Práca v Anglicku

17. júl 2022

Mam moznost odist pracovat do Anglicka kde mi dlhe roky zije byvala kolegyna z prace.Robila by som tam chyznu.Mam deti vo svojej starostlivosti a ex moc nesuhlasi aby som tam s nimi odisla.Povedal ze si to este necha prejst hlavou.Deti chodia este na zakladnu skolu.Ak by ex suhlasil a dal mi povolenie ako to je zo skolou? Nemam o tomto vobec prehlad.A ak mi ex neda suhlas mozem poziadat sud nech rozhodne? Ex deti vidi raz tyzdenne takto to chcel on,je pracovne zaneprazdneny.Dakujem za rady.

kulumulu123
17. júl 2022

V anhlicku neviem ci mozu ostat deti pod 15r same doma.... Myslim ze asi skor nie ako ano ale neviem to na 100%... V angl je bezne aj domace vzdelavanie ak to zvladnes financne a casovo.... Aupair nestoji dokopy nic, ak mas otvorenu zivnost a platis za profi opatrovatelku ktora je registrovana na patricnych uradoch tak si mozes narokovat 85% nakladov na preplatenie ide vsak o nanny ktore nie su ani trosku lacne budes to musiet vsetko vydokladovat....

autor
17. júl 2022

@kulumulu123 Nevies kvoli comu nemozu ostat doma deti pod 15 rokov?

kittykat22
17. júl 2022

@srferreira Belfast a Londyn som zila

kulumulu123
18. júl 2022

V ich ponimani je to ako zanedbanie starostlivisti ak ti na to niekto pride nemaju problem zavolat socialku.ta sa potom ozaj nepara... Na tvojom mieste si zaobstaram aupair stoji ta to par drobnych a mas problem vyrieseny.... Alebo niekoho na prilezitostny babysitting ak by to bolo iba par hodin v mesiaci v uk je kopec agentur...

srferreira
19. júl 2022

@kittykat22 no teda tiez som prekvapena. Tiez som byvala v Londyne a nic take sa mi nestalo.