Potravinová intolerancia - príznaky u detí

nufnuf14
1. dec 2020

Prosím vás aké sú príznaky u detí? Môže to začať aj po desiatom roku života? Doteraz syn normálne prospieval. Zatiaľ máme za sebou len sono a rontgen brucha kde sa nič zvláštne nezistilo. Zápal tiež nie, len je chudokrvny a chýba mu draslík, ale nič zásadné. V podstate bolesti brucha má už druhý týždeň a teraz posledných pár dní len po veľkej potrebe. Stolicu má riedku, raz za deň a potom ho bolí asi pol hodinu brucho. Dlhodobo berie zenaro na chronickú nádchu. Alergia mu zatiaľ nebola potvrdená.

katren
1. dec 2020

@nufnuf14 mne sa prejavila Histaminova intolerancia v 30tke....
Brali mu aj stolicu na rozbor? Mojho tiez bolievalo brucho, uz bolo podozrenie na slepak, ale nepotvrdil sa.....a z rozboru zistili, ze mal Campylobactera.....zvladli sme to s Hylak kvapkami, 2 tyzdne 3x denne 50kvapiek.....

alikal
1. dec 2020

moze byt ze az v 10 rokoch. manzelovi zacala histaminova v 33 rokoch a poznam kopu ludi ktorym aj alergie zacali v dospelosti. kamaratke zacala tazka celiakia v 18 rokoch. treba dat spravit testy na lepok, mlieko, histamin a ine gastro problemy

diaalex
1. dec 2020

@nufnuf14 ja ako dieťa som mala vždy problémy so žalúdkom, pankreasom, žlčníkom... rtg, ultrazvuk, papanie hadičky.. chodila som na gastro, proste všetko možné a až keď som mala 23 a dala si spraviť u alergologičky odber krvy mi zistila alergiu na mliečne výrobky... ako som ich vynechala, je mi oveľa lepšie 🙂

nufnuf14
autor
1. dec 2020

@diaalex takže dá sa to aj z krvi zistiť. Zatiaľ to netrvá dlho, ale je to také zvláštne, že len po veľkej potrebe má bolesti.

diaalex
1. dec 2020

@nufnuf14 áno, alergologička zoberie krv, nadiktujete na čo máte podozrenie a ona to spíše 🙂