Mám 34 rokov a chcem mať maturitu

daria337
8. jan 2023

Mám 34 rokov a mám iba výučný list,odišla som z nadstavby.
Bola to z mojej strany fakt nerozvážnosť,lebo som sa dobre učila,takže nebol dôvod odísť.
Trápi ma to a chcem si dorobiť maturitu,ale pracujem na tri zmeny a neviem,či by to bolo
možné práve z tohto dôvodu.
Dobre viem,čo obnáša štúdium a každý deň počítam príklady,lebo si nie som istá matikou,kedže som mala trojku celé tri roky.
Z tých predmetov len matika mi robila problémy.
Rozmýšľala som aj nad Súkromnou odbornou školou v Bytči.
Dá sa tam študovať aj po sobotách ?
Máte niekto skúsenosť s touto školou ohľadom externého štúdia ?

joe33
8. jan 2023

@daria337 prvej si zhodnoť. Čo ti dá maturita a či ti niečo v živote ešte môže priniesť. Áno hovorí sa že s maturitou lepšie dostaneš zaplatené ale platí to iba vo veľkých firmách či fabrikách inak nie.
Je to ale iba všeobecný názor keďže neviem aký odbor si sa vyučila ani akú prácu robíš a čo by si chcela robiť.

daria337
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
joe33
8. jan 2023

@daria337 veď práve ako som napísal že veľké firmy skôr uprednostňia maturanta. Ale nie vždy vzdelaný človek je aj na toľko schopný aby to zvládol robiť.

luccija
8. jan 2023

@daria337 nemám skúsenosti s tou školou, ale maturitu si určite sprav.Ak sa nebudeš môcť zúčastniť vyučovania spolužiaci Ti dajú poznamky

caroline_
8. jan 2023

@joe33 uplne suhlasim

caroline_
8. jan 2023

@daria337 ja som tam chodila externe, no za mna dlhe ucenie sa,prace,plus domacnost a praca,to som nedavala

daria337
autor
8. jan 2023

@caroline_ Áno,pokiaľ máte aj domácnosť a deti,je veľmi ťažké zvládať externé štúdium.
Ja som zatiaľ našťastie slobodná a okrem bežných povinností nemám nič také na práci.
Takže v pohode by som zvládala štúdium 🙂

daria337
autor
8. jan 2023

@luccija Ďakujem za podporu a určite si urobím maturitu,ani neviem kedy sa mi môže zísť 🙂