Inžiniersky titul na ekonomike

23. jan 2024

Ing. je titul pre VŠ 2.stupeň technického zamerania. Prečo sa na ekonomickej škole dáva titul Ing a nie Mgr? Podľa mňa je úplne iné ak má Ing titul niekto kto študoval na stavebnej alebo iný technický smer a Ing titul účtovníčka.

cookie29
23. jan 2024

pre Teba z ekonomickeho smeru idu len uctovnici? :( nehovorim ze ekonomovia musia mat titul inzinier, ale povedala by som, ze Tvoj pohlad je dost zuzeny, co asi nepomaha. A koniec koncov na technickej skole sa tiez studuje odbor manazment?

kp7333
23. jan 2024

A preco tuto otazku kladies na fore pre mamicky? Spytaj sa na rektorate univerzity alebo rovno na ministerstve skolstva. Ako absolvent EU ti mozem povedat, ze som titul nepouzivala v ziadnom z doterajsich zamestnani, rovnako ani moji kolegovia nepouzivaju tituly z inych skol. Tym padom mame o problem menej. A tiez by som ta rada opravila, uctovnicky nemusia mat ukoncene VS vzdelanie.

martinkatinka
23. jan 2024

A aký titul by si im dala?

luliu
23. jan 2024

Nebolo o čom inom založiť tému, tak budeme riešiť desiatky rokov zaužívané tituly? Prečo sa Zem točí?

erikavesela
23. jan 2024

Na paneuroskej maju Mgr.
Povodne bola ekonomia bez titulu..a studovala sa myslim 3r., potom ju potrebovali spopularizovat, tak z nej urobili 5r.studium Ing...v tom case sa Mgr.nikam nezapisoval...uz bol pokus zrusit im Ing. a nahradit ho na EU titulom Mgr..nepreslo to, stretlo sa to s obrovskou kritikou zo strany ekonomov

autor
23. jan 2024

@erikavesela ďakujem, len ma zaujímalo ako to prišlo a prečo to tak je

erikavesela
23. jan 2024

V pohode...mojs teta zacinala este na tom 3r.studiu...

laurita285
23. jan 2024

Vieš o tom že aj teoretický fyzik môže mať mgr? 😀

erikavesela
23. jan 2024

@laurita285 ved je to prirodna veda, samozrejme, ze ma Mgr.

simca06022011
23. jan 2024

a preco by mal byt uctovnik mgr? :D a vies ekonomicke vs ake maju zamerania? uctovnictvo iba to nie je ani zdaleka.. dokonca myslim, ze tych odborov uctovnickych je velmi malo, u nas na vs to bola sama informatika, matika... jedine ze by rozdelili aj to, ze na jednej skole bude aj mgr aj ing, presne podla zamerania?
pre mna mgr ani nahodou nie je pre tento smer, ja si pod mgr vzdy predstavim vylucne prirodne vedy (magistrov, ucitelov,... )
manby zaujimalo ake tituly maju v zahranici....

simca06022011
23. jan 2024

@laurita285 ja mam stryka ucitela a je ing :DDD

erikavesela
23. jan 2024

@simca06022011 aj mojho syna uci Ing....to este neznamena, ze nemoze ucit...ma skoncenu EU alebo techniku...urobil si pedagogicke minimum a moze ucit...zahada vyriesena

erikavesela
23. jan 2024

@simca06022011
Inžinier (skratka Ing.) je akademický titul, ktorý sa na Slovensku udeľuje absolventom vysokoškolského inžinierskeho štúdia v technických, ekonomických a pôdohospodárskych študijných odboroch.[1] Skratka Ing. sa píše veľkým písmenom a uvádza sa pred menom.[2] V zahraničí sa akademický titul „inžinier“ nepoužíva napr. u absolventov ekonomických študijných odborov. Na základe Zákona o vysokých školách č. 131/2002 Z. z. absolvent inžinierskeho štúdia získava okrem akademického titulu tiež vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa.[3] Absolventom inžinierskeho štúdia v oblasti architektúry a urbanizmu sa udeľuje akademický titul „inžinier architekt“ (Ing. arch.)

