Ako zistím či mám alergiu na potraviny?

pusinka263
6. jún 2021

Ahoj. Prosim poradte,ako zistit ci mam alergiu/intoleranciu na potraviny. Mavam v poslednej dobe problemy ked zjem urcite potraviny,napr.vajce, celozrnne pecivo al.chlieb, kysnute cesto,ovsene vlocky... Nikdy mi tieto potraviny nerobili problem az teraz. Dakujem

felicita027
6. jún 2021

@pusinka263 smer imuno-alergológ a odber krvi. Inak sa to nezistí. Alebo ešte zájsť na gastro, či to náhodou nie sú tráviace problémy (problém so žalúdokom, črevami).

pusinka263
autor
6. jún 2021

@felicita027 dakujem.a na gastre sa to ako zisti?tou hadickou cez usta? 😟

felicita027
6. jún 2021

@pusinka263 na gastre alergiu nezistia ale zistia, či tvoj tráviaci trakt funguje tak ako má, možno ani nemáš alergiu ale iný problém s trávením. Ale primárne by som išla na imuno-alergológiu a ak tam nič nezistia tak gastro

stanulienkat
6. jún 2021

Co si predstavujes pod problemami? Niektore potraviny nafukuju, vajce detto. Kysnute je vseobecne nie dobre na travenie.

pusinka263
autor
6. jún 2021

@stanulienkat no presne toto myslim. Na vajce som mala hranicnu alergiu uz pred rokmi.ale vlocky napr.ma nafukuju nenormalne co mi niwkedy nerobili.

stanulienkat
6. jún 2021

@pusinka263 vlocky su stelesnena vlaknina,teda nafukuju. Ak ich mas s mliekom,tak nie je o com. Treba si uvedomit ake potraviny jes a co mozu sposobovat. Nie je hned vsetko alergia a intolerancia. Okrem toho vajce je alergen. Niekedu ti nemusi sposobit problem, no v kombinacii s inou potravinou nemusi sadnut. Opat sa nejedna o intoleranciu.

pusinka263
autor
6. jún 2021

@stanulienkat rozumiem. Ale znepokojuje ma ze pred 3 rokmi som vlocky jedla kazdy den,ci uz na ranajky alebo veceru a ziadny problém mi nerobili. To iste celozrnné výrobky

stanulienkat
6. jún 2021

@pusinka263 tak vies, nemladneme...🙂 To travenie sa tiez meni. A mozno si to len nepamatas. Ale to neznamena, ze nieco nemozes mat.