Recepty pri potravinových obmedzeniach

magdalend
5. nov 2018

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o poskytnutie rôznych receptov. Nemôžem bielu múku, cukor, mlieko a mliečne vyrobky. A popravde, už naozaj neviem čo mám jesť. Pomaly zo všetkého ma preženie.

babyfrog
5. nov 2018

mlieko a mliečne výrobky nahrádzam bezlaktózovými výrobkami, alebo rastlinnými mliekami, maslom, cukor nemôžeš vôbec alebo len repný? ja nemôžem len repným , sladím stéviou, agávovým sirupom, potom máš možnosť kokosový cukor, brezový cukor, a ta múka máš celiakiu? alebo prečo biela múka nie?

magdalend
autor
5. nov 2018

@babyfrog nezistili mi celiakiu, mala som kvasinky v stolici a preto tieto veci nemôžem jesť 😕

babyfrog
6. nov 2018

Aha..takže máš mať protikvasinkovu diétu..tu je celkom dobre napísané čo môžeš a čo nie :https://www.vitalia.cz/clanky/kvasinky-protikvasinkova-....

skjatqo
7. nov 2018

Ak nie si tehotna ani sa nepokusas a nedojcis,
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Candida-Supp...

Inak toto
https://www.iherb.com/pr/Wakunaga-Kyolic-Aged-G...

Jedina vec co ma zachranila v tehotenstve

hawo
7. nov 2018

Dobrý deň, ak máte zistené kvasinky v čreve je dobré ich preliečiť diétou aby sa nerozšírili do celého tráviaceho traktu vrátane jazyky, ženských orgánov a inde. Ak nastavujem diétu na kvasinky pozeráme aj na kombinácie - nevhodné je kombinovať potraviny, ktoré rýchlo kvasia s inými ktoré sa dlho trávia napr. ovocie+ obilnina+semienka. Dôležité je jesť veľa prebiotickej zásadotvornej zelenej zeleniny (surová a upravená 50:50). Pozor aj na hrozno, sladké ovocie, čerstvosť, obsah skrytého cukru a mlieka v potravinách. Pri nastavení presnej stravy a výživy pri candide ma môžete kľudne osloviť, pracujem len s potravinami. Prajem pekný deň www.imwell.sk /fb - https://www.facebook.com/imwell.sk/

veriine
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veriine
7. nov 2018

Ja mam nezvycajne ochorenie a sama od seba som sa rozhodla prejst na zmenu zivotospravy - vysadila som kompletne vsetko nepotrebne: mlieko ( aj vsetko mliecne - cize aj bezlakto, lebo je to stale mliecne!), vsetok cukor (rafinovany aj alternativny - ten je este horsi v istych pripadoch), lepok-gluten, pseudoobilniny, strukoviny a aj skroboviny (zemiaky, ryza, kukurica)
Ja mam aj intolerancie, takze urcite veci zo zeleniny a ovocia tiez nemozem, takze ich mam dost obmedzene. A som tu a toto robim pre seba, nie ze musim, ale vsetky tieto potraviny su nam vlastne ako ludom nepotrebne 🙂
To len potrav. premysel a ich megabiznis ruka v ruke s faramapriemyslom nam podsuvaju dojem, ze bez toho neprezijeme, na kazdom rohu na nas skacu ich reklamy, a takto nas este psychologicky spravaju a lakaju nase rozhyckane tela nakupovat ich hnusoby. Sme ako narkomani, preto vedia ako na nas a vsade nam podsuvaju svoje portfolia.
Teda najskor vas vsetkych otravime potravinami a potom vas este budeme dopovat aj liekmi, lebo ste z tych otravenych potravin v podstate chori 😃
Takze toto som si uvedomila na zaklade svojho ochorenia (nechcem specializovat, mam ho cez 6r, ale uz 2r som dokonca uplne doma a PN, co to je tak zle).
Takze teraz v lete som sa rozhodla uplne pritvrdit a presla na striktne a poctive Paleo stravovanie. Po fyzickej stranke sa mi vela veci dost upravilo, citim sa fyzicky najlepsie za cely svoj zivot (to mam cez 30 rokov uz), naberam aj silu (lebo som mala malnutriciu a podvyzivu) a prestala som hlavne chudnut 😉
Takze v provom rade treba zmenit svoj pristup a zmyslanie voci stravovaniu, a nie plakat, ze nemozem jogurtik ci cokoladku...no ja dakujem tam tomu niekomu hore, ze ma osvietilo, a uz ziadne hluposti do seba dalej nepcham a minimalne si neublizujem cim dalej viacej. Roky som bola nicena, takze samozrejme, ze sa nam to neupravi z tyzdna na tyzden ani za mesiac...roky nas napchavali hnusobami kazdy den (to si treba uvedomit!!).
Ale kym to budete brat a riesit stylom "nemozem mlieko a cukor, a som z toho v depke azufala, to co mam jest?!" 😃 tak v zivote sa dalej nepohnete, lebo v podstate casom len nahradite mozno este niecim horsim to mlieko a cukor 🙂 Proste to su veci, ktore clovek pre zivot nepotrebuje - dnesne hormonove mlieko urcite nie (ved mlieko je v podstate pre TELATA, vy by ste pisal svoje kojenecke??na zamyslenie vsakze) a ani rafinovane a alternativne cukre nase telo nepotrebuje vobec, kt. su len cista droga ako koks ci pervitin 🙂 len s tym rozdielom, ze je legalna 😃
Ostatne vymenovane nepotrebujeme pre zivot tiez, su to veci, ktore tu su len par rokov...vsetko co nam treba, je to co nam davala povodne priroda, na zaklade toho clovek predsa aj vznikol a prezil, dnes sa na tejto strave za par rokov skor hubime (tolko chorob tu nebolo jakziv!!!) ...az s prichodom polnohospodarstva sa zacali aj choroby 😉
Je to teda len biznis a pohodlnost ludstva vsetko 😉

