Vysoká škola sv. Alžbety

19. nov 2023

Dobry den.Ti ,ktory ste vystudovali tuto skolu odbor soc.praca bc. nasli ste uplatnenie na trhu prace? Viem,ze je to biedna skola,ale zaujimaju ma vase skusenosti.Dakujem

evinka400
19. nov 2023

Ak sa ti táto škola zdá biedna, choď na nejakú lepšiu a s touto nestrácaj čas. Nechaj miesto pre tých, ktorí si ju budú vážiť viac.

simonkazga
19. nov 2023

Keď ju zvažuješ, lebo chceš pracovať v obore, tak choď. Ale ak chceš len titul, škoda energie.

oli18
19. nov 2023

Trefne si ju pomenovala 👍

heln
19. nov 2023

ja som ju nestudovala, ale stale nechapem to podcenovanie. stovky absolventov a potom stretnes veducu nejakeho upsvaru ako nevie najst terennych pracovnikov, ono to nie je nejak extra platene a ta praca v terene tiez nie je ruzova.

jamimo
19. nov 2023

nie, nie je to biedna škola... Hanbu tejto škole robia absolventi, kt. sa nevzdelávajú ďalej, kt. vyštudovali len kvôli tlaku zamestnávateľa, kvôli titulu, kvôli vyššiemu tabuľkovému platu... ale to máš v každej oblasti. Tiež je rozdiel PÁN DOKTOR a doktor ktorý robí hanbu svojej Alma mater a mal by spáliť diplom (každá takého poznáme však?) Škola a titul nerobí majstra svojho remesla.
Ja som počas praxe stretla mnohých fajn sociálnych pracovníkov práve z tejto školy. Krízové centrum, paliatívna a hospicová starostlivosť, bezdomovectvo, rôzne závislosti, šikana....Odborný prístup, empatia, trpezlivosť, znalosť problematiky...
Dokonca som stretla JUDr, ktorá si pomimo praxe v advokácii urobila aj túto školu= aby viac rozumela klientom a sociálno-patologickým javom.
Takže? Sama zváž, čo by ťa viedlo k štúdiu na tejto škole, prax, uplatnenie, sebarealizácia...

jamimo
19. nov 2023

@heln vieš, podceňovať odbor sociálna práca môže len človek nevzdelaný a krátkozrako zmýšľajúci 🤔 Keby sa každý čo i len trošku zamyslel nad tým pohŕdaním...
Sociálny pracovník môže byť súčasťou každej rodiny od počatia nového života až po smrť. Napr. pôrod ŤZP dieťaťa, fetalalkoholový syndróm, úmrtie v pôrodnici, ťažká autohavária- krízová intervencia napr. Modrý anjel, suicidalita napr. profi vyjednávač, streľba na škole, šikana, prevencia, látkové a nelátkové závislosti, sociálno-právna ochrana detí a sociálna kuratela (dospelí a seniori, chránené osoby), vylúčené komunity, generačné traumy a generačná chudoba, neželané tehotenstvo, ochrana verejného zdravia- harm reduction... mohla by som tu písať do vianoc.
Osobne si myslím, že slovenská spoločnosť ešte nemá mentálnu výbavu a kapacitu na to, aby prijala profesionálnu sociálnu prácu, ako oblasť, ktorá má významný vplyv na znižovanie negatívnych dôsledkov v spoločnosti.
V Nemecku sociálny pracovník vnímaný spoločnosťou na 3. priečke za medikmi a pedagógmi. Nuž, ale ešte veľa vody musí pretiecť Kysucou aj Latoricou, kým význam sociálnej práce spoločnosť pochopí 🤔

jamimo
19. nov 2023

@oli18 skutočne? Tak potom napíš, keď budeš v DSS alebo oddelení LDCH, hospici, kto sa tam o teba stará 😉

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lejduska
19. nov 2023

Prvé roky po skole sa mi nedarilo až raz som sa dostala do odboru,potom som presedlala ale stále aj po MD robím soc pracu. Tak 5 rokov po škole to prišlo 😃

