Vysoká škola - ukončenie inžinierskym titulom

siska1995
24. apr 2023

Ahojte,

prosím poradte. Ak som prvý stupeň na VŠ absolvovala na škole kde je absolvent štúdia Mgr. je možné si podať prihlášku na druhý stupeň aj tam kde sa škola ukončuje s titulom Ing?

kabinka11
24. apr 2023

@siska1995 Myslím ze Ti neuznaju skúšky. Školy, kde končíš titulom Ing (technické, ekonomické..) sú úplne niekde inde, ako školy s titulom Mgr.

nikiki29
24. apr 2023

@siska1995 záleží od konkretnej školy, odboru. Teoreticky to možné je, ale ak sú odbory vzdialené, budeš musieť opakovať minimálne niektoré predmety a Bc štátnice.

siska1995
autor
24. apr 2023

@kabinka11 dakujem🙂

siska1995
autor
24. apr 2023

@nikiki29 dakujem a ano mám Bc. z ekonómie a manažmentu a nad Ing. rozmýšľam takisto nad ekonómiou🙂

nikiki29
24. apr 2023

@siska1995 to by mohlo byť v poriadku, ja som v inom odbore, ale tiež som menila školu po Bc a nebol problém. Informuj sa na študijnom školy, o ktorú máš záujem a potom podaj prihlášku

kabinka11
24. apr 2023

@siska1995 tak v tomto prípade by ti mohli veľa skúšok uznať. Určite to za pokus stojí.

lindous
24. apr 2023

@siska1995 Bc. je ukončené štúdium, keďže na 2. stupeň podávaš novú prihlášku a začínaš akoby odznova, môžeš ísť teoreticky kam len chceš, ide o to či to budeš zvládať... v podmienkach na prijatie na konkrétny odbor by mali byť vypísané Bc. odbory, ktorých absolventov prijímajú... keď prichádzaš z inej školy, tak sa zvyknú robiť prijímačky, ktoré majú "pokračujúci" často odpustené a sú prijatí rovno, ale to sa opäť dočítaš v podmienkach na prijatie...