Vysoká škola - prenášanie predmetov

21. nov 2022

Zdravim,som v druhom ročníku na vysokej škole,pôvodne som mala byť v treťom ale keďže som si prenášala predmety tak som musela ísť na vysokú ešte raz od prvého ,no teraz som v druhom a hrozí mi to isté ,rodičia mi celý čas platili nájom a vyhrážajú sa že ak má vyhodia druhýkrát z vysokej tak už znova ísť nemôžem a ešte k tomu mi chcú rozkopať riť keď ma vyhodia aspoň tak sa mama vyjadrila neviem ako to mám podľa vás riešiť ? Bojím sa

natalala
21. nov 2022

Mozno je na case priznat si, ze na vysoku skolu proste nemas 🤷🏼‍♀️ na tvojom moeste by som si hladala pracu.

vulka
21. nov 2022

Tak sa konečne začni učiť. Ak si aspoň trochu schopná, tak pri 3-4hodinovom dennom učení to dáš.

katarina161
21. nov 2022

Mozes ísť na ďalšiu VŠ v pohode. Nájdi si takú VŠ ktorá ti uzná co najviac predmetov len musí to byť rovnaky alebo príbuzný smer a titul musí ti sedieť. Čiže ak chodíš na VŠ kde by si mala titul Mgr. Tak si hľadaj školu VŠ ties Mgr. Ak si nájdeš Ing. Predmety ti neuznáju. Este skus ísť na študijné a opýtať sa na medzirocnik...alebo si podaj znova prihlášku na VS na ktorú teraz chodíš oni ta príjmu v juny a potom si požiadas o medzirocnik. Budeš robiť len predmety co tohto roku neurobíš alebo co si prenášas. Poznám X ľudí čo tak študuje a v pohode.

melanta
21. nov 2022

Na akú vysokú školu chodíš? A prečo už druhý krát nezvládneš ročník, čo je príčinou? Ono vieš, ak sa človek učí naozaj poctivo celý semester, tak moc neverím tomu, že 2x neurobí ročník. A čo sa financovania týka, poznám deti, ktoré prišli do BA z rôznych kútov Slovenska a celú vysokú školu brigádovali, pretože rodičia nemali peniaze na to, aby im platili intrák a stravu. Vrátane študentov, ktorí neštudovali úplne ľahké školy. A zvládli to. Takže financovať si školu a život vieš určite aj sama, ak neštuduješ medicínu.

ivanash
21. nov 2022

Neboj sa, nie si prva ani posledna. V mojom okoli mam dvoch ludi, co su uz na tretej VŠ. V oboch pripadoch sa jednalo o nespravny vyber VŠ. Ak nie si v spravnom obore, radsej sa prestan trapit. Najdi si pracu, zacni studovat znova ak mas o VŠ zaujem. Premysli si, co chces robit a chod za rodicmi s planom. Ci uz, ze ides sediet hodiny nad knihami a das to alebo ides do prace a financujes sa sama.

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kabinka11
21. nov 2022

Bezne sa prenášajú predmety. Treba dat pozor na počet kredit na postup.

saraxyz
21. nov 2022

A čuduješ sa rodičom? To s tou "rozkopanou ritou" mamina asi tak nemyslela, ale ako @natalala píše, treba prehodnotiť štúdium na VS.

domi235
21. nov 2022

A čo študuješ?