Kurzy zadarmo z ÚPSVAR

martinkamly
24. feb 2023

Nestrat prácu vzdelávaj sa. Viete niekto o tom niečo ? Ake kurzy ponúkajú ?

spadnutaslivka
24. feb 2023

neviem, ale kamoška si urobila vodičák

deti95060810
24. feb 2023

nikto ti nič neponúkne...musíš si nájsť sama, neexistuje žiadny zoznam kurzov. Ak nespravíš záv. skúšky - platíš si to sama...

bublinka1426
24. feb 2023

@deti95060810 preplacaju aj jazykovy kurz neviete?

deti95060810
24. feb 2023

@bublinka1426 neviem, len musí byť kurz ukončený do konca okt=obra...

katuskamala1
24. feb 2023

@deti95060810 mne povedali ze do juna tohto roka. Ale je mozne, ze to predlzili

bublinka1426
24. feb 2023

@deti95060810 ok dakujem. a je jedno aka je vyska ceny kurzu? podmienka je len byt 3m na urade a spravit skusku? oni to preplatia az spatne ze?

lula3108
24. feb 2023

Vsetko je to u nich na stranke napisane. Preplacaju kurzy len z par oblasti, je tam digitalizacia a IT a myslim ze nieco enviro. Zameriavaju sa hlavne na starsich prip neskusenych ludi, ktori by sa vedeli uplatnit na trhu prace, teda nejaky z vyrobnej linky bez vysokej skoly si urobi kurz v oblasti IT a ziska tak novu pracovnu prilezitost. Podmienka je byt zamestnany, nie je to pre ludi uz evidovanych na urade prace

deti95060810
24. feb 2023

@lula3108 nie , aj maminky na RD môžu byť..

michi2912
27. feb 2023

@bublinka1426 áno, tu úroveň na ktorú tá kvalifikujú podľa vedomosti

bu1bu
27. feb 2023

NP Nestráca prácu - vzdelavaj sa je určený pre záujemcov o zamestnanie t.j.zamestnane osoby, ktoré sa zaevidujú na UPSVR za účelom hľadania si inej práce, Môže ísť aj o mamy na RD pokiaľ im pracovný pomer trvá. Evidencia nieje časovo podmienená avšak musi trvať počas doby, keď kurz robíš. Z Evidencie ti neplynú žiadne iné záväzky voči UPSVR ( napr. hlásenie sa).Kurz si hľadáš sama, cenovo to nieje obmedzené, avšak musíš predložiť dve ďalšie cenové ponuky od rôznych spoločnosti co ponúkajú rovnaké / obdobne kurzy. Vodičský kurz pod tento NP nespada. Rovnako tak jazykové kurzy. Dohoda s UPSVR musí byť podpísaná min 30 dní pred začatím kurzu. Kurz sa zo strany UPSVR prepláca po jeho absolvovaní .
Do 25.7 najneskôr musíš predložiť certifikát alebo iný dôkaz o úspešnom absolvovaní kurzu a FA vystaveni poskytovateľom vzdelávania. NP je orientovaný na nedostatkove profesie v IT, automatizácii a zelenom hospodárstve.

martinkamly
autor
1. mar 2023

@bu1bu máte s tým nejakú skúsenosť. Ja som chcela účtovníčky kurz. Ale stojí okolo 900€ ale jedine písali že ak by som ho neurobila musela by som si to zaplatiť sama

bu1bu
1. mar 2023

@martinkamly áno mám, robila som si cez to it kurz za este vyššiu sumu ako spomínate Je to tak, ak by som kurz neurobila, nepreplatili by mi to. No ja som to mala tak, že uhrádza la som zo svojho dopredu, potom bol kurz, urobila som ho a následne mi ho upsvr preplatil.

martinkamly
autor
1. mar 2023

@bu1bu to sú riadne pálky za kurz.

lenkabanska
19. mar 2023

@bu1bu ahoj, aký kurz si si robila? Rozmýšľam nad niečím takým 🙂

martinkamly
autor
20. mar 2023

@lenkabanska aj ja nad dakym rozmýšľam. Ale ak to mám dopredu si ja zaplatiť tak sa na to vykaslem.

bu1bu
20. mar 2023

ja som robila cez IT academy: Information Security Management System. ale ja som uz robila predtým ine IT kurzy napr cez Aj ty v IT.

danielacececova
29. mar 2023

Kurz interiérový dizajne program 3Dsmax a Corona tender. Ja som taká vytočená! Mne ten kurz neschvalili, doložila som papiere včas aj s prílohami čo trebalo. Pred týždňom som sa bola opýtať ako je tom moja žiadosť, úradníčka ma ukludnila že sa nemám čoho báť že vaša žiadosť je schválená že sa mi do týždňa ozvú. Dnes tam volám = žiadosť zamietnutá. Zevraj je vysoká cena kurzu ( 700€ / 3dni/ po 6hod na deň) Vybavila som si ubytovanie, poriešila som syna na 3dni. Proste fakt som smutná z toho. Mesiac som tam chodila riešila to. Neviem no nechcem byť negatívna ale no… Celý čas som v kontakte s interiérovým štúdiom čakajú na mňa lebo berú len 3ludi max. Fakt veľmi som sa tešila, treba mi to, potrebujem pracovať. Nechápem to celý čas malý tu sumu pred sebou. Prišlo mi to tak že sa na to vykašlali. A záver telefonátu mi pani povedala že si mám žiadosť poslať ešte raz.