1. atestačná skúška Ružomberku

tmarky1
10. mar 2015

Prosím vas bol niekto na 1.atestačnej skuske v Ružomberku? ake mate skusenosti? nemate vypracované otazky:
1. Klasifikácia všeobecných cieľov výchovy a vzdelávania
2. Zhodnotenie problematiky taxonómie cieľov
3. Špecifikácia vzdelávacích štandardov
4. Identifikácia jednotlivých zloţiek systému vyučovania
5. Didaktické zásady
6. Organizačné formy vzdelávania
7. Učebné pomôcky a didaktická technika
8. Súčasné trendy v skúšaní a hodnotení
9. Evalvácia a autoevalvácia vo vyučovacom procese
Velmi by mi to pophlo, poslali mi pozvanku už na tuto sobotu a neviem či to zvladnem vypracovať. Dakujem.

sorciera24
15. jún 2016

@janasu no, tak prieskum zalezi od temy....

janasu
15. jún 2016

@sorciera24 ano, to viem, len tiez som sa stretla s tym, ze az v 2AP chcu vyskum a tu vraj staci teda nieco opisat uz jestvujuce, vraj tu take nic nie je stanovene, lebo ked som pisala rigo, tak tam to bolo presne urcene, ze je potrebny vyskum, preto sa pytam na to, ci mate nejake skusenosti

janasu
15. jún 2016

@sorciera24 ale ked teraz na to pozeram, mozno chcu teda prieskum, ale nie vyskum 🙂 aj to je rozdiel a zrejme staci aj pozorovanie, neviem- mam v tom taky zmatok 🙂 ale dakujem

sorciera24
15. jún 2016

@janasu ano, pozor, chcu prieskum, nie vyskum!...ekdze je to len atestacna praca...ja som robila prieskum na uciteloch daneho predmetu.......10otazok, grafy a analyza...
inak ja som napr. v rogorozke nemala zaidne vyskum;).....fakt zalezi od temy...
a ty nemas konzultanta, kt. by ti poradil?

vladulik2
15. jún 2016

@jackymack
@sorciera24 dievčatá moje poprosím vás ešte o radu .... Sedim nad tými otazkami a rozmyslam nad tým ako ste povedali, ze chcú veci z praxe ..... Poprosim vás nakopnite ma, co k prvým trom otázkam z praxe - to je klasifikacia cieľov, problematika taxonomie cielov a specifkacia vzdelávacích standardov ..... Ďakujem vam

janasu
15. jún 2016

@sorciera24 ano ano- ved preto som potom pisala, ze je rozdiel medzi tym, no- pisala som jednemu panovi, na ktoreho ma odpurucili a neodpisal, uz som mu nechcela vypisovat, a ked som si pozrela nejake prace, tak som si pomyslela, ze nic narocne....ale samozrejme mam pochyby, ci to napisem ok, preto som nahliadla aj do tejto temy, a stale nemam uplnu istotu ako to pisat...ano? nemala si v rigo nic take? no ja som sa namakala prave na tom najviac 🙂

sorciera24
16. jún 2016

@janasu inak robia teraz zo zakona aj hromadne konzultacie.....napr. 23.6. je najblizsia, tak by som tam sla, aspon si ozrejmit veci a tam ti isto povedia co a ako: http://www.ccvpfku.sk/
tak ja som v rigo robila analyzu fil.-literarnych diel.....12 diel som tam analyzovala....+didakticka transformacia.....cize mojim taziskom bola analyza a intepretacia, nie vyskum ako taky....

martulka1990
20. jún 2016

@sorciera24 prosim ta, davala si aj graf?? k prieskumu myslim???

sorciera24
21. jún 2016

@martulka1990 ano, ku kazdej otazke som davala tabulku aj graf

martulka1990
21. jún 2016

@sorciera24 DAKUJEM VELMI PEKNE ZA POMOC!!

dudenka
21. jún 2016

Ahojte, ja idem v piatok do RK na obhajobu 1. atestacnej prace. Dufam ze to bude oka...

janasu
21. jún 2016

@dudenka drzte sa, a dajte potom vediet 🙂

martulka1990
21. jún 2016

@dudenka Prosim vas, kolko otazok ste dali do dotaznika, kt.ste robili v prieskume??
@janasu
@sorciera24

sorciera24
22. jún 2016

@martulka1990 nemas za co...ja 10, ale konzultantka povedala, ze staci na prvu atestacnu 5...ale mne sa to k mojmu vyskumu zdalo malo...tak som dala 10 😀

dudenka
22. jún 2016

@janasu Dakujem, samozrejme dam vediet ako to prebiehalo.

dudenka
22. jún 2016

@martulka1990 V dotazniku som mala 15 otazok.

martulka1990
24. jún 2016

Ahojte, este predsa len jedna otazka.... prosim vas, k aktivitam... mali ste pripravy na hodiny,alebo ste si dali len aktivity....?

dudenka
25. jún 2016

Ahojte, tak ja to mam uz uspesne za sebou :o). Najviac otazok bolo tykajucich sa mojej atestacnej prace. Aky bol ciel prace, aku som mala prakticku cast a prinos prace. Citala som to z mojej prezentacie.
Potom som odpovedala na otazky recenzentov. Nakoniec som odpovedala na teoreticku otazku, ktoru som vytiahla a vopred som si odpoved na nu pripravila na papier. Na pripravu som mala dost casu. Ked videli, ze viem, tak ma stopli. Chceli pocut hlavne veci z praxe, napriklad ake zasady pouzivam ja na vyucovani... Boli mili, jednali s nami ludsky, takze som spokojna 🙂 .

martulka1990
27. jún 2016

Ahojte dievcata,prosim vas, mozem dat do atestacnej prace aktivity??? ci je potrebne napisat cele a poriadne edukacne aktivity?? viete mi prosim poradit?

janasu
27. jún 2016

ahojte, je tu niekto ochotny poradit ohladom prace? mam stale nejake nejasnosti, iba par veci by som sa opytala, vdaka 🙂

martulka1990
27. jún 2016

@janasu mozem sa opytat? MS,ZS, SS??

janasu
27. jún 2016

@martulka1990 ja prave ani v tomto nemam jasno, ja som ucila na gymnaziu, teraz idem ucit na ZS, ale v praci sa chcem venovat porovnaniu ucenia z ucebnice a zo softveru...no a chcela by som to urobit z ucebnice pouz pre 6rocnik

salome51
30. jún 2016

Dievčatá, treba posielať prácu na kontrolu do centrálneho registra ako sa posielajú napr.magisterské a rigorózne práce?

sorciera24
30. jún 2016
erinem
1. júl 2016

@tmarky1 ahoj, otázky mám vypracované, ale ešte len chodím na predatestačné vzdelávanie... Takže zatiaľ nemám žiadne skúsenosti

salome51
1. júl 2016

@erinem a vedela by si tie otázky posunúť 😉

vladulik2
1. júl 2016

@salome51 ak chodíš na zborovnu, všetky sú tam vypracovane

erinem
3. júl 2016

@salome51 kludne....môžem poslať na mail 🙂

salome51
3. júl 2016

@erinem ani neviš aká som ti vďačná. Veľmi to pomôže. Email je : spisiak1@centrum.sk Veľmi pekne ďakujem

martulka1990
3. júl 2016

@erinem Ahoj, prosim ta,mozes aj mne poslat na email? DAKUJEM marta.krsakova1@gmail.com
DAKUJEEEEM krasne