Večerné štúdium PASA Laury v Trnave

de_de
7. mar 2022

Ahojte, chcem sa spytat ci je tu niekto kto studoval vecerne 2rocne studium v Trnave na PASA Laure, odbor ucitelstvo pre materske skoly a vychovavatelstvo?Idealne teraz posledne roky,odkedy mame aj covid..... Ako prebieha studium časovo (rano,po obede) ?aj online ?Dakujem

monnika37
8. jún 2022

@mimi1990 tiež som si nevšimla žiadne rozprávky kde to je? Kresliť neviem 🙈Inak teší aj mňa ja mám 29 rokov a dve deti 5 a 2,5 ročných chlapcov

monnika37
8. jún 2022

@mimi1990 našla som

kate_cs
8. jún 2022

Ahojte, náhodou som narazila na tuto diskusiu. Ja mám za sebou prvý rok.
Rozprávku sme všetci dostali v triede tu istú a kreslili sme-Červená čiapočka na A3 buď tempera alebo anilínové farby.
Telesná- pripravená zostava s náčiním (s taktom si nelámte hlavu, toto som nedodržiavala ani ja). Mala som hulahop, točila som v ruke, nejaký škôl, lastovička, otočka… to, čo by si cvičila s malými deťmi. A driblovanie s loptou na koniec telocvične a spat.
Jazyk- prečítať krátky text, ktorý dali pred vás. Zamerané na výslovnosť š, č, ľ a podobne a potom vám dali tému a hneď ste museli povedať príbeh. Nebojte sa toho, to naozaj nechceli žiadne herecké výkony, len či vieš reagovať.
Hudobná- zo zoznamu 1 pieseň zaspievať, potom zahrali na klavíri tón a zaspievať ho (toto išlo úplne mimo mňa) a potom vyklopkali o lavicu melódiu a zopakovat.

Veľa stastia 🤞🏻

mimi1990
8. jún 2022

@kate_cs jeej dakujeme a skola ako da sa to ? Nie je to nrjak narocne velmi? A k to.u kresleniu teraz tam je ale zoxnam rozpravok, a vraj by sa mali vytahovat , no som zvedava

kate_cs
8. jún 2022

@mimi1990 ja som na rodičovskej s dvomi malými deťmi a zvládam to 🙂 škola je raz do tyzdna, rozdelia vás do tried. Jedna utorok 14-18 a druha stvrtok 14-18 plus sa ešte chodí do škôlky na prax, ale to nechodíš každý týždeň, prestriedate sa všetky baby. Tá prax vás naučí najviac. U mňa je najhoršie zháňať stále stráženie k deťom, ale zatiaľ zvládame.

mimi1990
8. jún 2022

@kate_cs ale to mozes ist do ktorejkolvek skolky cjces nie ?

mimi1990
8. jún 2022

@kate_cs tak to som rada , ze sa to da zvladnut ucit sa , ďakujem pekne za info 🙃

kate_cs
8. jún 2022

@mimi1990 nie práveže. Sme ako trieda rozdelené na dve skupiny. Jedna chodí do Hlohovca (baby z toho smeru) a druha chodíme od Trnavy, do škôlky ktorú má škola zazmluvnenú. Toto bolo aj pre mňa prekvapenie. Až teraz som mala 3 týždne prax v škôlke, ktorú som si ja dohodla.

mimi1990
8. jún 2022

@kate_cs coze? Ja som si cely cas myslela ze to kde chces mozes ist. No pekne, ktovie preco to takto je a to kolko si takto bola na praxi ,? Len 3 tyzdne za rok ?

kate_cs
8. jún 2022

@mimi1990 ja si myslím, že to je kvôli tomu, aby sme prax aj reálne absolvovali. Tá učiteľka zo škôlky nám normálne písala hodnotenie. Bola som asi 3-4krát za jeden polrok a potom 3krat druhý polrok. Chodievali sme v stredu 8-11:00 a najskôr sme len pozerali a potom aj učili.
A teraz v máji sme mali 3 týždne súvislú prax v škôlke, ktorú som si sama dohodla. Povedali nám, že im je jasne, že nemôžeme chodiť celé tri týždne, ale aby sme vo vlastnom zaujme chodili. Mne tá prax dala fakt veľa. Len časovo je to náročnejšie. Ale dá sa to zvládnuť.

mimi1990
9. jún 2022

@kate_cs ahaa ja som myslela ze to ta prax cco urcia oni ze to ke tiez cele 3 tyzdne v kuse. A to ste tam boli vsetkí cela skupina naraz ?

