1400 nesplnených priani

paradajkova
23. dec 2022

Ahojte zeny,

tento rok ostalo este 1400 seniorov bez vysnivaneho vianocneho darceka. Ak mate moznost, splnit niekomu prianie, smelo do toho, ak nie, aspon prezdielajte info dalej 😊 Priania su na: https://www.vianocnyzazrak.sk/

aurelia2000
26. dec 2022

@pallacinka29 Úplná topka je automatická práčka (to si ju dá pani na izbu?), okružná píla pre vozičkára a mixér pre pani po mozg. príhode. Inak je tam kopa veci, ktoré sú pochopiteľne, užitočné a zmysluplné, no tým, že tam vpasovali tieto nehoraznosti, tak to dosť zdegradovali.

pallacinka29
26. dec 2022

@aurelia2000 ano, ta pracka… 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ a presne to pises, kopec normalnych zelani, ale tymto je fakt ako past na oko, ze si to zamestnanci zoberu domov

lenkasarka
27. dec 2022

Neviete niektorá, prečo to musia byt nové darčeky. Mám pc ,ktorý je v top stave , ale mám iný a tento nevyužívam. Keď som klikla darovať tak všetko len nové. Nechcem byt hnusná no 500 eur radšej využijem na polročnú havarijnú poistku. Je to pekný projekt, ale zároveň sa nikde stala chyba

paradajkova
autor
27. dec 2022

@lenkasarka elektronika nemusi byt nova, je to napisane v casto kladenych otazkach. Mozes kludne darovat 😊

lenkasarka
27. dec 2022

@paradajkova len mne tam vyhodilo nové tak som z toho zmätená

janage
27. dec 2022

@lenkasarka chyba bola za mňa v tom, že základné fakty ako možnosť kúpiť niečo z požiadaviek (ja osobne som našla len, že želanie sa nedá deliť a to som aj tie otazky časté prebehla), že môže ísť pri drahších veciach aj o používané bezchybné mali byť priamo v základných pokynoch. Hneď na úvod.
Za ďalšie naozaj ak človek má obmedzený rozpočet skôr prispeje na finančné menej náročné darčeky a radšej pre viacerých alebo hoci jedného (To dokazuje aj fakt, že najskôr sa rozchytali skromnejšie darčeky)
Ja osobne ako som už písala by som projekt posunula do sféry celoročného narodeninového projektu.
Lebo jednak veľká konkurencia medzi projektami pred Vianocami a jednak zrejme po minuloročných úspechoch príliš popustili hranice. (Zišlo by sa lepšie usmernenie klientov čo je realne a co už nie alebo teda vysvetlenie do popisu želania prečo práve tá práčka či TV či iný finančne náročný darček napr.je nevyhnutný pre toho klienta.
Cigarety a duplom v kartonoch...., pre mňa argument, že jediná radosť...to akoby alkoholik pýtal fľašu lebo jediná radosť. To tam naozaj nemalo byť už radšej iná kvalitnejšia pochutiny káva, čokoláda, oriešky a pod.
Predplatné sa mohlo tiež rozdeliť ak ročné je drahé tak štvrťročne napr.
Samozrejme to sú len moje osobné postrehy.
U nás je niečo podobné pre deti z KC. A tiež skôr sa naplnili želania ako bábika, autíčko, mikina atď. Ale drahé či možno nie až tak vhodné dary ostali viac na ocot. A to sa už poučili z min.roka a drahé veci nemuseli byť nové bolo písané rovno na úvod.
A naozaj mnoho ľudí radšej podporí a poteší viac ľudí menším darčekom ako jedného väčším.
Projekt nie je zlý, ale ak ma byt úspešný do budúcna bude potrebné nejaké tie zmeny urobiť.

aurelia2000
27. dec 2022

@janage Veľmi pekne si to zhrnula 👍

paradajkova
autor
27. dec 2022

@lenkasarka no maju to zmatocne, ale naozaj mozes elektroniku darovat aj pouzivanu. Pominule roky vela komunikovali aj na facebooku, tak ja si to vsetko pamatam este z predoslych rocnikov, lebo tie otazky sa casto preberali. Teraz to maju iba jednou vetou v tych casto kladenych otazkach, inak nikde nic.