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikinkals
7. nov 2018

@veriine ahoj, a co take jest, uz mam 3diagnozy na creva a stale neviem najst zlaty stred, pri jednej diagnoze nieco mozem, pri druhej to nesmiem🙄

veriine
8. nov 2018

@nikinkals zamerat sa na jeden tebe najblizsi a sympaticky stravovaci styl, a doupravit ho potom podla tych tvojich moznosti (intoleranci, alergie a tdd , teda co mozes co nie). Nikto nez ty sama ti to nenastavi lepsie ;)

nikinkals
8. nov 2018

@veriine ked mne niekedy z tej stravy co skusam nic nieje, a inokedy prehnackujem cely den z toho🤦‍♀️

veriine
8. nov 2018

@nikinkals no tak pri intolerancii na rozdiel od alergii, ked je reakcia do 30min, je az 48-72h :D Cize elieminacna dieta je u teba nutnost, a zistit reakciu skoro na kazdu "zakladnu" surovinu, a potom sa vies dalej hybat. Bez tohto si nikdy nevybudujes jedalnicek, a tie suroviny ti nadalej budu len a len skodit viac a viac, a samozrejme aj dalej poskodzovat traviaci trakt

nataliab1
9. nov 2018

Ja už tretí rok žijem bez lepku, bez vajec, bez akýchkoľvek mliečnych výrobkov a aj bez mäsa. Dá sa to zvládať úplne bez problémov a dokonca aj pestro a chutne, netreba zúfať. Ak aj máte svoje recepty, ktoré rada jete, takmer za všetko nájdete v dnešnej dobe dostupné náhražky a často stačí pôvodnému receptu aj malá úprava. Bezlepkové pečivo (nekysnuté), na zahusťovanie namiesto múky napr. hraška, namiesto mlieka skúste sójové - bez pridaného cukru alebo kokosové, namiesto klasických cestovín vyskúšajte kukuričné. Ak chcete na obed trebars aj pizzu, na internete je množstvo receptov bez lepku/bielej múky a mlieka. A ak príde chuť na niečo sladké, doprajte si trochu kvalitnej horkej čokolády alebo smoothie (z ovocia, v ktorom nie je priveľa cukru), alebo otestujte rôzne náhražky cukru a sladidlá. Spočiatku to môže byť výzva, kým neviete čo presne zjesť, a pri tomto probléme to bude asi do značnej miery individuálne, ale netreba vešať hlavu. 🙂

biorelaxharmonie
11. nov 2018

Mám podobný problém : stravu musím mať bezlepkovú, bezlaktózovú a aj histamín robí šarapatu : mozem potvrdiť vylučovacia dieta je najlepšie vodítko. A náhrada múky je naozaj pestrá, záleží na chutí jedla, v ktorom je potrebné múku nahrádzať, ja požívam tieto druhy múk, tak napr.: múka z červenej šošovice / napríklad na prípravu PITZE /
fazuľová múka
ľanová múka
gaštanová múka
kokosová
múka z tekvicových jadierok, zo slnečnicových semiačok