UNIZA - výber fakulty

miroslavm1
17. mar 2024

Dobý večer, potrebujem pomoc s výberom fakulty na Žilinskej univerzite. Rozhodujem sa medzi: Fakulta riadenia informatiky a Strojnícka fakulta.

deti95060810
17. mar 2024

a s čím vlastne potrebuješ poradiť...sú to dosť odlišné fakulty...jedna je čisto stroj. zameraná a druhá je zas na ekonomiku... už je len na tebe čo by si radšej...

andreakotesova
17. mar 2024

Aj jedna, aj druhá sú kvalitné. Ty musíš vedieť, ktorým smerom ta to ťahá.

andreakotesova
17. mar 2024

@deti95060810 ekonomika je na PEDaS.

gab1sol
17. mar 2024

@miroslavm1 obidve sú dobré. Ale osobne si myslím, že informatikov je už dosť (resp. väčší záujem), strojárov málo, tak možno viac možností na výber do budúcna.

miroslavm1
autor
17. mar 2024

No som momentálne maturant na priemyslovke a celé štúdium bolo zamerané viac okolo programovania ( c++, mikrokontroléry, arduino ide, stránky, databázy... samozrejme aj nejaka grafika, siete. Samozrejme sme mali aj nejaký Progecad, Solidedge) no ale problém je v rozhodovaní výberu. Rozhodujem sa kvôli tomu medzi odlišnými fakultami, pretože z každej strany počúvam, že FRI je ťažká, hlavne matika... a zaroveň sa prikláňam k tomu, že nechcem študovať niečo čo nebudem "zvládať" a potom tu je fakulta STROJARINY, ktorá mi príde celkom fajn aj keď si niesom úplne istý či je to ono. Keby si vyberám odbory tak na FRI - odbor Informatika a riadenie a na STROJARINE - odbor Počítačove konštruovanie a simulácie.

dskjhfdlkdjhl
17. mar 2024

@miroslavm1 matematiku budes mat na oboch fakultach, takze ak s nou mas problem, tak na tom popracuj.

domi2425
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domi2425
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miroslavm1
autor
17. mar 2024

@domi2425 áno základy z informatiky by som mal celkom fajn, možem sa opytať na aky odbor si chodila ?

domi2425
17. mar 2024

@miroslavm1 ja som to aj preto zmazala lebo som myslela ze pises vseobecne o FRI, potom som si vsimla ze si myslel konkretne Info, ja som bola na krizovom manazmente.. ale kazdopadne ked ta to taha tak skus a uvidis, ved za to nic nedas

miroslavm1
autor
17. mar 2024

@dskjhfdlkdjhl áno to mi je jasné, ale celkovo ak bude tažká iba matika tak je to vždy lahšie ako keď bude tažšich viac predmetov. Ak chapeš čo chcem povedať. No a na FRI viem že sú 2 matiky v 1. semestri oproti Strojarine kde by mala byť 1.

dskjhfdlkdjhl
17. mar 2024

@miroslavm1 No, a niekedy mozu byt dve matematiky menej narocne ako jedna.

andreakotesova
18. mar 2024

@miroslavm1 aj na FEIT máš zaujímavé odbory.

sjun
18. mar 2024

Ja mam sice stavbarinu na unize ale teraz keby vyberam idem na fri na informatiku. Strojarinu ma skončenú sestra a povedzme si uprimne ani jedna tato skola nie je brnkacka. Takze vyber dobre a nech sa ti dari.✊✊

martamasarova
18. mar 2024

@miroslavm1 ahoj, ja som bola na elektro... Isli sme z gymnazia....Spoluziak bol na fri... Ked my sme mali hotovo , tak oni sa este ucili... Matematika je v prvaku viac menej totozna a potom sa to rozbehlo. Oba obory su tazke, ale za mna ked sa snazis das oboje, veľa šťastia

luxus10
18. mar 2024

a uniza vyberas len preto, ze to mas blizko?

miroslavm1
autor
18. mar 2024

@luxus10 Mám to samozrejme bližšie ale nieje to priamy dôvod. Keby viem, že to je o ničom škola tak nad ňou ani nepremýšľam.

miroslavm1
autor
18. mar 2024

@sjun Ďakujem. Vo všeobecnosti si myslíš, že na strojárskej fakulte to bude pre mňa lahšie ? Lebo ono jedna vec je sa učiť, a druhá vec je sa len učiť. Nemám problém s učením ale určite chcem mať aj nejaký volný čas

luxus10
18. mar 2024

@miroslavm1 a co uplatnenie po strojarine? na sk dost tazko, ci?

miroslavm1
autor
18. mar 2024

Myslím si, že celkom dobré strojárov potrebujú neustále nie ?

andreakotesova
18. mar 2024

@miroslavm1 po štúdiu kludne môžeš zostať učiť a robiť výskum 😀 na stavebnú ta to neťahá?

luxus10
18. mar 2024

@miroslavm1 ale kde?

luxus10
18. mar 2024

@miroslavm1 aby si potom nemusel do zahranicia za pracou...ci uz s tym pocitas?

miroslavm1
autor
18. mar 2024

@andreakotesova učiteľstvo ma neláka :DD, a po stavebnej som nepozeral, mal by som ? aké je uplatnenie ?

miroslavm1
autor
18. mar 2024

@luxus10 na Orave sú strojárske firmy, takže si myslím že by sa niečo našlo.

andreakotesova
18. mar 2024

@miroslavm1 KSKM je vymakana katedra napr. Treba projektovat mosty, stavby, dokonca aj cesty.

luxus10
18. mar 2024

@andreakotesova KSKM je strasna katedra, toto mu nerad....plna nekompetentnych ludi....

@miroslavm1 stavebnu fak. urcite nie v za, ked tak v ba...a celkovo by som sa kvalitou fakult orientovala v smere do ba....

luxus10
18. mar 2024

@miroslavm1 len ci sedia aj strojnicke odbory, kt. sa na uniza daju studovat s tymi fabrikami...ci by ta tam aj vzali...

andreakotesova
18. mar 2024

@luxus10 prečo si myslíš, že to nie je dobrá katedra? Nemám dojem, že sú tam nekompetentni ľudia... ťahajú celú fakultu 😉

luxus10
18. mar 2024

@andreakotesova leda ak ti pani co maju cez 70 r., a tych je tam uz len ako safranu...