Národný projekt „Nestrať prácu – vzdelávaj sa“

13. mar 2023

Ahojte, mate skusenost s projektom nestrat pracu vzdelavaj sa.

Prosim vas ak ano, ake kurzy ste si spravili cez tento projekt?

Ďakujem🙂

zuzana9393
14. mar 2023

Toto ma tiež zaujíma. Môžeš byt zamestnaná a popri Tom si urobiť zadarmo kurz, nesmie to byť ale online kurz. Čiže asi ideálne niečo v tvojom meste

autor
14. mar 2023

@zuzana9393 o tom online neviem, aby bol problem, ja som to v podmienkach nenasla.

viera
14. mar 2023

Pozerala som to vacsina je online...
@zuzana9393

ketrint
14. mar 2023

@zuzana9393 takáto podmienka nie je, v pohode to môže byt online kurz 😉

zuzana9393
14. mar 2023

@ketrint no ja myslím, že nemôže. Lebo chcela som si jeden robiť a nedá sa ...

bu1bu
14. mar 2023

Ja mam urobeny online, nemala som problem 🤷‍♀️
Tam bude iny zadrhel a nie ze kurz je online…

zuzana9393
14. mar 2023

@bu1bu neviem, ja som niekde čítala, že to nemôže byť dištancne. Tam kde som si chcela kurz robiť, mi k tomu veľa nevedeli povedať,lebo to este neriešili.

bu1bu
14. mar 2023

@zuzana9393 urcite nieje podmienka aby kurz prebiehal prezencne, podklady k projektu mam nastudovane dobre, robila som si ho ja a dalsie zname… Projekt ma par specifik, ktore ak nesplnis nepreplatia ti kurz, ale ako hovorim, ja som si nastudovala podklady, podla toho vybrala kurz, a na UPSVR som to mala schvalene za 3 dni ( ano naozaj tri dni).

ketrint
14. mar 2023

@zuzana9393 mne dnes volali, že mám schválené, zajtra im to mám ísť podpísať a je to online kurz, takze zrejme to problém nebude 😉

ketrint
14. mar 2023

@zuzana9393 tak bude problém niekde inde. Projekt ma dosť špecifík… nie všade sa to dá použiť, firma musí tiež spĺňať rôzne kritéria, ako aj žiadatel, zmysluplnosť, odôvodnenie atd…

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. mar 2023

@bu1bu
@ketrint
Ake kurzy ste si dali spravit ?

mamkalentedkova
14. mar 2023

Pripnem sa ..

lasona
15. mar 2023

Momentálne si robím pedikersky kurz cez tento projekt

bu1bu
15. mar 2023

Urobila som si IT kurz - konkretne ISMS.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. mar 2023

@bu1bu nasla som cesku spolocnost pripajam email: info@sdacademy.cz, ktora umozni spravit si kurzy do IT sveta s tym ze spolupracuje s firmami. Po ukonceni, kurzu je mozne absolvovat pohovory s danymi spolocnostami, a mas job.
Zial, nestrat pracu vzdelavaj sa je mozne absolvovat kurzy slovenskymi firmami nie CZ!!
Preto hladam moznost aj tu na Slovensku, kt. spolocnost poskytne kurz, a zaroven ma spoluprace, kde spravim pohovory, a mam job ?
Nechcem si spravit kurz taky kde ho absolvujem, a potom bude problem najst aj job.

asfodelka
15. mar 2023

Prosím Vás - Dá sa to použiť aj na kurz angličtiny?

autor
15. mar 2023

@asfodelka zial nie, iba kurzy ohladom digitalizacie, IT a zelene hospodarstva, mozes si precitat podmienky na stranke UPSVaR.

autor
15. mar 2023

@asfodelka kurz AJ ti dokaze zaplatit aj zamestnavatel pocas pracvnej doby, podmienka je: ak ju vyuzivas vo svojej praci, vtedy mas narok.

asfodelka
15. mar 2023

Ďakujem za info 😉 svagrina tvrdila ze aj to by sa malo. Mojmu zamestnavatelovi je to zjavne jedno, aj ked by sa mi to hodilo. Ale tak my sme mali na skole ruštinu a nemčinu 😅

lopka1313
15. mar 2023

To je zaujimave, lebo kamarat nam vravel, ze on tak chodi na anglictinu :O

ketrint
15. mar 2023

Ja som žiadala účtovnícky kurz a schválili mi ho. Ale zapadá mi k životopisu, aj som si dala záležať na zdôvodnení keď som vypisovala žiadosť…

zuzana9393
15. mar 2023

@bu1bu uf super. Určite sa pôjdem popýtať. Dakujem

zuzana9393
16. mar 2023

@bu1bu a kurz si si zaplatila sama a oni ti ho potom preplatili? Či neplatila si?

lalala94
16. mar 2023

@autorka to nie je pravda, že schvalujú kurzy iba z určitej oblasti. Schvália akýkoľvek aj z oblasti, v ktorej žiadateľ nepracuje.

xxx007
22. mar 2023

@asfodelka ano da sa pouzit aj na kurz anj.....

xxx007
22. mar 2023

zienky ...bolo to narocne pre vás vypísat tu ziadost? ved tam musíte napisat k tomu celu slohovu prácu 😨 🙈

ketrint
22. mar 2023

@xxx007 ano, je tam toho dosť 😅 Ja som si k tomu sadla na dvakrát, a myslím, že velmi dôstojne som to vypísala… Ale mala som naozaj relevantne pracovne skúsenosti aj dôvody zaziadat…