simca06022011
23. jan 2024

@erikavesela pre mna to nie je zahada... a nic co si napisala.. Ja viem preco ten titul ma aj z kade aj co uci... len som reagovala na prispevok @laurita285

ja som sa zaujimala o to, ake maju tituly v zahranici :D

kp7333
23. jan 2024

@simca06022011 uctovnictvo ako odbor ani nie je na EU. Uci sa len okrajovo. Uctovnictvo sa uci najma na Obchodnej akademii, co je stredna skola, plus rozne kurzy. Predmetom studia na EU su ine odbory - napr. medzinarodny obchod, marketing, financie, bankovnictvo, poistovnictvo, hospodarska informatika, poistna matematika... atd.

cookie29
23. jan 2024

@simca06022011 ziadne... v mnohych zahranicnych krajinach sa tituly nepouzivaju, to je slovenske specifikum, cim viac titulov... cim viac ciarok tym viac adidas....

luliu
23. jan 2024

@cookie29 mne je smiešne, keď tu predám niečo na bazari a pani mi napíše adresu a tam Bc. Jarka Mrkvickova. Smiešne.......

erikavesela
23. jan 2024

@simca06022011 z mojho pohladu si
@laurita285 pisala, ze aj taki existuju...amo existuju a inym sposobom sa k titulu ing.dostst nemohli

deti95060810
23. jan 2024

písať titul pred menom nie je trestné... takže kľudne si môže kto chce písať Judr, Mudr, a pod. a nebude mať trestné stíhanie......len nesmie maž z toho finančný benefit

lulamx
23. jan 2024

@kp7333 na fakulte hospodarskej informatiky je jeden z akreditovanych programov 1. stupna aj uctovnictvo, popri hospodarskej informatike a data science v ekonomii.
inzinierske studium potom je v studijnom programe uctovnictvo a auditorstvo (dalsie su aktuarstvo, informacny manazment a data science v ekonomii).

simca06022011
23. jan 2024

@kp7333 no nahodou, uctovnictvo a auditorstvo bol samostatny obor v BB. Zrusili to bohuzial, ale teda nie len ucto sa tam ucilo, samozjreme.. nakolko ti co to robia, vedia ze len MD/D nestaci vediet :D (inde osm nepozerala, ja som chodila na Fakultu Financii UMBcky... kym este existovala)

simca06022011
23. jan 2024

@cookie29 nehovorim o pouzivani, ale o tom, ake maju tituly. A teda neviem, nezda sa mi ze niekto kto skonci univerzitu v zahranici, by nemal ziadny titul z nej
A ani to tak nie je: https://www.harvard.edu/programs/
a nezavid, ja som nezazila aby niekto sa tituloval ked som sa s nim bavila, ja som si tiez nikdy v zivote nikam titul nepisala :DD

viestta
23. jan 2024

@laurita285 a dokonca aj RNDr.

huginko
23. jan 2024

@simca06022011 prečo by si človek s VS nemal písať titul? Ja si píšem, prečo nie, však som ho zadarmo nedostala

simca06022011
23. jan 2024

@huginko ano a chytame sa za slovicka.. :DD to ze pisem ze ja som si nikde nepisala, je ze si NEMA NIKTO pisat? :DD a ze som nezazila to co opisuju, ze by sa ludia inzinierovali, magistrovali kade tade, je tiez ze NEMA SI to nikto nikde pisat? :DD

subartic
23. jan 2024

Mňa toto tak hnevá ak niekto napíše "iné je ak má niekto titul Ing. účtovníčka . "Degradácia zo strany neodbornej verejnosti účtovníckeho povolania je hrozná .

simca06022011
23. jan 2024

@subartic vies, vela ludi netusi, co uctovnici robia, je to pre nich zbytocna praca, nudna, vlastne iba doklady zbierame.. prtiom to je iba spicka "ladovca". Ucta nula, prisaham, ze upratovacka je vazenejsia praca... a este ked rodinny prislusnici, co si nevedia ani len § v zakonniku prace najst, nie to este nieco vyratat/vypisat, sa tvaria, ze vlastne clovek nic nerobi :DD lebo niekde na to robia kurz, cize je to lahke :DD

subartic
23. jan 2024

@simca06022011 ja keď počujem ...ále prosím ťa , obyčajná účtovníčka to je ...hnev mnou prechádza . Sú účtovníčky bez titulu , s titulom , ing. z ekonomickej čo sú auditori , daňoví poradcovia , správcovia , znalci . Všetko vychádza z tohto smeru .

simca06022011
23. jan 2024

@subartic aj ta naobycajnejsia samostatna uctovnicka ma toho viac na praci ako vela inych kancelarskych pracovnikov :DD