bimbambom
27. dec 2022
paradajkova
autor
27. dec 2022

@bimbambom uz som pridavala screenshot niekde na zaciatku diskusie, kde sa pise, ze elektronika sa moze darovat pouzivana. Pozri

paradajkova
autor
27. dec 2022

@bimbambom toto

lenkasarka
27. dec 2022

@bimbambom presne to mi vyhodilo a chuť darovať má vzápätí prešla, nakoľko cca 500 eur využije každy z nás určite inak. Nb je síce používaný no v top stave, ale organizátor to zjavne nedomyslel.
@paradajkova rozumiem. Ja fb nemám tak som sa k tej informacii nedostala. Popravde ma odradili.
@janage súhlasím

lenkasarka
27. dec 2022

@paradajkova priznám sa toto som necitala. Každopádne je uvedené že nesmú niesť známky opotrebovania. Vieš, je síce v top stave čo sa týka funkčnosti , ale že bol používaný je vidieť nakoľko dcérka ,kým nemala svoj na ňom hrala hry. Čiže je to aj tak mätúce či je to vhodný darček či podľa organizátorov nie je aj keď ja osobne si myslím, že zalezi na funkčnosti nie drobnych škrabancoch nakoľko ide o spotrebný materiál.

bimbambom
27. dec 2022

@paradajkova ale ja som to čítala , aj videla . Len som chcela poukázať na rozdielnosť informācií , kt sú na stránke . Nič viac , nič menej .

mandzula
27. dec 2022

@aurelia2000 co ja viem, klienti si za kazdy spotrebic priplacaju, aj za nabijanie mobilu, takze takto si zariadenie vykryva naklady na elektrinu.

petronela1985
27. dec 2022

@paradajkova "ten svet predsa len za niečo stojí, keď vás človek vôbec nepozná a aj tak vám pošle to po čom túžite..." To povedala pani, ktorej som splnila jej želanie: želala si striebornú retiazku s príveskom Panny Márie. Napísali mi mail zo zariadenia, lebo som tam písala, či darček dorazil. Ďalej tam bolo písané, že bola veľmi dojatá, vyšli jej slzy. Dokonca mi pripojili jej fotku s darčekmi (dcérka jej napísala prianie a poslali sme aj ručne maľovaného anjelika na stromček). Ja som od dojatia plakala tiež. Stojí to za to. Ešte čakám, či sa ku mne náhodou dostane reakcia 10 ročného dievčatka z projektu Vianoce z krabičky. Tie priania sa vychytali všetky. Ja som veľmi vďačná za takéto projekty ❤️

petronela1985
27. dec 2022

Ešte som chcela napísať, keď si dáte zamiešať priania, sú tam stále finančne nenáročné. Včera som tam napríklad našla nočnú košeľu. Na margo tých drahších prianí. Kto by chcel, určite vie kúpiť aj niečo také.

paradajkova
autor
27. dec 2022

@lenkasarka ak mas zaujem napis organizatorom a opytaj sa, ci by bol ten ntb vhodny. Treba zas mysliet na to, ze to ludia robia nezistne, vo svojom volnom case a clovek je tvor omylny, tak to nedomysleli uplne na 100%. Ja rozumiem aj tu kritiku, ze su tam chyby, ale som vdacna, ze to zorganizovali aspon takto.

@bimbambom ano su tam chyby, zislo by sa im dat spatnu vazbu.

lenkasarka
27. dec 2022

@paradajkova nekritizujem , len píšem čo zmiatlo mňa.

paradajkova
autor
27. dec 2022

@petronela1985 to je krasne ❤️ Dufam, ze buduci rok sa budu dat opat plnit aj take osobnejsie priania, ako zobrat niekoho na kavu, do muzea a tak. Velmi rada, by som splnila aj taketo prianie. Teraz je velka skoda, ze sa nedaju vo vacsine zariadeni darceky odovzdat osobne, tak mozno aj preto su ludia podozrievavejsi.

paradajkova
autor
27. dec 2022

@lenkasarka jasne chapem, oni to podla mna tam pisu preto, lebo maju skusenost, ze niekto doniesol veci napr. na oblecenie co boli uz odrate, flakte. Aj na charitach sa stava, ze ludia donesu niekedy take oblecenie, ze uz 5 rokov v nom na zahrade odrobili. Tam bolo povodne okolo 8tisic darcekov a velmi vela z nich byva oblecenie a podobne.