Ako sa zamestnávatelia pozerajú na človeka, ktorý má za sebou MBA štúdium?

Zodpovedané
13. apr 2022

Dobrý deň,

zvažujem, že si urobím doplnkové štúdium MBA.

Aké sú Vaše skúsenosti z praxe - ako sa zamestnávatelia pozerajú na daný titul?

Oplatí sa to?

Nie je to zbytočné, keď už som inžinierka?

Počula som, že MBA je štúdium, kde sa veľa praktických veci človek naučí, tak či to aj zamestnávatelia oceňujú.

Ďakujem

Dobrý deň,

MBA je výborný posun v kariére práve pre profesionálov, ktorí vyštudovali iné než business a manažérske profesie (technika, prírodné vedy a pod.).

Zmysel má určite v prípade, ak máte kariérny cieľ smerom k vrcholovej manažérskej úrovni vo veľkej firme, pretože nadobudnuté znalosti zo štúdia MBA Vám pomôžu v riadení ľudí a porozumení biznisu.

Ak budete aplikovať na nižšie manažérske pozície, alebo odborné pozície, titul MBA nebude mať želanú váhu.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources