1,5 ročný syn sa bojí strihania

terezka1947
26. apr 2013

ahojte mamicky,
uz som zufala...mojho maleho huncuta je problem ostrihat...uz som skusala asi vsetko mozne,aje nemozne,aj ho zabavit u kadrnika,aj strihat iba noznicami,lebo sa strojceka boji,aj doma ho zvykat na zvuk strojceka na strihanie...vlaskz mu rastu o106 a trapim sa so strihanim sama,aj to na jedalenske stolicke a pobehujem okolo a on pozera reklamy,,a znosene vsetky hracky,dokonca uz aj manzel robi zabavu...katastrofa,vcera som ho strihala vyse hodiny 😠 ...ide leto a musi chodit v "mojom strihu" 😀 nemate nejake tipy?co zaberalo vam?alebo musi z toho strachu vyrast?

unavenasom
26. apr 2013

ja syna striham od 11 mesiacov...niekedy sama, niekedy s pomoou manzela..posadim na kolena a prejdem mu vlasy strojcekom..niekedy place viac, niekedy vobec..ale ked uz raz zacnem tak dostrihat musim 😀 mam nazor, ze radsej pevnejsie chytit dieta a rychlesie to mat za sebou ako sa navzajom trapit hodinu.

terezka1947
autor
26. apr 2013

@unavenasom hm,nooo za pokus to stoji...vies,ja sama sa ho bojim strihat strojcekom 😖 ...ale tak,naberiem odvahu...ked to ude rzchlejie,trosku vydrzat musi,nic sa neda robit.
mozem sa ta este opytat na akom cisle ho strihas?my strojcek nemame,ale manzel po nom tuzi a ze budem strihat oboch 😀 tak skuuuuuusim

unavenasom
26. apr 2013

@terezka1947 trojcekom je lahsie ako noznicami..nenarobis schody, nevypichnes oko 😀 striham na 2+ alebo 18 mm menej si netrufam, muzovi aj menej, ci vzadu na kratsie so strojcekom vystriham.
neboj sa toho..nemozes zastrhnur ani poskrabat, len treba den predtym umyt vlasy, nech niesu zlepene, lebo to potom taha a ak su velmi dlhe tak trosku skratim noznicami, lebo to strojcek neberie
a nechavam predtym strojcek aspon polhodku na nabijacke, nech to ide lahsie
nam sa to oplatuilo..syn je neposedny, zivy ..neviem si predstavit trapit ho u kadernika a nas tym padom tiez 😀 😀 😀 😀

terezka1947
autor
26. apr 2013

@unavenasom moj maly je strasny vlasac od narodenia a uz som ho strihala zo 6x...dokonca sa mi zda,ze mi to aj ide...som okukovala kadejake kadernicky 😀 ale teraz je leto a az tak nakratko ho z noznicami neviem,darmo,nie som odbornik 🙂
ok,tak kupime strojcek,manzel sa potesi...vyskusam na nom 😀 ...a odlozime holiaci strojcek-nas vyukovy nastroj na zvladanie zvuku u kadrnika 😀

unavenasom
26. apr 2013

@terezka1947 neboj pojde to ..ja tiez nie som kadernicka...ale podla mna je to strojcekom jednoduche

leteku
26. apr 2013

Jéj baby, práve sme dostrihali toho nášho a teda bol to riadny boj. U náš nezaberá nič, proste je to boj, ja držím a muž strihá.

jumama
26. apr 2013

Ja som raz nasu malacku strihala v spanku 🙂 Ale to iba ked bola asi 10 mesacne mimi a mala take tie vlasky kazdy inak dlhy a sem tam lysinky. Teraz sme boli prvy raz u kadernicky, skoncili sme tak, ze mala mne na kolenach a nechcela si dat to prestieradlo okolo krku, ani mne to nedovolila, takze sme boli riadne vlasmi posypane, ale je ostrihana🙂 Kadernicka povedala, ze ona svojho maleho vo vani striha, tu vlasok tam vlasok, medzi hrou, da mu plno hraciek, aj co inokedy nemoze... 🙂 U chlapcov je to oazj tazie, kedze sa strihaju castejsie ako dievky.

zivika
26. apr 2013

@terezka1947 obdivujem ta, ze si na to trufnes noznicami, ja by som sa bala, ze mu aj usi odstrihnem 😀 ja som krpca strihala prvy krat, ked mal rok, vzdy sa snazim co najrychlejsie no aj tak je zakazdym revu kopec, ale co uz...dnes som mu urobila taky "legionarsky" strih, strasne je zlaty 😅 musela som mu to uz radikalnejsie skratit, lebo sa strasne poti a take upotene vlasky potom vyzeraju tak zanedbane...ale plakal od zapnutia strojceka az do konca ☹ ...neviem ako na neho, aby sa prestal bat, uz som aj pri nom muza strihala, aby videl, ze tatinko pri strihani neplace, ale nepomohlo...hadam z toho coskoro vyrastie, zatial som rada, ze sa aspon necha ostrhat, lebo keby som ho este aj so strojcekom musela nahanat, tak neviem 😅

barchee
26. apr 2013

aj náš sa stále bojí 😀 kaderník vôbec neprichádza do úvahy, tam reval jak o život, tak ho doma ošmekám strojčekom vo vani pred kúpaním, aj tak plače, ale je to rýchlo a potom sa hneď hrá s pohárikmi a vodou 🙂 ja to vôbec neriešim, vyrastie z toho 🙂

katy1979
26. apr 2013

U nas za totalneho revu a co najrychlejsie. Teraz ma 5 a uz to je bez placu. Raz to prejde neboj. ci skus znova toho kadernika a noznicami

terezka1947
autor
26. apr 2013

@zivika no nedalo sa mi inak,boji sa zvuku fenu,holiaceho strojceka,atd...nechapem,aj sa mojkame,vysvetlujeme mu s manzelom,skusame na sebe a nezabera nic...ked striham okolo usiek-drzi 😀 inak eee,takze aspon to mam stastie....ale vyskusame ten strojcek...akurat je den po strihani,takze chvilu pockam,naberiem odvahu a idem na to...najprv muz-dufam,ze sa nebude hanbit chodit do prace 😀 a tak maly vlasac.

zivika
26. apr 2013

@terezka1947 no, ten nas presne to iste, uteka od vsetkych osobnych elektrickych spotrebicov 🙂 neboj, nepotrebujes na to nejaku silnu odvahu, maly bude urcite plakat, ale nastastie to strojcekom ide rychlo a ked mu zoberies vsetky vlasky rovnakou dlzkou, tak to mas za 5 minut hotove 😉

snopkulka
26. apr 2013

U nás tomu hovoríme strihanie ovečiek, najprv ostrihám strojčekom manžela a prcek už nedočkavo stepuje, kedy príde na radu 😀 manžel si ho dá na kolená a malý pekne spolupracuje, dokonca si aj ušká pridržiava, keď striháme okolo 😀 takto sa striháme zhruba od toho 1,5 roka 😵

denise.v
26. apr 2013

mne sa malý tiež nenechá ostrihať a to som kaderníčka :D,strihám ho ked spí,ale zatial iba ofinu a boky som mu strihala,lebo má pekné kučierky ...takže po spiačky a ked dokončím tak mu vyberiem spod hlavy vankúšik a vytrasiem :D...inak so straším synom nebol problém,od 9-tych mesiacov som ho strihávala a to tak,že som ho posadila na zem,dala som hračky okolo neho a pekne sa nechal,ale malý to je iná kategória :D

dejka77
26. apr 2013

My by sme radi podstrihli nasu slecnu, ale to by nieze plakala, ale vrieskala 🙂 . Tak manzel povedal, ze ju ostriha ked bude spat. Zdalo sa mi to postavene na hlavu, ale je snad ina moznost? 😅

denise.v
28. apr 2013

@dejka77 mne sa malého lepšie strihá po spiačky,lebo mu pekne viem vystrihať okolo ušká ani sa nepohne a.:D staršiemu som nevedela poriadne on sa síce nechal ,ale sa mykal,takže všetko zlé je na niečo dobré :D