1tina597
20. nov 2023

@jamimo tak biedna škola to je….. Poznám pár ľudí, čo tam študujú/študovali. A takmer všetci hovoria, že úroveň tej školy je mega nízka. Tá škola je dobrá, iba na to, ak niekto potrebuje čo najľahšie dostať titul kvôli práci. Kto chce kvalitné vzdelanie, a nepotrebuje si školu robiť len ako doplnok k práci, si vyberá veru iné školy. Tak ja by som neodsudzovala študentov, že ničia meno škole. Každá škola si svoje meno buduje sama. Ľudia sa len zariaďujú podľa toho, čo im vyhovuje viac. Jasné, keď niekto potrebuje iba titul a nemá záujem sa nejak extra venovať vzdelávaniu, alebo má iné priority, možno rodinu, malé deti, tak si vyberie školu, ktorá je na úrovni tohto …. unštitútu …. ehm
Ale tvrdiť, že absolventi ničia meno školy, nooo tak študent si vyberá školu/ aleee aj škola si vyberá študentov. Táto škola si nemôže ani vyberať, lebo má tak nízku úroveň. Je rozdiel medzi školou a školou. Ja chápem ľudí, čo študujú takto, ale nie je škola ako škola a tiež nie je diplom ako diplom. Aj zamestnávateľ pozerá inak na niekoho, kto vyštudoval Karlovu univerzitu a na niekoho kto si externe urobil diplom na “Alžbetke”.
@jamimo fakt ideš porovnávať medicínu a Bc z Alžbetky? Ty máš tiež vyštudovanú alžbetku vvšak?

jamimo
20. nov 2023

@1tina597 zjavne si nepochopila môj príspevok. Je rozdiel doktor a PÁN DOKTOR. Je rozdiel sociálny pracovník a PÁN sociálny pracovník.
PANI Cukrárka a cukrárka....Stretávame sa s tým v živote bežne. Vo všetkých oblastiach. Aj zo sv. Alžbety môže byť v praxi kvalitný sociálny pracovník v praxi. Napr. na UK sa študuje psychológia. Čisto logická otázka: Názov školy zaručuje, že jej brány opustia všetci TOP. psychológovia? Nie. Absolventi medicíny (aj tí s 30 ročnou praxou) tiež nie sú všetci majstri svojho remesla, však? Takto to bolo myslené, vieš 😉
Apropó, neodsúdila som študentov danej školy, napísala som práve o tých prípadoch kt. nadobúdajú "vzdelanie" len kvôlu titulu, platu, tlaku zamestnávateľa. Absolventi v praxi sú práve tí, kt. robia svoju prácu ako poslanie, zaujímajú sa... Nepotrebujú krátkozrakým ľuďom dokazovať svoje kvality hlavičkou Alma Mater. Sú vo svojej praxi a to je fajn. Nadobudnuté vzdelanie neznamená, že si vzdelaná/ý. Študent ktorý si vyberie štúdium na akejkoľvek škole by sa mal zaujímať o svoju oblasť a zameranie už počas štúdia, rozširovať si obzory...
PS: nie na VŠ sv. Alžbeta som neštudovala. A predstav si, že vzdelávam sa celý život.
PS 2: aj sociálnu prácu a príbuzné profesie musí tiež niekto robiť.
PS 3: modli sa, aby si ich raz nepotrebovala na lôžku v DSS 😉 prípadne ak by si mala riešiť šikanu dieťaťa, vnúčatka... smútkovú terapiu...
Prajem všetko dobré.

1tina597
20. nov 2023

@jamimo obávam sa, že to ty si nepochopila môj príspevok, ale čo by sa aj dalo čakať. Tvoj nick : “jamimo” hovorí za všetko.
Proste ak fakt veríš, že medzi školou a školou nie je rozdiel, tak si “mimo”. Niet viac o čom s tebou ani debatiť.

1tina597
20. nov 2023

@jamimo no veru to sa modlím, aby som sa nedostala na lôžko v DSS, a nepotrebovala pomoc takýchto odborníčok a odborníkov, mala som tú česť vidieť ako to funguje, a veru, ak nemá človek rodinu, ktorá sa postará a dozrie na všetko, tak ozaj mu ostáva sa iba modliť.

jamimo
20. nov 2023

@1tina597 fajn, tvoj názor, nikto ti ho neberie. Ak si ty myslíš, že len absolventi a v praxi JUDr. a MUDr. sú "ľudia na úrovni" a len tí si zaslúžia spoločenský obdiv za záslužnú činnosť, tak... 🤷‍♀️ Viem s tým žiť v mieri, bez výsmechu a pohŕdania. Trošku sme si popísali, a svet sa točí a ďalej...
Môj obdiv má každý jeden, kt. je vo svojom "remesle doma" 👌 A je mi úplne jedno či je to krajčírka z Makyty Púchov, soc. pracovník z Alžbety, alebo pani upratovačka, ktorá pracuje popri dôchodku...

jamimo
20. nov 2023

@1tina597 dovolím si súhlasiť, že sociálne služby sú veľmi poddimenzované. To, ako sa kto stará o klienta= nechá ležiacu pacientku v 💩 pol dňa, je vizitka osobného zlyhania a absolútneho NEPREDPOKLADU na túto profesiu. Nie o tom, kto kde vyštudoval. Neboj, mám oči otvorené a žijem v realite, sama som zažila počas hospitalizácií a návštev DSS zdravotné sestry, aj s 30 ročnou praxou, aj s titulom Mgr. a hnala by som ich... To ti bola teda elita národa. Touto cestou pozdravujem a vážim si všetkých zanietencov, kt. si vykonávajú svoju prácu tak ako sa patrí 💐Aj tých zo sv. Alžbety 😉

jamimo
20. nov 2023

@1tina597 PS: Ak si myslíš, že jamimo je nick= že som mimo, tak pobavilo 😄môže to byť zloženie písmen hocičoho... tak ako ostatné nicky na MK.

autor
20. nov 2023

@lejduska mali ste len bc.? Ci ste isli dalej na mgr?

lejduska
21. nov 2023

Mgr a mam aj pedagogicke minimum

modrykolibrik
21. nov 2023

Ahoj ja som skoncila v 2013 pracujem ako socialna sestra a.financne to mam cez 2000 mesacne. Ja mam mgr. Idem si dorobit dalsie.

autor
22. nov 2023

@lejduska Hej ty co isli dalej,tak maju skor to uplatnenie.No teraz uz je externe bc 4 roky plus 3 mgr..Predtim to bolo 3 +2

ivkaa1
5. dec 2023

Ahojte, prosím študoval niekto SP v PE?

autor
5. dec 2023

@ivkaa1 Ja sa chystam od septembra v PE

ivkaa1
5. dec 2023

super

filipka250
5. dec 2023

,,Biedna" skola je to mozno pre Bratislavcanov. Zijem na strednom Slovensku, mame tu vela dochodcov a romov. Najst tu socialneho pracovnika je celkom problem. Takze sa to neda podla mna pausalizovat.

autor
6. dec 2023

@ivkaa1 aj vy?

erikavesela
6. dec 2023

@heln mala som tu cest poznat studentov tejto skoly a teda je to velika bieda

erikavesela
6. dec 2023

@jamimo kde a kto podcenuje odbor socialnej prace???

jamimo
6. dec 2023

@erikavesela vo všeobecnosti nevzdelaná verejnosť...Nevzdelaná v zmysle vedomostí. Nie titulu. Dnes je x článkov, kníh, reportáží, podcastov, info letákov, skupín, OZ... Takže áno, vadí mi, ako človeku, že stále pretrváva výsmech a pohŕdanie soc. prácou. Viď. niektoré reakcie vo vlákne.
Mnoho ľudí si myslí a vyjadruje sa, že to sú tie, ktoré "len" menia plienky, rozvážajú obedy seniorom, fuj robia s bezdomovcami, rozdávajú narkomanom striekačky, zastávajú si rómov...
Napríklad taká paralela. Vidím to aj vo vyjadreniach na MK, ak je žena (autorka príspevku) týraná, zneužívaná, mnohé sa v diskusii vyjadrujú dehonestujúco, urážlivo (sprostá si, tak ti treba a podobne...) Menšina vie, že za každým sociálno-patologickým problémom je batoh tráum, bolesti, nefungujúca rodina, zanedbaný emočný vývin, narušená vzťahová väzba, krivdy celého života. To je nevedomosť. A takto to je aj so sociálnou prácou. Ľudia nevedia čo všetko táto práca obnáša, do akých oblastí zasahuje, s ktorými súvisí a je prepojená. Ale však čo si budeme hovoriť... to je také prirodzená úbohá vlastnosť, čo nepoznám, neviem, uľavím si, ponížim, odcudzujem, krivo sa pozerám, kopnem si... Nuž len toľko na záver. Kultúra a vzdelanie národa je jedným z pilierov jeho úrovne. A teda elita a stredovek všade kam sa len pozriem 👌
Prajem príjemný advent a krásne sviatky.

erikavesela
6. dec 2023

@jamimo samotne studium soc.prace je jeden velky vtip...soc.praca ako poslanie, je nieco ine...
Bavime sa o soc.praci na uk...ja som jednej kocke do konca 3.rocnika pisala vsetky prace, co pisali doma....v zivote som nebola na jedinej prednaske/exkurzii od nich, napriek tomu som mala vzdy za A...preco som to robila?...povedzme to takto...chcela som jej v jej tazkej zivotnej situacii pomoct aspon tym, ze jej pomozem, aby si mohla zarobit na prezitie...

jamimo
6. dec 2023

@erikavesela ako som písala vyššie, študenti sú rôzni. Sociálna práca ako poslanie? Áno-aj, ako jeden z mnohých atribútov bytostnej výbavy soc. pracovníka. Ak si myslíš, že len to stačí, tak 🤷‍♀️ už niet čo dodať a vysvetliť ti to....