Štúdium na Cambridge School

esmera50
10. apr 2023

Ahojte, mám 39 a mám jednu VŠ, ale nemá to uplatnenie, uvažovala som o druhej, len neviem, ten môj vek a financie...Našla som uto školu: https://cambschool.sk/studium-mba-sk/

Každý odbor sa tam študuje rok, dá sa urobiť titul MBA za menom a aj DBA, čo je doktorát, za menom...Napr. psychologia a sociológia, lenže...Aké to potom má uplatnenie? Nemáte s tým niekto skúsenosti? Vaše názory? Ďakujem!

nafka0483
10. apr 2023

@esmera50 Kazda normalna skola ma uvedeny profil absolventa jednotlivych studijnych programov - tam zistis ake je realne uplatnenie.

minnie131
10. apr 2023
minnie131
10. apr 2023

@minnie131 program je určený predovšetkým pre manažérov podnikov a vedúcich pracovníkov... Čiže asi nič čo Vám pomôže lepšie sa uplatniť po skončení

lucik194
10. apr 2023

psychologicku z toho robit aj tak nebudes......

nebudes mat dostatocne vzdelanie

mba je “ekonomicky” titul

melanta
10. apr 2023

Toto nie je plnohodnotné vysokoškolské vzdelanie. DBA z tejto školy ani náhodou nie je doktorát. V podstate by som to laicky nazvala ako lepšie školenia s certifikátom. Určite nie plnohodnotné vysokoškolské štúdium. Ako doplnkové štúdium je to fajn.

sisa_s
10. apr 2023

Keby si uz zacala studovat nejaku kvalitnu VŠ odvtedy, co tu zakladas debaty o kadejakych kurzoch, pochybnych skolach, doplnkovych tituloch, tak by si mala min.Bc...

teleskop
10. apr 2023
jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera50
autor
12. apr 2023

@teleskop nesúhlasíš s melantou?

esmera50
autor
12. apr 2023

@jabadabadu vidím, pred polrokom som sa však pýtala na klasickú VŠ, teraz na niečo iné, viem, že to nie je kvalitné tak ako VŠ, ale či to má nejaké uplatnenie

esmera50
autor
12. apr 2023

@sisa_s no to hej, len som nemala financie...

esmera50
autor
12. apr 2023

@melanta ale čo sa s tým dá potom robiť?

esmera50
autor
12. apr 2023

@minnie131 ale vraj aj niekto, kto študoval úplne iný odbor, tma môže určité smery študovať

melanta
14. apr 2023

@esmera50 ak chceš školu kvôli tomu, aby si mohla vykonávať prácu, ku ktorej potrebuješ vysokoškolské vzdelanie v odbore, tak choď na normálnu vysokú školu. Ak chceš napríklad robiť psychológiu alebo potrebuješ mať vyštudovanú sociológiu, dajú sa študovať na každej filozofickej fakulte. Potom si k tomu môžeš robiť certifikáty z takýchto škôl. Ale štúdium na tejto Cambridge je len niečo doplnkové, nie je to plnohodnotné vysokoškolské štúdium.

teleskop
14. apr 2023

@esmera50 samozrejme ale hlavne mi je jej prispevok smiesny, preco si jej advokat???

teleskop
14. apr 2023

aha ty si autor tak sorry 🙂 pozeraj na skolu nie na titul, ja mam skoly robene v zahranici a manzel na SK, vies si predstavit ten rozdiel, este aj firmu som rozbiehala ja a to je moj manzel nadmieru inteligentny...na SK skolach je komunisticke zmyslanie, ak mas moznost studovat zahranicnu skolu, vsetkymi desiatimi, zavistlivcov neries, moji top klienti ale naj lekari ktori mi pomohli kedy maju MBA a DBA titul...

esmera50
autor
14. apr 2023

@teleskop OK, ja som autorka tejto diskusie. Ja som magistra z odboru vedecká história, tak uvažujem, či má význam byť MBA a DBH z managementu alebo psychológie...Tá škola ej tu v SR, ale je zahraničná

teleskop
14. apr 2023

@esmera50 vyznam...to je velmi filozoficke...ja nepracujem v tom co som studovala...keby sa mi chcelo ucit a pridavat si stres chcela som si spravit sk titul, nikdy by som v tom nerobila...takze je to vsetko diskutabilne...co ma vyznam, to najdi vo svojom vnutri...

esmera50
autor
14. apr 2023

@teleskop aj som to možno našla, ale nemám odvahu a financie...Hlavne odvahu

teleskop
14. apr 2023

@esmera50 😍❤

esmera50
autor
14. apr 2023

@teleskop čo mám teda robiť??? poraď

melanta
15. apr 2023

@teleskop lenže Cambridge škola, ktorú uvádza autorka nie je normálna vysoká škola. Áno, tituly MBA či iné sú v poriadku a akceptované. Ale toto čo ponúka táto konkrétna škola nema s plnohodnotným vysokoškolským vzdelaním nič spoločné. A že toto píšem nie je závisť. Hovorím 5 jazykmi a robím headhunting pre spoločnosti z Emirátov, Nemecka, Švajčiarska, Belgicka, Luxemburska, severské krajiny. Nepotrebujem autorke závidieť. Radím jej, aby si urobila poriadnu vysokú školu, či slovenskú alebo zahraničnú. Škola, ktorú autorka spomína ňou nie je ani náhodou.