá naučiť. Ja osobne nemám hudobný sluch, veci ohľadom hodobnej som sa skôr naučila mechanicky dokonca hrať na klavíri, gitare a flaute. Spev nie bieda ale deti ti všetko odpustia a sú zlaté. Zato naopak viem kresliť. Momentálne som na materskej a robím si výšku v Nitre predškolsku. Počas učenie v MS som mala super kolegyňu ona sa deťom venovala neskutočne veľa s hudbou ja s výtvarnú sme si to podelili. A nebol žiaden problém

janap358
autor
27. jan 2020

@marfikchov máš pravdu , palec hore.... niektoré detské pesničky viem,ale neviem ich tak pekne zaspievať :D :D ale idem niečo zo sebou robiť 🙂 učiť sa kresliť a aspon aj na klavir sa učiť niečťo 🙂

ivu80
4. feb 2020

@janap358 ahoj, chodím do školy v BA, do tej pri Pentagone. A zvolila som si ju preto, lebo do TN ma nezobrali.. Bola som tam na talentovkach, jasné, nič zložité, ibaže keď tam bolo 140 uchádzačov a brali 30 ( z toho som mala pocit, že 20 boli tlačenky, podľa ich rečí, že oni to majú isté), tak som sa žiaľ nedostala..

lenkassk
6. feb 2020

@janap358 chodím na PEP v Ružomberku. Prijímacie skúšky neboli, len pohovor. Z hudobnej sme sa mali naučiť hrať v rámci skúšky na hudobnom nástroji (flauta,gitara,klavír), spievať 20 detských pesničiek(vybrali nám jednu) a zvládnuť teóriu. Dalo sa to zvládnuť. Ak máš hudobný sluh,tak je to veľká výhoda.

marlau
22. aug 2020

@majusska202 prosím,ako je so štúdiom v nitre?prijímačky atď. Ďakujem