dankakmetka
9. jún 2022

@kate_cs dobrý deň môžem sa spýtať na tu ilustraciu...? To celu rozpravku nakreslit ako aj ten dej tam znázorit cely ci len nieco z tej rozpravky?? Dakujem

kate_cs
9. jún 2022

@dankakmetka my sme mali Červenú Čiapočku, mala to byť ilustrácia k tej rozprávke. Vôbec nám do toho nezasahovali. Ja som nakreslila tak, aby som obsiahla všetky postavy (dom v ktorom bol vlk v posteli s čepcom a po chodníku kráčala Čiapočka a na strome sedel lesník). Iná spolužiačka len nakreslila všetky postavy vedľa seba ako sa držia za ruky, ďalšia kreslila scénu z lesa- Čiapočka a vlk. Podľa mňa tam ide o fantáziu. O to, aby si zaplnila celý vykres. Kresli najskôr celok a potom až detaily, aby sa nestalo, že sa minie čas a budeš mať prázdny výkres. Mňa baví kreslit a tvorit, ale veľa mojich spolužiačok nevie kreslit vôbec a prijímačky urobili 😉

evca123456
18. jún 2022

@kate_cs Ahoj, prosím ťa a môžem sa opýtať na tv rytmicko pohybovú zostavu ? Ako to prebiehalo ? Vďaka 🙏

kate_cs
18. jún 2022

@evca123456 ahoj, normálne som si nacvičila niečo doma (v podmienkach sme mali, že s náčiním, neviem, či tak máte aj tento rok). Vybrala som si hulahop, lebo ho mám doma. Najskôr som ho točila na jednej ruke, potom na druhej, lastovičku som s nim urobila, preskočila som cez neho, urobila “certika”, nejakú otočku, opäť som nim točila. Nič zložité. To, čo by si s nim cvičila s deťmi.
Baby mali aj lopty, to ju vyhadzovali, driblovali, pochodovali s ňou… potom mali aj švihadlo, tam skákali, točili nim alebo mali aj stuhy na paličke. Skus si dať do YouTube, viem, že mi to našlo nejaké videa.

evca123456
19. jún 2022

@kate_cs ďakujem veľmi pekne 🙏 pozerala som si YouTube 👍 len tam im vravia čo od nich presne chcú , aspoň také video som našla. A tu som nevedela ako začať 🙃

dankakmetka
19. jún 2022

@kate_cs dakujem 🤩

monnika37
7. júl 2022

Ako ste dopadli baby?

dankakmetka
7. júl 2022

@monnika37 ja dobre ale pod ciarou 😒

monnika37
8. júl 2022

@dankakmetka koľká si pod čiarou? V tej tabuľke kola si v poradí ? Ono sa to ešte môže poposuvat. Podas si odvolanie?

evca123456
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi1990
9. júl 2022

@monnika37 prijataaa 😊

dankakmetka
9. júl 2022

@monnika37 na 7. Som odvolanie som poslala hned... 😵

monnika37
9. júl 2022

Ono sa môže to poradie poposuvat ,držím palce 🙏👍

lenkaaa231
9. sep 2022

Ahoj baby
Prosim mam taku otazocku.
Myslite ze by sa dalo este nastupit tento rok ?
Alebo som sa zobudila dost neskoro :(
Dakujem

lenulka85
29. sep 2022

@lenkaaa231 dobrý deň. Dozvedela ste sa nieco ohladom prijatia este v tomto roku? Ja by som tiez chcela studovat na laure, ALE TIEZ SOM SA ZOBIDILA AZ TERAZ V SEPTEMBRI.

lenkaaa231
29. sep 2022

@lenulka85 no odtial mi odpisali ze sa uz neda a modra je na tom tiez tak

lenulka85
1. okt 2022

@lenkaaa231 jj aj mne tak naposali. Ze uz sa neda a prihlasku na druhy skolsky rok mam poslat do maja

kate_cs
1. okt 2022

@lenulka85 baby, fakt neskoro ste sa rozhodli 😞 my už fungujeme, píšeme písomky a hlavne robili sa v lete prijímačky.

lenulka85
1. okt 2022

@kate_cs ano viem. Po materskejnsom nastupila do prace a teraz prisli ze poyrebujem toto studium. Preto tak neskoro. Mozes mi prosim ta opisat ako prebiehali prijimacky a tera ako bezi vyucovanie? Dakukem