Národný projekt „Nestrať prácu – vzdelávaj sa“

13. mar 2023

Ahojte, mate skusenost s projektom nestrat pracu vzdelavaj sa.

Prosim vas ak ano, ake kurzy ste si spravili cez tento projekt?

Ďakujem🙂

lasona
23. mar 2023

@xxx007 pre mňa nie, mne bolo malo miesta, ja by som vedela omnoho viac napísať...

xxx007
28. mar 2023

@lalala94 nie, ty musis presne definovat naco ti je potrebný kurz pre výkon tvojho povolania

nika2406
28. mar 2023

To som prekvapená ze aj kurz AJ niekomu preplatili. Ja som tiez chcela, volala som na upsvar a povedali mi presne to co bolo tu spomenute, ze preplacaju kurzy len z urcitych oblastí

bu1bu
28. mar 2023

@nika2406 presne tak... Jasne aj v pokynoch k projektu sú len 3 oblasti presne vyspecifikovane... A teda naozaj nepoznám osobne nikoho komu preplatil jazykový kurz, sama som sa o to zaujímala a bolo mi odpovedané ze jazykový nie....🤷‍♀️

bu1bu
28. mar 2023

Viem si predstaviť nejaký špecifický jazykový kurz z oblasti IT ale to asi nebude tento prípad...

xxx007
29. mar 2023

@bu1bu dnes som zaniesla ziadost na schvalenie...tak vam poviem ci mi to schvalili ci nie, ale pani na upsvar nevidela dovod na neschvalenie.....no uvidime, dam vam spatnu vazbu

autor
29. mar 2023

@xxx007 na aky kurz si dala ?

danielacececova
29. mar 2023

@ketrint Ja som taká vytočená! Mne ten kurz neschvalili, doložila som papiere včas aj s prílohami čo trebalo. Pred týždňom som sa bola opýtať ako je tom moja žiadosť, úradníčka ma ukludnila že sa nemám čoho báť že vaša žiadosť je schválená že sa mi do týždňa ozvú. Dnes tam volám = žiadosť zamietnutá. Zevraj je vysoká cena kurzu ( 700€ / 3dni/ po 6hod na deň) Vybavila som si ubytovanie, poriešila som syna na 3dni. Proste fakt som smutná z toho. Mesiac som tam chodila riešila to. Neviem no nechcem byť negatívna ale no… Celý čas som v kontakte s interiérovým štúdiom čakajú na mňa lebo berú len 3ludi max. Fakt veľmi som sa tešila, treba mi to, potrebujem pracovať. Nechápem to celý čas malý tu sumu pred sebou. Prišlo mi to tak že sa na to vykašlali. A záver telefonátu mi pani povedala že si mám žiadosť poslať ešte raz.

niekto2hy
29. mar 2023

@danielacececova Mne to pripada cele ,,chore",projekt bezi taku dlhu dobu a stat mlcal,ziadne informacie...

autor
29. mar 2023

@danielacececova na aky kurz si isla? Ale nastvalo by to kazdeho…

lalala94
29. mar 2023

@danielacececova a to ti neprišlo nejaké oficiálne vyrozumenie? Výsledok si sa dozvedela len keď si tam zatelefonovala?

miskomisko1
30. mar 2023

@xxx007 ja som zaniesol 10.3 a do dnes nikto nič kurz mi začína 14.4 a už sa mám záväzne prihlásiť. 800€ je cena kurzu keď neschvália musím dať zo svojich. Keď som im volal pred 3 dňami mi povedali že asi mi tam niečo chýba ale pani ktorá sa tomu venuje a jej som dal žiadosť to skontrolovala a povedala že nebude problém so schválením lebo je nedostatok elektrikárov a ja chcem elektrikarsky kurz. Nuž ale do dnešného dňa nič tak ani neviem na čom som

xxx007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ketrint
30. mar 2023

@danielacececova tak 700€ za 3 dni je dosť. Tam jedna príloha je aj cenový prieskum, to Ti firma doložila?
Moj ucto kurz čo je 4mesiace (3-4x do týždňa po 4h) stal menej 😅

ketrint
30. mar 2023

@danielacececova ale ja som si fakt vybrala taký kurz, čo som chcela si zaplatiť, až tam pri prihláške mi z kurzu zavolali, že je takýto projekt a či si to neskusim dať preplatiť. Hovorím, ja by som to zaplatila aj tak, s tým som si to vyberala…

ketrint
30. mar 2023

@miskomisko1 ak si dával 10.3., stále sú v lehote, na vyjadrenie majú 3 týždne (predtým to boli 4, koncom februára to skracovali a menili tlačivo). Takze vlastne zajtra by Ti mali zavolať (mne zavolali tiež presne až ten 21.deň), držím palce ✊✊

dadadada1
30. mar 2023

Ahoj momentálne si robím kurz cez tento projekt a som zamestana a je to super. Mám kurz účtovníctva, samozrejme online

autor
31. mar 2023

@dadadada1 do akej max. sumy UPSVaR uhradi kurz ?

xxx007
31. mar 2023

1500eur

misuliackaa
20. apr 2023

@ketrint Dobrý deň prosím Vás mohli by ste mi napísať , čo ste písali do tých 4 bodov? Pretože dnes mi volali že to musím opraviť a neviem čo som zle vypísala 🤷‍♀️

ketrint
21. apr 2023

@misuliackaa odovzdávala som to už veľmi dávno, takze už netuším ani zadanie tých otázok. Viem len, že to boli zdôvodnenia, ale nič viac 🙈🙈

xxx007
21. apr 2023

TAKZE BABY.....mne ten kurz ANj schvalili......ale nechapem...podali sme asi 5 zien prihlasku na kurz a z toho nam iba 4 schvalili.....😕

majkado
23. apr 2023

Baby, tie, ktoré ste žiadali o príspevok a už ste zamestnané - aký doklad ste im priložili - inzerát, alebo prísľub zamestnávateľa?

autor
23. apr 2023

@xxx007 na aku jazykovku ides na anglinu?

lalala94
23. apr 2023

@majkado inzerát z profesie.

jankassa
23. apr 2023

@bu1bu dobrý deň, keď to máte naštudované vedeli by ste mi prosím poradiť aká je šanca že si by mi preplatíli kurz nemeckého jazyka alebo ako to docieliť aby ti preplatili

majkado
24. apr 2023

@lalala94 ďakujem

xxx007
24. apr 2023

ANO

xxx007
24. apr 2023

@jankassa MUSIM tam napisat suvislost medzi tvojim zamestnanim a kurzom, ako je ti potrebný k tvojmu rozvoju dalsieho povolania