Alergia na BKM - jogurty a sladkosti

diaszoky
18. mar 2021

Ahojte baby kde kupujete sladkosti a jogurty ked nate alergiu na Bkm? Vdaka

petruldo
18. mar 2021

no treba kupovať produkty pre vegánov, jogurty kúpiš skoro v každom reťazci

makova333
18. mar 2021

@diaszoky no jogurty ziadne ked mate ABKM a sladkosti musis pozreat zlozenie.

miselar
18. mar 2021

Moja dcéra mala a kysane jogurty môže ako je napríklad aktivia.

makova333
18. mar 2021

@miselar pri ABKM nemoze ani jogurty. Si to mylis s laktozovou intoleranciou.

miselar
18. mar 2021

@makova333 Moja dcéra mala alergiu na bielkovinu kravského mlieka a doktor povedal kyslo mliečne za kysane produkty môže pretože je tam nástiepena bielkovina mlieka.

sapetka
18. mar 2021

V bio obchode som nasla jogurty veganske aj keksiky a cokoladky dokonca aj gumeni medvedici🙈je to sice dost drahe ale skusame

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makova333
18. mar 2021

@miselar bud si to zle pochopila alebo tomu nerozumie lekar. V kyslomliecnych produktoch bielkovinu kravskeho mlieka npr. kazein, ale mozu byt aj ine nie je mozne fermentaciou nastiepit. Fermentované výrobky sa môzu ciastocne pri intolerancii laktozy (ale aj tu zalezi ako velmi je inzym v creve znizeny, lebo pri 100% intolerancii nemozes ani jogurty, ktore nie su bezlaktozove- teda upravene).

diaszoky
autor
18. mar 2021

@makova333 ani sojove? Alpro?

makova333
18. mar 2021

@diaszoky este mi napadlo "jogurty" resp. vyrobky na tento sposob mozes vyskusat kokosove, mandlove, sojove... Mne osobne chutil kokosovy z lidl a mandlovy z bio obchodu, ked najdem foto postnem.

makova333
18. mar 2021

@diaszoky sojove mozes vyskusat (niekomu vadia kvoli skrizenej alergii, ale nemusia vadit), ale teda mne nechutili, bolo to nieco ako divny puding. Ale tak chute mame kazdy rozne 🙂

diaszoky
autor
18. mar 2021

@viestta presne aj to mi dr povedals

kockopes2206
18. mar 2021

@diaszoky vsetko rastlinne mozes, alpro dezerty, alpro ma aj ovocne " jogurty " . Z takych obyc.keksikov v potravinach nema mlieko oreo, maner kakaove, tusim aj orieskove, take tie plnene piskoty s tym zele a cokopolevou, je toho vela, treba to len citat.

diaszoky
autor
18. mar 2021

@makova333 bud dobraa dakujem

makova333
18. mar 2021

@diaszoky toto su fajn jogurty, ale teda su drahsie. Foto 2 su tie lidlove, cucoriedkovy mne osobne chutil velmi, aj cisty ked som si dala domaci dzem.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianarem
18. mar 2021

@diaszoky V dm maju dobre jogurty z kokosoveho, ovseneho a kesu mlieka.

diaszoky
autor
18. mar 2021

@makova333 vdaka

diaszoky
autor
18. mar 2021

@marianarem vdaka baby skocim tam to bude raidna dieta premna no tie krce co som mala mi nestoja zato

kiki68
18. mar 2021

@diaszoky sojove moze, vsetky vegan. Tie nesmu byt zivocisne

majamat
18. mar 2021

@miselar zakysane mleicne produkty sa mozu pri intolerancii laktozy,lebo je tam inak nastiepena laktoza, nie bielkovina., laktoza je mleicny cukor. BKM - bielkovina je nieco celkom ine a ak ma niekto alergiu, nesmie ju v ziadnej podobe.