Pomoc dospelých detí doma a okolo domu

daturka1
18. máj 2013

Zenicky,mam takuto otazku na vas.Kolko vam pomahaju vase uz dospele deti ktore byvaju u vas?Starsi syn vzdy pomohol,vela pomahal.Ale nasiel si pracu(kde sa nenarobi) a priatelku a konecna((( Ak aj pomoze tak len v domacnosti aj tomu neda vela casu.Ale byvame na dome,manzel chodi na tyzdnovky,ja robim na smeny,po nocnych som mrtva a potrebujem hlavne co to pomoct okolo domu,lebo ked porobim v domacnosti tak uz nevladzem a nemam cas na pracu vonku.A ide ma roztrhnut,ze syn stale zavrety s priatelkou v izbe a vylezu len ked su hladny.Uz ma nebavi kazdy vikend robit krik,aby sa zdvihol a aspon na hodinu pohol zadkom.Mama hotel funguje perfektne tak naco sa strsovat ,nie?Prejde to?Neprejde?

ingrida4
4. jún 2013

ahojte , maminy prosim o radu pomoc pomoc pomoc. ☹ som zufala mam syna ktory ma 19rokov, velmi ho lubim velmi.ale uz to je snim na nevidrzanie, ☹ doma vobec nepomoze, ani len sa nesnazi, kde kolvek mu najdem brigadu dva try tyzdne tam vydrzi a potom to vzda. uz sa stalo par krat ze prisiel domou rano, alebo neskoro vecer a opity. 😢 je miho velmi luto ale neda sasnim radi, predstavte si ze pred 2tyzdnami si zobral mobilny telefon z orangeu a predal do zalozne, aby sa dodtal ku peniazom,prisla mu dneska faktura a ja som isla oci vi ocit ze to ma byt co? hned som vedela ze kolko byje 😖 a teraz rozmyslam natom ze ho potrestam tym ze ho vyhodim z domu a nech sa skusi nejak postavit na nohu sam ,lebo ja uz to snim inak neviem,som az tak zla matka? alebo rodicia? rano odydeme o 5tej do prace poobede sa vratime domou a on lezi v posteli a okoloneho bordel a ani mu to nevadi. poradte co mam robit.

anjelicek26
4. jún 2013

@ingrida4 - no asi fakt bohuzial prestat robit hotel :( Ma dve zdrave ruky, nech ich zacne pouzivat.

ingrida4
4. jún 2013

inak sa to snim neda bohu zial,uz som mu vemi vela prehladela,velmi vela kryla pred manzelom ale totok sa uz neda zobbrat si telefon a neplatit a co chvilka exekutor pojde ponom no tak uz tomu dame stop bohu zial. 😢

svano
9. jún 2013

Syn nepomáha, lebo nemusí. Veď načo, keď aj bez toho má o všetko postarané. Moja rada? Keď ho hlad vyženie z izby treba mu vvysvetliť, že navariť som nemala kedy, lebo doteraz som za teba napr. kosila trávnik. Aspoň ja som to takto riešila a fungovalo to. Síce to občas treba zopakovať, ale veď opakovanie je matkou múdrosti 🙂

svano
9. jún 2013

Syn nepomáha, lebo nemusí. Veď načo, keď aj bez toho má o všetko postarané. Moja rada? Keď ho hlad vyženie z izby treba mu vvysvetliť, že navariť som nemala kedy, lebo doteraz som za teba napr. kosila trávnik. Aspoň ja som to takto riešila a fungovalo to. Síce to občas treba zopakovať, ale veď opakovanie je matkou múdrosti 🙂

janinah
9. jún 2013

@ingrida4 môj syn má ešte len 7,ale myslím,že tu platí- ohýbaj ma ,mamko,dokiaľ som ja Janko,neohneš ma,mamo,ak ja budem Jano 😒 doteraz bol anjelik?asi nie...nepomôže nič,len tvrdá ruka a lepšie otcova ako mamina,vyhnať však dieťa z domu je posledná možnosť,sú aj ine niečo ako predstupeň toho,poradila by som sa s psychologom na tvojom mieste,aby ste ako rodičia neurobili chybu

kucka573
15. máj 2017

No mam podobny problem syn 22 rokov ma priatelku skoro rok pracuje a prispieva mi 100eur mesacne ona ma 18rokov este chodi do skoly.vsetko by bolo v pohode len priatelka je u nas cca 28 dni v mesiaci a 3 dni je doma financne sa to neda uz utiahnut stravuje sa tu sprchuje periem jej no s nicim mi nedokaze pomoct...najest a cely den v izbe...syn sa zmenil popri nej malo pomaha...vkuse su zavrety v izbe...nastali hadky ked som povedala ze priatelka moze aspon sem tam vziat vysavac do ruky...ze vykrikujem ze ona tu nebyva...no to ze zo 100 eur chovam dvoch ludi cely mesiac,obom varim periem zehlim a kde je najom a vsetko...neviem pripadam si ako hlupana co by ste robili na mojom mieste vy ako by ste to riesili...

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
17. máj 2017

@daturka1 zruš hotel mama, navar a uprac, oper si výlučne pre seba. Oni majú ruky, nech si urobia. Pre seba to toľko roboty nedá. Ak tam bývajú, nech platia nájomné, respektíve každý druhý mesiac poplatky a upratujú spoločné priestory a dvor, asi urob rozpis a basta.

A najmä, mladí majú byť sami a starať sa o seba sami. takto si ich zvykneš, že im okolo zadku skáčeš a bude to tak stále. Ja by som nikdy nedovolila decku, ani dospelému, aby si domov nasťahovalo frajera/frajerku. Na návštevu OK, ale nie aby u nás bývali a ja aby som na nich ešte robila.

@kucka573 a to platí asi aj pre teba, to prečo si mu vôbec dovolila, aby si frajerku domov nasťahoval? A ked otehotnie, tak čo budú robiť? Ved to je ešte decko, nezamestnané, rodičia na nu beru prídavky a ty okolo ich dcerenky skáčeš ...

hettinka
17. máj 2017

@daturka1 "priatelku ma este studujucu a sam by neutiahol vsetko zo svojho platu,nezaraba az tak...zatial." ... ak by to sám neutiahol, tak nemôžu spolu bývať! Bývať spolu môžu vtedy, ked budú zarábať toľko, že utiahnu nájom a neumrú pritom hladom.

Ja som za to, aby rodičia deťom pomohli, všeliaké situácie prídu (choroba, malé dieťa, strata zamestnania...), ale nie tak, že sa nechá rodič vyslovene zneužívať, to už decku nepomáha, naopak, škodí...

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz