1. atestačná skúška Ružomberku

tmarky1
10. mar 2015

Prosím vas bol niekto na 1.atestačnej skuske v Ružomberku? ake mate skusenosti? nemate vypracované otazky:
1. Klasifikácia všeobecných cieľov výchovy a vzdelávania
2. Zhodnotenie problematiky taxonómie cieľov
3. Špecifikácia vzdelávacích štandardov
4. Identifikácia jednotlivých zloţiek systému vyučovania
5. Didaktické zásady
6. Organizačné formy vzdelávania
7. Učebné pomôcky a didaktická technika
8. Súčasné trendy v skúšaní a hodnotení
9. Evalvácia a autoevalvácia vo vyučovacom procese
Velmi by mi to pophlo, poslali mi pozvanku už na tuto sobotu a neviem či to zvladnem vypracovať. Dakujem.

luraka
8. feb 2021

Ahojte, vie mi dať niekto link, kde nájdem info od kedy ma preradia do vyššej platovej triedy po 1. atestácii- od nasledujúceho dňa alebo mesiaca? Ďakujem.

nufanek
9. feb 2021

@ilajkova tu ide o atestácie, ktoré sa robia po starom

nufanek
9. feb 2021

@luraka odo dňa vykonania atestácie

nufanek
9. feb 2021

@danusskaaa tu asi nenájdete nikoho s portfoliom, žienky obhajujú atestácie ešte po starom.

miskajerry
15. mar 2021

@nufanek prosím vás, kde to nájdem? lebo aj mňa ekonomka zaradila až od 1.1. ,hoci som atestáciu vykonala 14.12.

miskajerry
15. mar 2021

@luraka Prosím vás, už ste našli, od kedy sa preraďuje do vyššej triedy po vykonaní 1. atestácii? Kde je to napísané? zaradili ma až od 1.1. ,hoci som atestáciu vykonala 14.12.

ilajkova
15. mar 2021

@luraka ahoj nemasprosim vypracovene okruhy k temam k 1 atestacii v Rozomberku - ucitel strednej skoly ??? dakujem Iveta

luraka
15. mar 2021

@ilajkova Ahoj, ale ja som šla podľa starého, nie sú teraz iné okruhy? Ja som mala stiahnuté zo zborovne.

ilajkova
15. mar 2021

no je tam 10 tem
Tematické okruhy k vykonaniu prvej atestácie
Učiteľ strednej školy
1. Zákonitosti psychického a fyzického vývinu a rozvoja osobnosti žiaka
v adolescentnom veku
2. Metódy a nástroje pedagogickej diagnostiky na identifikáciu vývinových
a individuálnych charakteristík žiaka v adolescentnom veku
3. Faktory učenia sa žiakov a typológia, rozdelenie a druhy učebných štýlov žiaka.
4. Odlišnosti kultúr v multikultúrnom prostredí a ich vplyv na osobnosť žiaka
5. Pedagogická dokumentácia, ďalšia dokumentácia, ostatné koncepčné a strategické
dokumenty a materiály školy
6. Teoretické východiská plánovania a projektovania výchovno-vzdelávacej činnosti
a ich špecifiká v príslušnom type vzdelávania
7. Metódy a formy podporujúce aktívne učenie sa žiaka a nadanie žiaka
8. Metódy a stratégie sociálneho rozvoja žiakov adolescentného veku (komunikácie,
empatie, asertivity, vzájomnej pomoci, darovania, delenia sa, spolupráce)
9. Poruchy a prejavy sociálno-patologického správania sa žiakov adolescentného veku
10. Teoretické východiská hodnotenia žiaka strednej školy

luraka
15. mar 2021

@ilajkova Ja som mala iné, ja som 1.- 4. roč.

silvia62
23. mar 2021

Ahojte je tu niekto, kto ide robiť atestáciu po novom čiže robí PORTFÓLIO??? Prosím poraďte mi. Plán svojho profesijného rastu ma byť len za jeden rok podľa požiadaviek v RK či za 5 rokov. Lebo už som dopletená. Na školení sa mi zdá že hovorili za obdobie 5 rokov ale teraz neviem či to tak chce len mpc ..podľa mpc je požiadavka za obdobie do 31.8.2019 ....vie mi to niekto vysvetliť.....ĎAKUJEM

lailaveve
23. sep 2021

@danusskaaa aj ja sa pripajam k danuske...bola som aj na webinari,ale ma skor odradil a vystresoval ako posunul vpred🙈..mam z toho akurat zmatok...netusim ako portfolio vyskladat,co a kolko tam toho treba do kazdej oblasti...budem vdacna za kazdu poskytnutu info ci predlohu..nie pre pouzitie ale ako navod na postup🥰

girka
28. sep 2021

dievčatá náhodou nemá z vás niekto vypracované témy na 1.atestáciu v Ružomberku po novom? nejakú pomoc pri tvorby portfolia, bola by som vam vdacna velmi, pekny den, moj mail girka@centrum.sk

milota16
28. sep 2021

@girka Aj ja by som poprosila blizsie info ak sa da. Dakujem krasne

matulienka10
1. máj 2022

@ilajkova ahoj, zisla by sa mi nejaka teoria k tymto okruhom, nemas nieco, co by mi pomohlo? Prosim. Dakujem

mirka1112
9. jún 2022

Prosím Vás,nemá niekto vypracované tézy na 1. atestáciu pre učiteľa 2.stupňa ZŠ?Bola by som veľmi vďačná🙏.

katulka3333
4. apr 2023

@lailaveve rada by som sa pripla.po vzdelávaní na portfólio som sa vzdala ...

barbora345
9. aug 2023

Ahojte, prosím vás nemá niekto vypracované otázky na 1.atestaciu v RK pre MOV? Bola by som veľmi vďačná 🙂