Rozdiel medzi bakalárskou a diplomovou prácou

6. mar 2023

Dobrý deň.
Môžte mi vysvetliť rozdiel medzi týmito prácami?
Bakalárska sa píše iba cez odkazy na zdroje?
Diplomová musí mať aj môj vymyslený text?
Čiže do bakalarky iba skladám opísané - citované alebo parafrazovane texty,s odkazmi?

annamalaga
6. mar 2023

To hádam nemyslíš vážne, študuješ? Ak áno, rozdiel musíš vedieť aj sama.

thereisabear
6. mar 2023

To ako si na také čosi prišla?
Diplomovka má mať viac strán.

janai1
6. mar 2023

V pohode, ak takto napíšeš bakalárku tak k diplomovke sa nikdy nedostaneš 😉
Len tak pre zaujímavosť čo študuješ?

nelca84
6. mar 2023

Bakalarska sa pise na konci bakalarskeho studia, diplomova na konci druheho stupna VS.
Ani jedna sa nepise tebou opisanym stylom 🤦‍♀️

mikitilik29
6. mar 2023

daj si wikipediu a tam to máš rozpísané 🙂

ajka0207
6. mar 2023

Ja len dúfam, že nestudujes na vysokej škole.

floki1994
6. mar 2023

Pri oboch mas mat prakticku cast teda nejaky vyskum..diplomova praca je rozsiahlejsia a ma ist viac do hlbky danej temy...ziadne opisovanie 🙈 ax parafrazujes alebo citujes ale pri oboch musi byt tvoja pridana hodnota 🙂 toto by si mala mat v malicku kym vobec zacnes pisat 🙂

bashawelle
6. mar 2023

No závisí, čo študuješ. V mojom prípade bakalárska praca mohla byť teoretická, diplomová už musela mať praktickú časť- čiže vlastný výskum. Ja som si zvolila praktickú časť už pri bakalárskej práci, veľmi mi to pomohlo v diplomovke a potom aj ďalej, naučila som sa čo a ako.

floki1994
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
6. mar 2023

Ak si politik, tak mozes mat vsetko odpisane😉

autor
6. mar 2023

Ide o to,že končím jedno nadstavbovej štúdium.
Má to končiť bakalárskou.
Problém je,že každý to povie inak. Môj konzultant je nedostupný. A škola to má ako "absolventskú"prácu.
No ma to byť ako diplomovka alebo bakalarka.
Rozsah strán 40.
Iba prieskum.
Príde mi divné,aby som mala písať prácu,kto.ma mať charakter diplomovky. Dokonca ani bakalarky nie.
Ale o.k.
Preto sa pýtam,asi hlúpo,aký je rozdiel.
Lebo ja by som iba spísala fakty z rôznych zdrojov,dala odkazy na citácie alebo parafrazovanie.
To je "zdravotný" odbor. Čiže tam nič nevymyslim. Musia tam byť len fakty. A nie je to VS medicíny,čiže k nijakým vlastným záverom predsa nemusím prísť.

heln
6. mar 2023

rozdiel medzi bakalarkou a diplomovkou je hlavne v rozsahu, vacsina skol to ma urcene, bakalarka cca 30 - 40 stran, diplomovka povedze 50 stran, nepamatam si to presne a nechce sa mi to guglit.
a nie do bakalarky neskladas len opisane texty s odkazmi, mala by tam byt napriklad komparacia nejakych nazorov, alebo tvoj nazor na nazory autorov. bakalarka byva na mnohych skolacj cisto teoreticka, diplomovka musi mat prakticku cast, nejakt vyskum, prieskum, pripadovu studiu, interview.
vacsina skol ma svoju prirucku ako pisat zaverecne prace.
a treba urcite "bobmbardovat" konzultanta.

gejb
6. mar 2023

Mali by ste mať niekde smernice...alebo iné dostupné informácie ako ma praca vypadať. Najmä čo sa rozsahu týka. Zameraj sa v tvojom pripade skor na bakalárku, lebo v diplomovke sa robí uz aj vlastný výskum...

nelca84
6. mar 2023

Ak nestudujes na VS, tak to nebude ani bakalarska, ani diplomova praca. Bude to teda absolventska praca, ktora sa ma mat formu priblizne ako bakalarka. Sama si napisala, ze mas robit nejaky prieskum, cize to bude mat teoreticku a prakticku cast. V praktickej casti bude ten prieskum, ktory mozes robit dotaznikmi a spracujes vysledky.

autor
6. mar 2023

@nelca84 no ano. Mám len urobit prieskum a spravovať výsledky. Lenže keďže je to zdravotná škola,fakty nepustia. Čiže mám celú prácu písanu a ozdrojovanu.
Strieda sa mi text citovaný a parafrazovaný.
A ozaj iba sem tam moja veta. Lebo nevymyslim niečo nové a čokoľvek som sa snažila,vždy mi to príde ako patafrazovanie,lebo len mením vety vo faktoch.
Čiže nechcem mať problém,radšej som všade uviedla zdroje. Neviem sa spojiť s konzultantom a triedny považuje túto prácu akoby sme končili VS.
Čiže neviem,či teoretická časť stačí takto ozdrojovana.
Plus prieskum.

nelca84
6. mar 2023

Tak teoria v podstate moze byt z vacsej casti zo zdrojov. Na nu ma nadvazovat teoreticka cast. Pohladaj si na stranke skoly smernice k pisaniu absolventskej prace, urcite to tam najdes. Ked uz mas teoriu napisanu, tak asi vies o com bude tvoj prieskum...

nelca84
6. mar 2023

Pozri si nejake prace v centralnom registri zaverecnych prac aby si mala predstavu ako to ma vyzerat.

autor
6. mar 2023

Skola má iba veľmi všeobecné info.
Mám už aj prieskum. Už to len musím celé trošku prepojiť. Ale ďakujem za tip s tým centrálnym registrom prác.

vilma7
7. mar 2023

A na akú tému si písala prácu?

kiki68
7. mar 2023

Kriste pane, to snad nemyslis vazne. Obidve musia mat 30-60 stran vymysleneho textu s citaciami, diplomovka musi byt aj podlozena vyskumom. Plus priloha k tomu. A rozdiel je v rozsahu a hlboke spracovania temy.

kiki68
7. mar 2023

Videl to konzultant? Ak to konzultant kyvne ako dobre, tak mozes nechat. To uz my nevieme vo konkretne to je a ako to ma presne vyzerat, aby to preslo. Toto je na odovzdanie konzultantovi, mas mat standardne minimalne 5-10 stretnuti a postupne odovzdavat casti na kontrolu.

heln
7. mar 2023

a urcite komunikovat s konzultantom, ked nedviha telefon, posli mu to mailom, ked neodpovie na mail, posli mu to na katedru... lebo sa kludne moze stat, ze tvoju pracu nepusti a povie, ze si s nim nekonzultovala.